שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז, רויטרס, AFP

השר כהן: "מזהה שתושבים בדרום נשברים"

אחרי הפגיעה הישירה באשקלון ציין שר הרווחה באולפן ynet כי "זה שחמאס יורה לכאן ויורה לשם, זה לא שם אותם בצד המנצח". הוא הודה שפגש במשפחות שמתקשות להתמודד עם הירי ואמר בהתייחסו לדיווחים להפסקת אש כי "אנחנו לא מדברים תחת אש"

"מי שזועק בצעקות שבר זה חמאס, זה שהם יורים לכאן ויורים לשם זה לא עושה אותם בצד המנצח", כך אמר הבוקר (יום ג') שר הרווחה מאיר כהן בתגובה לירי הבלתי-פוסק מרצועת עזה. בעקבות הפגיעה הישירה באשקלון שגרמה לעשרות פצועים ולנפגעי חרדה, ציין השר כהן במשדר באולפן ynet כי "אנחנו רוצים להשיג את הדבר הטוב ביותר למדינת ישראל ולאנשי הדרום ולכן אנחנו לא מתפשרים, אנחנו לא הצד החלש, אנחנו הצד החזק".

 

בנוגע לדיווחים שלפיהם הפלגים הפלסטיניים מבקשים הפסקת אש ציין השר כהן כי "אנחנו מדברים על כך שיופסק הירי. אף אחד לא ידבר איתנו על נמל ימי או על נמל אחר. אמרנו מראש שאנחנו מוכנים לפתוח את המעברים ועל השאר אנחנו נדבר, אבל ההחלטה של ישראל היא שאנחנו לא מדברים תחת אש".

 

בני המשפחה שבביתה נפלה רקטה היו בדרכם לממ"ד, אך לא נפגעו. עם זאת, כתוצאה מההדף נפגעו באזור 24 בני אדם  - אחד מהם באורח בינוני והשאר קל, ועוד 33 בני אדם לקו בחרדה. הנפגעים פונו לבית החולים ברזילי בעיר.

 

שר הרווחה כהן אמר עוד במשדר באולפן ynet כי "אם בשעות הקרובות אנחנו נחוש שיש תחושה שהם לא נכתשים, צריך ללחוץ על הגז ולכתוש אותם בעוצמה גבוהה יותר". השר כהן גם ציין שאפשרות הכניסה הקרקעית עולה שוב על הפרק. לדבריו, "אם לא תהיה התפתחות דרמטית בימים הקרובים צה"ל ייכנס קרקעית".

 

השר כהן אמר עוד במשדר כי "חמאס חוטף מכות חזקות, אנחנו מחכים לדגל הלבן, ארגוני טרור הם לא כאלה שמרימים דגל לבן. אנחנו מחכים לתמונות ניצחון, אבל תמונת הניצחון תהיה שחמאס הזה מוכן לבוא היום לשולחן המשא ומתן כשהוא נסוג מכל דרישותיו. אני מזהה תושבים שנשברים בדרום, פגשתי שתי משפחות שאמרו לנו 'אנחנו לא נחזור ליישובים סמוכי הגדר' וצריך לומר בהגינות שיש גם אנשים כאלו".

 

הפגיעה בבית הבוקר באשקלון:

הפגיעה הישירה באשקלון (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
הפגיעה הישירה באשקלון(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)


 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני אמר במשדר: "היום אני תוקע יתד, אין לימודים באשקלון. יש פה חירום, יש פה מלחמה ואני מאוד מקווה שיעשו הכול כדי שחמאס ירים דגל לבן, כשזה יקרה נדבר על לימודים. הנזק פה עצום, נזק לבתים, עשרות נפגעי חרדה. אנחנו חזקים ונשארים חזקים".

 

תת אלוף במיל' אסף אגמון אמר במשדר בהתייחסו לקרבות מול חמאס כי "כמעט בכל דבר שחמאס ניסה לעשות הוא נכשל, מה שנהרס שם גם מבחינה צבאית ואזרחית ייקח להם לפחות עשור בכדי לשקם את זה". אגמון אמר עוד בנוגע ליחס הממשלה ליישובי עוטף עזה כי "אני חושב שזאת טעות שהמדינה לא מפנה באופן יזום ומסודר את תושבי עוטף עזה".

 

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', התייחס לאיומי ועד ההורים העירוני להשבית את הלימודים ב-1 בספטמבר ואמר: "אני מציע לכל אחד לנהוג בשיקול דעת, בקור רוח, בלי פניקה ובלי לחץ. אני מבין את ההורים, את הלחץ, הסיטואציה לא נורמלית. אם יש ראש רשות שמרגיש שלא אפשר לפתוח את שנת הלימודים, אז לא לפתוח. ערך חיי אדם זה הערך המקודש ביותר".

 

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, תקפה במשדר את ממשלת ישראל ואמרה: "ממשלה שלא פינתה אנשים ולא העניקה חלופות זו ממשלה שלא מסוגלת לספק הגנה לכל תושבי ישראל ולא רק לעוטף

 עזה, ולכן צריך לעשות כל מאמץ להגיע להסכם הפסקת אש, גם אם זה אומר שישראל צריכה לרדת מכל מיני הבטחות שניתנו לישראל".

 

ח"כ גילה גמליאל (הליכוד) אמרה בתגובה כי "המצב הוא מורכב, צריך לזכור שאנחנו מתמודדים עם ארגוני טרור. צריך לנסות למקסם את שגרת היום, לנסות לא לפגוע במערכת החינוך וכמובן להשאיר את שיקול הדעת להורים. היעד הוא ברור ונכון, עד כאן, אנחנו לא נותנים יד להמשך שגרת הירי. ראש הממשלה בנימין נתניהו היה מספיק ברור באמירה על יעדי המבצע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגיעה באשקלון
צילום: הרצל יוסף
השר כהן
צילום: הרצל יוסף
מומלצים