שתף קטע נבחר

הוצאות להורג וסקילת נשים. פשעי דאעש

ועדת חקירה של האו"ם מאשימה את הארגון בפשעי מלחמה בערים רקה וחלב בסוריה. "ההוצאות להורג בימי שישי הפכו למופע שבשגרה ותושבים אולצו לצפות בהן". גם משטר אסד מואשם בפשעי מלחמה ובפשעים נגד האנושות

ועדת חקירה של האו"ם פרסמה היום (יום ד') את ממצאי חקירתה באזורים שנמצאים תחת שליטת הארגון הסוני הקיצוני "המדינה האיסלאמית" (דאעש). "כוחות דאעש ביצעו פשעי מלחמה בסוריה, בהם הוצאות להורג בפומבי, הצגת גופות על צלבים וסקילת נשים", נכתב בדו"ח החקירה.

 

העונש ל"גנב": הוצא להורג ונתלה על צלב

 

עוד חדשות בעולם :

בת 9 ירתה באוטומט בעוזי - ומדריך הירי נהרג

הילד שרוצה להיות פידל קסטרו פגש את אלילו

דאעש מחזיק בצעירה אמריקנית כבת ערובה

מסע קסום בבית החולים לבובות

 

לדברי החוקרים, ההוצאות להורג שביצע דאעש בימי שישי הפכו ל"מופע שבשגרה" בעיר הסורית רקה שבמערב שנמצאת בשליטת הארגון ובעיר הצפונית חלב.

 

 (קרדיט: AP) (קרדיט: AP)
(קרדיט: AP)

ועדת החקירה מנתה ארבעה חברים ובראשה עמד הדיפלומט והאקדמאי הברזילאי פאולו סרג'יו פיניירו. "ההוצאות להורג נועדו להשליט טרור בקרב האוכלוסייה", אמר פיניירו. בדו"ח החקירה נכתב כי לוחמי דאעש עודדו ואף אילצו בכמה מקרים את התושבים הסורים לצפות בהוצאות להורג. רוב הקורבנות, לדבריו, היו גברים, אבל גם ילדים בגילים 15 עד 17 היו בין המוצאים להורג וגם נשים.

 

"להשיג צדק כמו ברואנדה ובבלקן"

חברת הוועדה קרלה דה פונטה קראה למעצמות העולם להעביר את הטענות לפשעי מלחמה בסוריה לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. לדבריה, השגת צדק לקורבנות היא צעד ראשון חשוב, כפי שהיה ברואנדה ובבלקן.

 

יו"ר הוועדה פיניירו אמר שהוא מודאג מכך שילדים אולצו להצטרף למחנות אימונים של ארגון דאעש, ואמר שכל החלטה של ארצות הברית להפציץ בסוריה "חייבת לכבד את חוקי המלחמה". נציבת זכויות האדם של האו"ם נאבי פילאי אמרה שלשום כי לוחמי דאעש הרגו קרוב ל-670 אסירים בעיר מוסול בעיראק, וביצעו פשעים נוראים במדינה והם שווי ערך לפשעים נגד האנושות.

 

ועדת החקירה של האו"ם פעלה מתוקף מנדט שקיבלה ממועצת זכויות האדם של האו"ם לחקור חשדות לפשעים ולפגיעה בזכויות אדם בסוריה. במהלך חקירת הוועדה עלה גם כי כוחותיו של הנשיא הסורי בשאר אסד ממשיכים לבצע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות דרך מקרי טבח ורצח שיטתיים, עינויים, אונס והעלמת אנשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוצאות להורג בכיכר העיר (ארכיון)
מומלצים