שתף קטע נבחר

צילום: AFP

צעדת מוות: דאעש רצח 250 סורים בתחתונים

סרטון מחריד מתעד את אנשי דאעש מובילים עשרות חיילים סורים כמעט עירומים להוצאה להורג. הם נאלצים לרוץ יחפים עם ידיים על הראש ומושפלים בקריאות "קדימה, כמו כבשים". בהמשך, בקטע שאיננו מפרסמים, נראות גופותיהם בתחתונים של חלק מהנרצחים

ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) סיפק היום (ה') את אחד הסרטונים המחרידים ביותר שראינו מבית היוצר שלו. בסרטון המצורף לכתבה זו לא תראו דם, לא תראו גופות, לא תראו עריפות ראשים, אבל מה שציפה למצולמים בו בהמשך - ידוע היטב.

 

עוד חדשות בעולם :

 

דאעש פרסם תמונות של המוני חיילים סורים שנפלו בשבי הארגון בסוף השבוע שעבר מובלים בטור כשלגופם רק תחתונים בדרך אל הוצאתם להורג. בסרטון נראים החיילים הסורים מובלים באזור מדברי כשאנשי דאעש מצלמים אותם לאות השפלה, דוחקים בהם למהר ולרוץ ומשמיעים לעברם קולות שרועים משמיעים כדי לזרז עדרי בקר. לאחר מכן נראים אותם חיילים יושבים במבנה סגור, מחכים לגורלם הבלתי נמנע.

 

הסרטון הועלה ליוטיוב, ואיש דאעש אישר כי הוא אותנטי. לפי דיווחים, מדובר בסרטון המתעד את הוצאתם להורג של לפחות חלק מ-250 חיילים שאותם חיסל השבוע הארגון, אחרי שלקח אותם בשבי בעת שהשתלט על בסיס חיל האוויר הסורי במחוז ראקה. ראקה הוא מעוזו של דאעש בסוריה, וממנו הוא יוצא לפעולות אלימות קשות.

 

בחלקים של סרטון הווידאו שלא נראים בכתבתנו זו נראות גופותיהם של עשרות גברים כשפניהם מופנות כלפי מטה ולגופם תחתונים בלבד.

גופותיהם הוצבו בשורה באורך של עשרות מטרים. באותו סרטון נראית גם ערימה נפרדת של גופות.

 

בסרטון הווידאו טוענים אנשי דאעש כי 250 החיילים הסורים שנעצרו הם אנשי "השביחה" - המיליציה האכזרית של אסד שהואשמה בעצמה במעשי טבח איומים במהלך מלחמת האזרחים בסוריה. עם זאת, לא ברור אם אכן מדובר באנשי המיליציה הזו, במיוחד בהתחשב בעובדה שהם נתפסו במהלך כיבוש בסיס חיל האוויר הסורי.בסרטון נראים החיילים הסורים מובלים כשחלקם עם ידיים על ראשיהם לאות כניעה והשפלה. אחר כך הם נראים רצים יחפים, בעוד חמושים צועקים לעברם. אחד מאנשי דאעש צועק להם בתחילת הווידאו: "המדינה האיסלאמית", והחיילים הסורים העירומים נאלצים לחזור על צעקתו. בהמשך נשמע איש דאעש משמיע לעברם צליל שמשמיעים בדרך כלל רועים המובילים עדר חיות, ונשמעת האמירה: "קדימה, כמו כבשים, קדימה...".

 

בהמשך הווידאו נחקר אחד החיילים הסורי, כשברקע נראים חבריו בתחתונים:

"כמה אנשים הרגת?", הוא נשאל.

החייל הסורי משיב: "אף אחד".

"כמה אנסת?".

"לא אנסתי".

"לא עשית כלום? כלום?".

"הוצבתי בשדה התעופה".

"אתה עלווי? אתה יודע מי אביך?".

(החייל שותק)

"למה אתה נלחם עבור רודן? למה אתה נלחם עבור בשאר? למה אתה נלחם נגד מוסלמים? אתה כלב, אתה אויבו של אללה".

בשלב זה של הסרטון נזרקים לעבר השבוי הסורי פריטים לא מזוהים.

"האם צפית שדאעש תעצור אותך?".

"לא... הייתי בבסיס חיל האוויר".

"למה לא ערקת? תענה, למה לא עזבת את הצבא".

"לא יכולתי".

"אחרים ערקו, למה אתה לא?".

"הם היו מחזירים אותי".

"הם היו מחזירים אותך לצבא? אנחנו נחזיר אותך לגיהנום, בעזרת אללה. נשסף את גרונך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיילים הסורים מובלים אל מותם
מומלצים