שתף קטע נבחר

דנמרק: התקפה אנטישמית על בתי הספר

שוב רסיסי רקטות על יהדות התפוצות: התקפה אנטישמית על פעוטון ובית ספר השייכים לקהילה היהודית בקופנהגן. המוסדות נרגמו באבנים, חלונותיהם נופצו ועל הקיר רוססו כתובות נאצה. איגוד הארגונים היהודיים באירופה לאיחוד האירופי: "הגבירו האכיפה סביב מוסדות יהודים נגד האנטישמיות המשתוללת"

גילויי השנאה לישראל מתפרצים שוב על יהדות העולם: מוסדות חינוך של הקהילה היהודית בדנמרק הותקפו בסוף השבוע על ידי פרו-פלסטינים, שפרצו אליו, זרעו בו הרס וריססו בו כתובות נגד הלחימה בעזה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

המקרה אירע ביום שישי לפנות בוקר, כאשר אלמונים חתכו את גדר בית הספר "קרלינסקולון" בבירה קופנהגן, שבשטחו פועל גם פעוטון הקהילה, רגמו אותו באבנים עד כדי ניפוץ החלונות, וריססו בו את המילים "FRED I GAZA" (שלום לעזה).

 

קראו עוד בערוץ יהדות :

 

המוסד היהודי הדני פועל במקום כבר למעלה מ-200 שנה, ומנהלו, יאן הנסן, סיפר כי זו מדובר בפעם הראשונה שבו הוא מותקף. בעקבות המקרה, סיפר, "הורים רבים מפחדים כעת לשלוח את ילדיהם לבית הספר, ואנו עושים את המירב על מנת לעזור לילדים להתמודד עם הטראומה".

 

דרישה: גוף שיטפל באנטישמיות האירופית

מנכ"ל איגוד הארגונים היהודיים באיחוד האירופי ומרכז רבני אירופה, הרב מנחם מרגולין, הגדיר את תקיפת בית הספר "מזעזעת", וטען כי היא ביטוי נוסף לעלייה החמורה באנטישמיות ברחבי אירופה, שעליה מתריעים היהודים כבר זמן רב.

 

הכתובת על הקיר. בית הספר היהודי בקופנהגן (צילום: חב"ד דנמרק) (צילום: חב
הכתובת על הקיר. בית הספר היהודי בקופנהגן(צילום: חב"ד דנמרק)

 

מרגולין שב על קריאתו מהחודשים האחרונים: "אנו דורשים מממשלות אירופה, כמו גם המוסדות האיחוד האירופי, ליישם את קריאתנו להקמת גוף כלל-אירופאי להגברת האכיפה סביב מוסדות יהודים ולחינוך כנגד האנטישמיות המשתוללת".

 

מאז החל מבצע "צוק איתן" מדווחות הקהילות היהודיות באירופה ובצפון-אמריקה על עלייה משמעותית באירועים אנטישמיים הכוללים אלימות פיזית והיזק לרכוש: לפני כחודש נפצעו בצרפת ארבעה יהודים בהתפרעות של מפגינים פרו-פלסטינים על בית הכנסת, במרוקו הותקף רב הקהילה של קזבלנקה, באוסטרליה הוכה קשות יהודי ישראלי, בלונדון וברלין - קריאות נאצה כלפי יהודים וצלבי קרס על בתים, וברחבי אירופה – הפגנות אנטי-ישראליות הפכו לדבר שבשגרה.

 

בראשית החודש ציינו בשדולה היהודית במונטריאול (CIJA) עלייה חמורה במספר האירועים האנטישמיים בעיר מאז תחילת מבצע "צוק איתן". בין השאר דווח על מכונית שנסעה במונטריאול ועליה צלבי קרס והכתובת- “F*** Isra-hell”, כאשר הנוסעים שהיו ברכב הניפו את דגל פלסטין; רוכב אופניים סטר על פניה של אישה חסידית; אדם ניסה לשסות את כלבו בילד יהודי; בקבוק שתייה נזרק לעבר חסיד במרכז מונטריאול; קריאות "הייל היטלר" ו"מוות ליהודים" הושמעו בהזדמנויות שונות כלפי יהודים, ובכמה מן המקרים נאלצו הנפגעים להתפנות לקבלת טיפול רפואי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חב"ד דנמרק
זכוכיות מנופצות
צילום: חב"ד דנמרק
מומלצים