שתף קטע נבחר

עוד הוצאות להורג ברצועה, המון בא לצפות

חמושים רעולי פנים הרגו ארבעה אזרחים "חשודים" בג'באליה, לעיני המוני תושבים שהתאספו במיוחד. חמאס: "בגלל המלחמה, ההוצאות להורג בוצעו ברחוב". גורם ברשות מתח ביקורת: "כמו ארגונים כופרים שרואים בטלוויזיה"

"ציד המכשפות" של חמאס ממשיך חרף הביקורת שעורר, ואנשיו הוציאו להורג היום (שבת) בעזה ארבעה אזרחים נוספים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל. מאז יום חמישי הוצאו להורג 25 פלסטינים "חשודים" בתחומי הרצועה.

 

אזרחים בעזה מתאספים לחזות בהוצאות להורג ()
אזרחים בעזה מתאספים לחזות בהוצאות להורג
 

על פי מקורות פלסטיניים, חמושים רעולי פנים הגיעו בשעות הצהריים לכיכר סמוכה למסגד המרכזי במחנה הפליטים ג'באליה, ואיתם ארבעה אזרחים חשודים, כהגדרתם. החמושים ירו בהם לעיני עשרות בני אדם, ומעט לאחר מכן הבהירו בחמאס כי ההרוגים עברו תהליך משפטי והואשמו על סמך הוכחות. בחמאס שומרים בחשאיות את שמם בכדי למנוע פגיעה במשפחותיהם. במקביל, הודיעו גורמים במנגנוני הביטחון הפלסטינים על פתיחת מבצע "חניקת הצוואר" - נגד משתפי הפעולה.

 

מזכ"ל לשכת הנשיאות הפלסטינית, טייב עבד אל-רחים, גינה בחריפות את גל ההוצאות להורג ברצועה ואמר כי הן מהוות "פרובוקציה". הוא טען כי הן נעשות ללא חוק או משפט צודק, ורמז על קשר אפשרי בין פעולות חאס להוצאות להורג מצד "ארגונים כופרים שאנחנו רואים במסכי הטלוויזיה".

ההוצאות להורג של משת"פים אתמול ()
ההוצאות להורג של משת"פים אתמול

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

בצל כותרות בולטות בתקשורת העולמית, קרא אמש ארגון זכויות האדם "אמנסטי" לחמאס לחדול מיד מהחיסולים בחוצות עזה. "גל ההוצאות להורג מצד חמאס הוא מזעזע עוד יותר בהתחשב בעובדה שהקורבנות נרצחו אחרי משפטים שאם בכלל התרחשו היו מהירים ולא הוגנים באופן מחריד", נמסר מאמנסטי. "חמאס חייב לחדול מיד מהשימוש בעונש המוות. מדובר בפשע נגד האנושות. הארגון חייב לזכור שהזכות למשפט הוגן בפני בית משפט כשיר ממשיכה להיות תקפה גם בזמן מלחמה".

 

דברי הביקורת נתקלו בגיבוי מצד צמרת הנהגת החוץ של חמאס. "האנשים שהוצאו להורג הורשעו בבית המשפט בשיתוף פעולה עם הישראלים. שופטים הרשיעו אותם וגזרו עליהם גזר דין מוות. זה היה צריך להתבצע בתוך מתחם הכלא, אבל בגלל המלחמה, ההוצאות להורג בוצעו ברחובות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים