שתף קטע נבחר

מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר עודד ראור נפטר בגיל 46

הקצין שהוביל את היחידה בעשור הקודם למבצעים שעליהם קיבלה צל"ש, מת בשנתו. שר הביטחון ספד לו: "אדם מיוחד עם מחויבות עצומה לאנשים". חברו הטוב: "הוא ביקר אותי כל יום אחרי שנפצעתי. אין אנשים כאלה היום"

הלם בקהילת המודיעין: המפקד לשעבר של סיירת מטכ"ל, אלוף-משנה (מיל') עודד ראור, הלך הלילה (יום ג') לעולמו בשנתו והוא בן 46 בלבד. ראור, אב לשתי בנות ממושב קדימה, "הלך לישון ולא קם", כדברי חברים. הוא יובא למנוחות היום ב-18:00 בקיבוץ שפיים.

 

עוד בחדשות:

"הסכם קטן" תחילה: הוויתורים והרווחים בעזה

חשד: שדדו באלימות כסף מזוג ניצולי שואה

ראור לפני הפרישה (צילום: בן אברהם, עיתון במחנה) (צילום: בן אברהם, עיתון במחנה)
ראור לפני הפרישה(צילום: בן אברהם, עיתון במחנה)

ראור, יליד נהריה, החליף את הרצי הלוי (ראש אמ"ן הבא) כמפקד יחידת העילית של צה"ל ב-2004 וכיהן עד 2007, גם במהלך מלחמת לבנון השנייה. בתקופתו קיבלה היחידה צל"ש על סדרת פעולות. קודם לכן נדחתה עתירה לבג"ץ נגד מינויו בשל הרשעת עבר ברשלנות, במקרה שבו מתו שני חיילים מהתייבשות באימון ניווט בדרום.

 

בסיום תפקידו הועלה ראור לדרגת אלוף-משנה ואז פיקד על חטיבת מילואים, לפני שפרש ופנה לשוק הפרטי. הוא מונה למנהל פיתוח עסקי בחברת בינת יישום מערכות.

 

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון פרסם הודעת הספד: "עודד ראור, שנפטר הלילה, היה מפקד צוות בתקופה שבה שירתי כמפקד סיירת מטכ"ל, ומאוחר יותר נפגשנו בצמתים שונים עד אשר מונה לפקד על היחידה בשנים שבהן הייתי רמטכ"ל. עודד היה אדם מיוחד, אכפתי, מסור מאוד, עם מחויבות עצומה לאנשים, לחבריו ולעשייה, שהצניעות והענווה היו חלק בלתי נפרד מאישיותו.

 

"בחודשים האחרונים פגשתי בו לא מעט, כשהגיע לבקר באופן קבוע חבר משותף שנפגע בתאונה", הוסיף יעלון. "עודד היה שם בשבילו לאורך כל הדרך, מלווה ומסייע, מחבק ותומך. זה היה עודד וזו הייתה דרכו האצילית.

 

"בסיירת מטכ"ל - הן כלוחם והן כמפקד - עודד הפגין מקצועיות רבה, מוטיבציה אדירה וחשיבה מבצעית יצירתית, שסייעו לו להשתתף ולהוביל מבצעים שהשתיקה יפה להם, אך תרומתם לביטחונה של מדינת ישראל היא עצומה. נפילתם של לוחמים ששירתו תחתיו ליוותה אותו והעיקה עליו, והוא כאב את מותם כל חייו. צפיתי בו מקרוב במבצעים שונים של הסיירת, ותמיד התרשמתי מקור הרוח שלו ומיכולתו להוביל ולהנהיג לוחמים אל המורכבות שבמשימות".

 

אמיץ וחכם, ערכי וצנוע

ח"כ שאול מופז, הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, מסר כי "בצער ובכאב אני מצדיע לפקודי עודד ראור ז"ל. הכרתי אותו מקרוב גם כרמטכ"ל וגם כשר הביטחון, והערכתי אותו מאוד. עודד היה איש אמיץ וחכם, אדם ערכי וצנוע, שכל חייו נלחם למען ביטחון ישראל. נפרד מאיתנו היום אחד מטובי המפקדים, שהוביל את הסיירת להישגים גדולים מאוד בתקופתו כמפקד היחידה".

עודד ראור אחרי פרישתו מצה"ל. "מלווה ומסייע, מחבק ותומך" (צילום: זהר צברי) (צילום: זהר צברי)
עודד ראור אחרי פרישתו מצה"ל. "מלווה ומסייע, מחבק ותומך"(צילום: זהר צברי)
 

משפחתו וחבריו של ראור הוכו בהלם ואמרו שהיה אדם בריא.

 חברו הטוב שאותו הזכיר שר הביטחון הוא סגן-אלוף במיל' ברוך גולדברג, שנפצע קשה מאוד בתאונת רכיבה על אופניים. "עודד הוא מלח הארץ, החבר הכי טוב שלי, אדם ערכי וישר", סיפר גולדברג. "אין אנשים כאלה היום. בכל יום הוא בא לבקר אותי בבית החולים, עזר לי ברגעים הכי קשים, כל כך תמך בי".

 

לדברי גולדברג, ראור גם התנדב בבית הספר של הבת שלו והעביר שיעורים במתמטיקה. "עודד טיפס על הקירות כשלא קראו לו במלחמה האחרונה", הוסיף חברו הטוב.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים