שתף קטע נבחר

בייבי-X תחשוף את סודות המוח האנושי?

התינוקת הבלונדינית הווירטואלית אמורה לגדול ולהיות בעלת בינה מלאכותית של אדם בוגר. בינתיים היא מזהה תמונות, קוראת מילים ראשונות ומצחקקת כשמקבלת מחמאות. צפו בה

היא מזהה תמונות, מבדילה בין קולות ומחייכת כשמחמיאים לה. בדיוק כמו כל תינוק אחר, אבל עם הבדל גדול אחד. "בייבי-X" היא תינוקת וירטואלית, שאמורה לסייע בחשיפת סודות המוח האנושי. צפו בה מנהלת דיאלוג.

 

אלגוריתמים ממחושבים מהווים את ה"מוח" של בייבי-X, ואמורים לדמות התנהגות עצבית של תינוקות אמיתיים. בתוך המוח הווירטואלי שלה תגובות נוירוכימיות מדומות הן שקובעות עבורה כיצד להתנהג.

 

עוד חדשות בעולם :

בגלל אובמה: שוק הנשק של הכורדים מתרסק

רווחת העובד: גרמניה יוזמת חוק "נגד לחץ"

 

תינוקת הבינה המלאכותית "רואה" דרך מצלמה במחשב ובאמצעות מערכת זיהוי פנים היא יכולה לדעת אם מישהו מתקשר איתה. בייבי-X מזהה גם צלילים ומילים. כך לדוגמה, מסבירים ב"דיילי מייל", מחמאה לתינוקת על ידי המדען שמשוחח איתה דרך מסך המחשב תוביל לשחרור הורמון דופמין וירטואלי, מה שיגרום לבייבי-X לחייך ולצחקק.

 

מדענים מניו זילנד הם שאחראים לפרויקט החדשני, והתינוקת הבלונדינית הווירטואלית מבוססת על הפעוטה פרנצ'סקה, בתו של ד"ר מארק סגאר מאוניברסיטת אוקלנד שבמדינה. היעד הסופי שלהם הוא ליצור מכונה שיכולה לחשוב וללמוד בדיוק כמו תינוק אנושי, ולגדל אותה כך שתהיה בעלת בינה מלאכותית של אדם מבוגר.

 

המדענים כתבו באתר האינטרנט שלהם כי "בייבי-X היא ניסוי שמשלב בין מודלים ממוחשבים של מערכות עצביות בסיסיות לבין התנהגות אינטראקטיבית ולמידה". השימושים של בייבי-X  לא מוגבלים רק לבינה מלאכותית אנושית. לדוגמה, תאורה ומוזיקה בחנות יכולים לשנות את התגובות האמוציונליות של הקונים – ממש כמו מחמאות לתינוקות.


פורסם לראשונה 28/08/2014 12:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים