שתף קטע נבחר

3 בני משפחה של האפיפיור נהרגו בתאונה

אבל במשפחתו של מנהיג העולם הקתולי: שלושה מבני המשפחה נהרגו בתאונת דרכים בארגנטינה. הלילה אמר: "נשארו לי שנתיים-שלוש לחיות"

שלושה מבני משפחתו של האפיפיור פרנסיסקוס נהרגו היום (ג') בתאונת דרכים. כך מדווחים כלי תקשורת בארגנטינה, ארצו של האפיפיור הנוכחי. לפי העיתון "קלרין" בתאונה שאירעה בקורדובה נפצע אחיינו של האפיפיור קשה, ואשתו ושני ילדיו הקטנים, בני שנתיים ושמונה חודשים, נהרגו.

 

עוד חדשות בעולם :

 

ב"קלרין" דיווחו כי בני משפחתו של האפיפיור באו לקורדובה לחופשה, והיו מעורבים בתאונה קשה. אחיינו של האפיפיור, אורסיו ברגוליו עמנואל שנהג במכונית, אושפז בבית חולים מקומי. הוא בנו של אלברטו ברגוליו, אחיו המנוח של האפיפיור.

 

הדיווחים מארגנטינה באים שעות אחרי שהאפיפיור הפתיע כשהעלה לראשונה לדיון בפומבי את שאלת מותו שלו. האפיפיור, שנבחר לתפקיד רק בחודש מרס אשתקד, טען כי נותרו לו "שנתיים או שלוש" לחיות, ולא שלל את האפשרות שיפרוש מהתפקיד מרצונו עוד במהלך חייו - כפי שעשה באופן נדיר למדי קודמו, האפיפיור בנדיקטוס ה-16.

האפיפיור פרנסיסקוס. "נותרו לי שנתיים-שלוש לחיות" (צילום: גטי אמג'בנק) (צילום: גטי אמג'בנק)
האפיפיור פרנסיסקוס. "נותרו לי שנתיים-שלוש לחיות"(צילום: גטי אמג'בנק)

האפיפיור בן ה-77 שוחח עם כתבים בדרכו חזרה לוותיקן מדרום קוריאה. הוא נראה במצב רוח טוב ונשאל על הפופולריות העולמית שלה הוא זוכה, ושניכרה שוב במהלך הביקור בן חמישה ימים שערך בדרום קוריאה.

 

"אני רואה בזה נדיבות לב מצד אנשיו של אלוהים", השיב פרנסיסקוס, "אני מנסה לחשוב על חטאיי, על השגיאות שלי, ולא להפוך גאה. זאת משום שאני יודע שזה יימשך רק זמן קצר. שנתיים או שלוש". האפיפיור מארגנטינה אמר כי הוא מסוגל כעת להתמודד בצורה "טבעית יותר"

עם הפופולריות שלו, והודה כי בימיו הראשונים בתפקידו הדבר הפחיד אותו מעט.

 

האפיפיור פרנסיסקוס לא דיבר בעבר בפומבי על שאלת מותו, אבל מקור בוותיקן סיפר כי בעבר הוא אמר לאנשים הקרובים אליו כי הוא חושב שנותרו לו רק עוד שנים בודדות לחיות. האפיפיור העלה בטיסתו חזרה לוותיקן גם את האפשרות שכמו קודמו יעדיף לפרוש בעודו בחיים. בנדיקטוס ה-16 היה האפיפיור הראשון זה 600 שנה לפרוש עוד לפני מותו, בטענה שכוחותיו אינם עומדים לו עוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ
האפיפיור. זוכה לפופולריות עולמית עצומה
צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ
מומלצים