שתף קטע נבחר

משעל: חמאס רצח הנערים. זו פעולה לגיטימית

בראיון לאתר "יאהו" מודה ראש הזרוע המדינית כי אנשיו חטפו ורצחו את שלושת הנערים, אך טוען כי לא ידע על כך בתחילה. הוא אמר כי חמאס ינסה בעתיד להזהיר לפני ירי: "תנו לנו נשק מתוחכם, ונפגע רק במטרות צבאיות"

בעתיד נזהיר את הישראלים לפני ירי רקטות. כך לפחות טוען ראש הזרוע המדינית של חמאס, חאלד משעל, שבראיון לאתר האינטרנט "יאהו" דחה את ההשוואות בין ארגונו לבין הארגון הג'יהאדיסטי דאעש, הודה כי אנשי ארגונו חטפו את הנערים - אך אמר כי לא היה מודע בתחילה לכך. "זו הזדמנות עבורי לומר שאנחנו נגד הרג של אזרחים, של עיתונאים", אמר משעל - ומיד האשים את ישראל. "השאלה היא מי הורג את האזרחים".

 

הוא הודה לראשונה כי אנשי חמאס עמדו מאחורי חטיפת ורצח הנערים ביהודה ושומרון לפני חודשיים - וטען כי מדובר ב"פעולה לגיטימית נגד הכיבוש הישראלי". לדברי משעל, "לא ידענו מראש שהפעולה הזו נעשתה על ידי אנשי חמאס. אבל אנחנו יודעים שאנשים מתוסכלים תחת הכיבוש והדיכוי, ועושים כל מיני מעשים".

שלושת הנערים שנרצחו ונחטפו. "פעולה לגיטימית נגד הכיבוש" (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
שלושת הנערים שנרצחו ונחטפו. "פעולה לגיטימית נגד הכיבוש"(צילום: שאול גולן)

לאחר שנשאל ישירות אם אנשי חמאס הם שחטפו ורצחו את הנערים - גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח - ענה משעל: "למדנו על ההודאות הללו מהחקירה הישראלית. לזרוע הפוליטית של חמאס לא היו את הפרטים הללו. למדנו על כך מאוחר יותר. על פי נקודת המבט שלנו, חיילים ומתנחלים בגדה המערבית הם פולשים, הם גרים באופן לא חוקי באדמה כבושה. זכות ההתנגדות היא זכותם של הפלסטינים".

 

בראיון במשרדי חמאס בקטאר, שהתקיים לאחר הפגישה בין משעל לנשיא הפלסטיני אבו מאזן, האשים משעל שוב ושוב את ישראל בסבב הההסלמה הנוכחי. "אנחנו לא מנסים לפגוע באזרחים, אלא במטרות צבאיות ובסיסי צבא", טען כשנשאל על ירי הרקטות ופצצות המרגמה המסיבי, שרק התגבר ביומיים האחרונים והביא למותו של ילד בן 4, דניאל טרגרמן.

הפגיעה אתמול בשער הנגב. "אין לנו נשק מתוחכם" (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
הפגיעה אתמול בשער הנגב. "אין לנו נשק מתוחכם"(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

הילד שנהרג, דניאל טרגרמן. "יש לנו בעיה לכוון" ()
הילד שנהרג, דניאל טרגרמן. "יש לנו בעיה לכוון"
 

"אנחנו מודים שיש לנו בעיה", אמר עם זאת משעל. "אין לנו כלי נשק מתוחכמים. אין לנו את כלי הנשק שיש לאויב. אז יש בעיה לכוון. אנחנו כן מבטיחים שננסה בעתיד להזהיר אנשים. נתנו אזהרות לאזרחים הישראלים. אנחנו מבטיחים שאם נקבל כלי נשק מדויקים, נכוון רק על מטרות צבאיות".

 

משעל נשאל גם על דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו - "חמאס הוא כמו דאעש, ודאעש הוא כמו חמאס" - וכינה את ההשוואה "שקר שמכוון לתעתע בציבור האמריקני". ראש הזרוע המדינית של חמאס הסביר: "אנחנו לא ארגון דתי, ארגון אלים. דאעש זו תופעה שונה לגמרי. אנחנו נלחמים נגד הפולשים באדמתנו שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים