שתף קטע נבחר

NokNok: מצרפים חברים למאגר

אפליקציה ישראלית בשם noknok מאפשרת לכם לקבל פרטים על שיחות לא מזוהות ולראות איך חברים קוראים לכם בטלפון. בתמורה למידע הזה אתם צריכים לשתף את הפרטים שלכם ושל החברים שלכם. לגיטימי?

יתכן שבימים האחרונים ראיתם בפייסבוק רשימות של אנשים ואיך קוראים להם ברשימת אנשי הקשר של חבריהם - בני, בני עבודה, בני משרד, בני לא לענות וכדומה. מדובר באפליקציית נוקנוק הישראלית שמיועדת לתת לכם מידע על מי מתקשר אליכם ממספר לא מזוהה. בתמורה אתם מספקים למאגר גדול את הפרטים של כל אנשי הקשר שלכם. גם אנשים שהמספר שלהם חסוי.

 

 

האפליקציה לסמארטפון אוספת מידע על אנשי הקשר מכל מי שנרשם אליה, ולעתים מאתרת את האנשים בפייסבוק כדי לאפשר קבלת עוד מידע מפרופיל הציבורי למי שמקבל שיחה נכנסת - כך אפשר לראות תמונה של מי שמתקשר. 

 

חלק מהמידע בשרתים מגיע מאנשי הקשר, שלא בהכרח הסכימו להיות שם. כלומר גם אם לא הורדתם את האפליקציה בעצמכם - אתם כנראה כבר במאגר, כי מישהו מהחברים שלכם הוריד אותה. בתנאי השימוש שלה, נוקנוק מרשה לעצמה להציג פרסומות שמבוססות על ניתוח המידע שלכם, בדומה למה שנעשה באתרים כמו גוגל ופייסבוק.

 

עם זאת, אי אפשר לחפש טלפון לפי שם כמו ב-144, אלא רק לקבל את המידע על זהות המתקשר, כשנכנסת שיחה.

 

המידע על איך אנשי הקשר קוראים לך מגיע אנונימית. כלומר אפשר לראות רשימה רציפה של כינויים שחברים נתנו, אבל בלי לדעת מי מהחברים משתמש בכל כינוי. בעתיד תתווסף אפשרות לשלוח בקשה לבעל רשימת הקשר לתקן או לעדכן את הרישום.

 

"הפרטיות במעלה הראשונה"

עידן בכר, מנכ"ל החברה מסביר כי מבחינתו הפרטיות של  המשתמשים ושל האנשים שרשומים היא "במעלה הראשונה". לדבריו, כל המידע נאסף מאנשים שמסכימים לתנאי השימוש וממאגרים ציבוריים ברשתות חברתיות. כלומר ממידע שרובנו הסכמנו לנדב בכל מקרה באופן ציבורי.

 

"אנחנו לא עושים שימוש במידע שמוגדר פרטי", אומר בכר, "גם אני מאוד חרד לפרטיות שלי ולא רוצה שהפרטים שלי יזלגו החוצה", הוא מוסיף. עוד הוא מסביר כי האפליקציה נותנת את הכוח לאנשים להחליט למי לענות, ומשווה את האפליקציה שלו לעיניות שנוספו לדלתות של בתים.

 

בכר גם טוען כי אדם שרוצה שלא יזהו אותו בכל מקרה בשיחה בכל מקרה יכול להתקשר ממספר חסום, ואז האפליקציה לא תהיה רלוונטית. אם יש מישהו שמעדיף שפרטיו לא יופיעו במאגר, מבטיח בכר, הוא מוזמן לפנות לחברה ולבקש להסיר את הפרטים שלו.

 

שימו לב: הכתובת היא support@noknokapp.com.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהוד קינן
איך קוראים לי?
צילום: אהוד קינן
מומלצים