שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מה עושים מומחים לסקס טנטרי בחדר המיטות

  איך נראים חייו של זוג שלא רק עובד יחד, אלא מתעסק באופן יום-יומי במיניות של אחרים? נועה בנוש ראיינה את רפיק ידידיה (לשעבר תמיר קמחי) וזוגתו רותי פריש, שהסכימו לשוחח בצורה פתוחה למדי על המקום שטנטרה תופסת בחייהם ועל איך מעבירים סדנאות מין אחרי לילה של ריב

  יתכן שחלקכם מכיר אותו בתור תמיר קמחי, אבל אם אתם בענייני הניו אייג' אתם מכירים אותו בשם אחר. איש התקשורת לשעבר נסע באמצע שנות התשעים לאשראם של אושו בהודו, משם הוא חזר בשם רפיק ידידיה כדי להפיץ את הבשורה. בגלגולו הנוכחי הוא מלמד מדיטציה והגשמה עצמית ומעביר שיעורי טנטרה יחד עם זוגתו, רותי פריש.

   

  עוד בנושא:

  נקודת המיליון דולר: איך לעשות סקס טנטרי? 

  עדי ואני נסענו לעשות טנטרה במדבר

  רוצה אורגזמה נרתיקית? נסי סקס טנטרי

   

  רגע לפני שהם נוסעים להעביר סדנאות טנטרה בפסטיבל אושו ישראל, שיערך בסופ"ש הבא (4-6/9) בגבעת חביבה, ויכלול בין היתר גם הרצאות במגוון תחומים כמו: תזונה, בריאות, זוגיות ואהבה, הסכימו רפיק ורותי לשוחח עימי על המקום שתופסת הטנטרה בחייהם - הן כזוג המתרגל אותה באופן קבוע בחדר המיטות והן כמי שמעבירים את התורה לאנשים אחרים.

   

  כי אם סיטואציה של בני זוג שעובדים יחדיו הינה מאתגרת גם ככה, תהיתי מהם האתגרים הניצבים בפני זוג המתעסק באופן יומיומי במיניות של אחרים.

   

  מה זה טנטרה בעצם?

  "טנטרה זה אחדות הניגודים, כאשר הניגודים הם לרוב בין הגברי והנשי", מסביר רפיק. "יש המון עבודה של גישור בין הגברי והנשי כדי שהזוג יגיע למקום של אחדות דרך עשיית אהבה". "מה שאנשים מכירים בטנטרה זה ערומים וערומות וזיונים", מוסיפה רותי, "אבל זה רק פסיק קטן מתוך הדבר הזה. יש אנשים שמנסים להגיע למצב התודעתי שמעבר לחיים האלה דרך סמים, ויש כאלה שמשתמשים בטכניקות של מיניות".

   

  "אבל המטרה האמיתית", ממשיכה רותי, "היא להוריד את הריגושיות מהמין. מין רגיל עושים כדי לגמור, שזה אמנם עניין יותר גברי אבל גם נשים נדבקו בריגושיות הזאת ורוצות שיעשו להן בדיוק ככה וככה כדי שהן יגיעו לאורגזמה. בטנטרה, לעומת זאת, אנחנו טוענים את הגוף באנרגיה, וכשמתחילים את המפגש המיני מהמקום הזה אנחנו מתחילים לעוף. בטנטרה זה כבר לא סקס אלא מעשה אהבה לכל דבר ועניין".

   

  "טנטרה זה מעשה אהבה לכל דבר ועניין". רותי ורפיק (צילום: יעל שחר) (צילום: יעל שחר)
  "טנטרה זה מעשה אהבה לכל דבר ועניין". רותי ורפיק(צילום: יעל שחר)

   

  תדר של אהבה

  "כשאני עושה סקס עם רפיק", משתפת רותי, "אנחנו מתחילים עם נשימות ואז זה הופך לסקס רגיל עם חדירה, אבל זה מגיע ממקום אחר מהמקום שבו רגילים לעשות סקס. מתחילים נמוך בשביל להגיע יותר גבוה. בסוף סשן טנטרי, שלרוב לוקח שעה או שעתיים, ולא משנה אם הגעתי לאורגזמה או לא, אני מסופקת למשך שעות ואף ימים. זו מלאות שלא ניתן להשוות לסקס רגיל".

   

  איך מלמדים אנשים זרים לעשות סקס?

  "בהתחלה כולם רוקדים כדי להרגיש את האנרגיה בגוף", אומרת רותי. "לאחר מכן, יש הסברים ואז כל אחד מתחיל לעבוד עם בן הזוג שלו. הם יושבים בתנוחה שבה האישה על הגבר, מקשיבים אחד לנשימות של השני ומתקשרים באמצעות מגע ומסאז'. הם נושמים ביחד, מתחילים לזוז ולהוציא אנחות. אם מדובר בקבוצה של כמה זוגות, אתם שומעים את האנחות והנהמות מסביב וזה מגביר את התדר של האהבה".

   

  הזוגות שוכבים אחד עם השני במהלך הסדנה?

  "הסדנאות שלנו נערכות בבגדים, ללא חדירה, וזה מאד בטוח מהבחינה הזאת. אנחנו מלמדים את הטכניקה, הזוגות מתרגלים על יבש וממשיכים בבית. יש סדנאות למתקדמים שבהן אנשים מקיימים יחסי מין עם אחרים, אולי בעתיד נעביר גם סדנאות כאלה". ברגע הזה, רפיק, שאינו מרוצה מדבריה של רותי, משתיק אותה ומבקש ממנה שלא תרחיב על הנושא.

   

  "אנחנו מאד נזהרים בגלל הסטיגמה של הטנטרה כמשהו סליזי של חילופי זוגות", הוא ממהר להעיר. "בשבילנו, מדובר במיניות מקודשת שמקדשת את הגוף שלנו ואת הטבע". ורותי מוסיפה ש"בימי קדם היו מקדשי אהבה שאנשים היו עושים בהם אהבה בשביל כולם, ואת האנרגיה שהיתה יוצאת ממעשה האהבה שלהם הם הקדישו לחולים ולאנשים שיצאו למלחמה. בכל פעם שעשינו אהבה בתקופת המלחמה, היינו מקדישים את פירות האהבה שלנו לכוחות האופל שמשתלטים על המדינה. אם כל החמסניקים היו עושים אהבה, הם לא היו הורגים".

   

  "בזמן המלחמה הקדשנו את האהבה לכוחות האופל". מתוך אחת מסדנאות הטנטרה (צילום: רותי פריש) (צילום: רותי פריש)
  "בזמן המלחמה הקדשנו את האהבה לכוחות האופל". מתוך אחת מסדנאות הטנטרה (צילום: רותי פריש)

   

  אתם לוקחים אתכם את העבודה הביתה?

  "אנחנו יכולים לחזור מסדנה מלאים באנרגיה מינית ולעשות סקס", אומרת רותי. "זה לא שאני חרמנית וחייבת זין אלא שהאנרגיה הזאת זורמת לי בכל הגוף. אבל האנרגיה הזאת תמיד איתנו וכל הזמן פועמת. כשאני נוסעת לאסוף את הילדה אני עושה אהבה עם עמודי חשמל בדרך. אני בטוחה שמרגישים את זה ממני כשאני הולכת למכולת".

   

  האם ההתעסקות בבעיות של אנשים משפיעה על הזוגיות שלכם?

  "אם היינו זוג מעולה בלי בעיות לא היינו מתעסקים בטנטרה ולא מלמדים טנטרה. הסיבה שאנחנו מתעסקים בזה היא מפני שיש לנו עבודה של ריפוי עצמי לעשות. אם אתה מלמד משהו אתה נאלץ לתרגל את זה שוב ושוב, כך שהריפוי שלנו בא דרך התירגול והלימוד".

   

  "הריפוי הזוגי שלנו מגיע דרך התירגול". רותי ורפיק (צילום: ארניו בועז נאי) (צילום: ארניו בועז נאי)
  "הריפוי הזוגי שלנו מגיע דרך התירגול". רותי ורפיק(צילום: ארניו בועז נאי)

   

  ואיך זה לקחת אתכם את הזוגיות לעבודה ולחיות אותה בכל רגע?

  "אנחנו אנשים מאד פתוחים, לא מביך אותנו לדבר על המיניות שלנו, אבל העבודה הזאת גורמת לנו כל הזמן להתעסק בזוגיות שלנו וזה יכול להיות ממש מתיש. החיים הם לא שחור או לבן ואנחנו לא אנשים מוארים. אנחנו בסך הכל אנשים רגילים לגמרי שמגדלים ילדים, מבשלים ארוחות ערב ורבים. לפעמים זה מעייף ואין לך כח כמו לכל זוג".

   

   

  "בימים שיש בינינו מתחים ירגישו את זה בסדנאות וזה בסדר בעינינו. הריב ימשיך גם אחרי הסדנה אבל ממקום הרבה יותר מודע. לא אצרח עליו כי נרגעתי. פעמים רבות, כשיש בינינו מריבות של זוג, אנחנו עושים אהבה ואז מדברים על זה. אני קוראת לזה before fight sex. לא מדובר על זיון אלא על אהבה וחיבוקים, שהם הרבה יותר אינטימיים מזיון".

   

  כיצד ניתן לעשות אהבה כשכועסים?

  "עם הנשימות יעלו גם כעס ובכי. הכל עולה, כמו סתימה שלא יודעים עליה וכשמזרימים מים כל הג'יפה עולה למעלה. מהסיבה הזאת היו זוגות ששילמו כסף ופינו זמן בשביל הסדנה, ואחרי כמה שעות התחילו לריב והלכו הביתה. הם נגעו במשהו וזה היה קשה להם. היו גם זוגות שנפרדו בעקבות הסדנאות שלנו, כי עלו אצלם דברים שהם נמנעו לגעת בהם ביומיום. הדרך לסקס אחר ותודעה רצופה בחסימות, בכעסים ובתסכולים".

   

  כל הכתבות שלנו נמצאות גם בפייסבוק. תעשו לייק?

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יעל שחר
  המיניות שלהם. רפיק ורותי
  צילום: יעל שחר
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים