שתף קטע נבחר

"הנזיפה בשרי הקבינט - איבוד עשתונות של נתניהו"

גורם פוליטי בכיר מתח ביקורת על הדברים הקשים שהטיח ראש הממשלה במסיבת העיתונאים וטען כי זה מעיד על מצוקה. הוא הזכיר: "למוטט את שלטון חמאס ולא לדבר עם ארגון טרור אלו רעיונות שלו"

המערכת הפוליטית מסרבת להירגע מהנאום שבו נזף ראש הממשלה בנימין נתניהו בשרי הקבינט המדיני-ביטחוני: יום לאחר שראש הממשלה מתח ביקורת נוקבת על התנהלות חבריו להנהגה בזמן הלחימה וביקש מהם "להיות אחראיים ולא לזרוק סיסמאות ודברים ריקים ונבובים שלא עומדים במבחן", אמר בצהריים (יום ה') גורם פוליטי בכיר כי "זה היה מופע של אובדן עשתונות".

 

הגורם הפוליטי הבכיר הוסיף כי "זה קרה פעם ראשונה בישיבת הממשלה, שם הוא נזף בשרים והצליח לייצר במידה מסוימת מעט הזדהות, אבל מה שקרה אתמול היה פעם אחת יותר מדי. נתניהו שכח שמיטוט שלטון חמאס והקריאה לא לנהל משא ומתן ישיר ועקיף עם ארגון טרור הם בכלל רעיונות שלו. אז לתקוף כעת את השרים זה בעיקר מעיד על מצוקה".

 

הגורם הפוליטי אמר עוד כי בימים האחרונים מנסה נתניהו למצב עצמו אחרת על רקע מבצע "צוק איתן". לדבריו, "במקום להיראות הססן הוא רוצה להיראות שקול, אבל בפועל כולם חובטים בו – מזהבה גלאון ועד נפתלי בנט, וחוץ ממחנה האוהבים ביבי-בוגי, נראה שאף אחד לא באמת תומך בו ובמדיניות שלו, אם יש כזאת. במקום להתעסק עם חמאס, הוא מתעסק עם בנט וליברמן, מבקש לא לעשות פוליטיקה, אבל מציג פוליטיקה במיטבה".

 

גם במפלגת העבודה התייחסו ל"כתב האישום" שהשמיע אמש נתניהו כלפי חברי הקבינט. יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איתן כבל, אמר כי מדובר היה במחזה יוצא דופן. "זה היה כמעט מכמיר לב לראות את ראש הממשלה נאלץ לכלות את זמנו ואת האנרגיה שלו על מאבק בשריו במקום במאבק בחמאס", אמר כבל. "מעבר לכך, נתניהו שוב לא סיפק תשובות ברורות לגבי יעדי המבצע והדרך לסיימו. הוא הותיר את הציבור עם תחושה קלה שהממשלה נקלעה לתסבוכת".

 

יו"ר מפלגת העבודה וראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, התייחס אף הוא לסערה בעקבות מסיבת העיתונאים של נתניהו ואמר באולפן ynet בהתייחסו למערכת קבלת ההחלטות כי "זה קבינט שערורייתי, שרים מודיעים בפייסבוק איך הם מצביעים. זה קבינט של ממשלה חלשה".

 

ח"כ הרצוג הוסיף שהופעת ראש הממשלה אתמול נתנה "תחושה של חוסר מנהיגות, סוג של לחץ. בעצם ראינו מנהיגות ישראלית שמבקשת תמיכה מהציבור

במקום לתמוך בציבור. אם אני הייתי תושב עוטף עזה או אזור הדרום שהופצץ אתמול ללא הרף, הייתי מצפה שראש הממשלה יגיד משהו. אבל הוא לא התייחס לזה בכלל. הוא התעסק בשרי הקבינט שלו. ובצדק".

 

הרצוג הזכיר שכיהן בעבר בקבינט אך הוא לא זוכר התנהלות דומה לזו שהוצגה בשבועות האחרונים במהלך צוק איתן. "ההתנהגות של אביגדור ליברמן, של נפתלי בנט, של יאיר לפיד בימים האחרונים הייתה שערורייתית. אני לא מכיר קבינט שבו חבר קבינט מודיע בפייסבוק או בסמס או בהודעה לתקשורת מה הוא יצביע ומה הוא יאמר. אתה עוד לא שמעת דיווחי מודיעין, לא ראית את התמונה, מה אתה קופץ? הנזיפות של נתניהו בשרי הקבינט הן נכונות, אבל חבל שזה מגיע אחרי חודש וחצי. איפה היית?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
נתניהו במסיבת העיתונאים
צילום: ירון ברנר
מומלצים