שתף קטע נבחר

מת 'פפה המיסיונר', הצב המפורסם בגלאפגוס

"פפה המיסיונר", צב הענק שהתפרסם בעולם כאחד מבעלי החיים המצולמים ביותר באיי גלאפגוס באקוודור, הלך לעולמו בגיל 60. כך מסרו רשויות המדינה הדרום אמריקנית בסוף השבוע.

 

עוד חדשות בעולם :

ראפר ובן סגן של בן לאדן. זה עורף הראש?

חשש להתפרצות: כוננות "אדומה" באיסלנד

רוסים באוקראינה: פלישה או סיוע הומניטרי?

 

מנהל המערכת האקולוגית בפארק הלאומי גלאפגוס, ויקטור קאריון, סיפר כי הצב המבוגר מת בנסיבות טבעיות. "כמה מאיברי גופו קרסו", סיפר קאריון לסוכנות הידיעות הצרפתית, והוסיף שפפה גם סבל ממשקל יתר.

 

הקמיע של המיסיונרים. "פפה המיסיונר" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הקמיע של המיסיונרים. "פפה המיסיונר"(צילום: AFP)

מנהל הפארק ארתורו איזואריטה חלק כבוד לצב הענק בחשבון הטוויטר שלו. "לאחר 60 שנות חיים, 'פפה המיסיונר' יישאר בזיכרוננו לעד", הוא כתב. "היעלמותו של פפה הצב לא מעמידה את הזן שלו בסכנה".

 

פפה השתייך לזן של צבי גלאפגוס שתפוצתם בהר הגעש וולף באי איסבלה שבאיי גלאפגוס. כ-2,000 צבים מאותו זן עדיין חיים באזור.

 

צב הענק עזב את חיי הטבע כשאומץ על ידי משפחה מסן קריסטובל. דייגים מקומיים העניקו לו את הכינוי "פפה", שלאחר מכן הורחב ל"פפה המיסיונר" כשהצב הועבר לידי מיסיונרים פרנציסקאנים באי בשנת 1967. הוא הפך לקמע של המיסיונרים וליקיר הקהילה, וזכה להצטלם פעמים רבות ולקבל אוכל ממבקרים שפקדו את המיסיון שבו שהה.

 

בשנת 2012 העניקו המיסיונרים את פפה לפארק הלאומי גלאפגוס. באותה שנה איבדה שמורת הטבע צב אחר מפורסם, "ג'ורג' הבודד" שהיה האחרון מבני תת-המין של האי פינטה (אחד מאיי גלאפגוס). מין זה של צבים נצפה על ידי צ'רלס דרווין, שחיבר מאוחר יותר את תורת האבולוציה.

 

בשמורת גלאפגוס 20 אלף צבי ענק מתתי-מינים שונים. ועדיין, צבי ענק נחשבים לבעלי חיים הנמצאים בסכנת הכחדה. במשך שנים רבות צדו אותם יורדי ים עבור בשרם וכדי להשתמש בשריון שלהם, עד שכמעט הכחידו אותם בטבע. בד בבד, אזורי המחיה הטבעיים של הצבים "נכבשו" על ידי עִזים, שהובאו לאיים על ידי בני האדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
סבל ממשקל יתר. "פפה המיסיונר"
צילום: AFP
מומלצים