שתף קטע נבחר

צילום: AFP

מטרידים את דאעש בשאלות: "יש לכם האח הגדול?"

"אתם מקבלים אשראי?", "איך פותחים חזייה?", ו"האם כבר עשיתם את אתגר דלי הקרח?". אלו רק חלק מהשאלות שמופנות לארגון הטרור על-ידי גולשים שמאסו בהודעות הנאצה שלו. "חשוב לצחוק עליהם", הם מסבירים

רציתם לדעת משהו על דאעש ופחדתם לשאול? ברשת הכול מותר. בארגון הקיצוני, שידוע בשימוש הנרחב שלו ברשתות החברתיות, רואים בשבועות האחרונים כיצד הכלים החביבים עליו משמשים נגדו. בין היתר, בטוויטר החלו להופיע ציוצים עם התגית "שאל את המדינה האיסלאמית", ולצדה שאלות טיפשיות למדי.

 

"אני שוקל לבקר אתכם, אבל אני לא רוצה להפסיד את האח הגדול. האם משדרים את התוכנית אצלכם?", תהה אחד הגולשים, כנראה לא ברצינות. גולש אחד, שצוטט אחר כך באתר "דיילי מייל", שאל "האם בכיתם כשפטריק סווייזי מת בסרט 'רוח רפאים'", ועוד משתמשת טוויטר ניסתה להתייעץ עם אנשי הארגון לגבי היכולת של סוגי וילונות שונים לחסום אור.

כמה מהשאלות שצייצו הגולשים ()
כמה מהשאלות שצייצו הגולשים
 

אמנם כמה מהציוצים הכילו שאלות רציניות לגבי המסרים של דאעש ותוכניותיהם לעתיד, אולם רוב הגולשים פשוט ראו בכך הזדמנות להתלוצץ על חשבונם. אחד מהם אף תהה אם הארגון כבר אותגר להשתתף באתגר דלי הקרח, "ואם לא - הנה אני מאתגר אותך עכשיו".

 

תגית נוספת שצצה ברשת היא "#ISISmovies" ובמסגרתה מפרסמים הגולשים משחקי מילים על בסיס שמות של

סרטים מפורסמים, כך שיזכירו את הארגון הקיצוני. אחד מהם הציע את "שובו על הג'יהאדי" על משקל הסרט מסדרת "מלחמת הכוכבים", "שובו של הג'דיי".

 

"הדבר הנהדר בטוויטר הוא שאיש לא מוגן מפני טרולינג (הצקה ברשת) - אפילו לא ארגון ג'יהאדיסטי גלובלי, אלים ומטורף", הסביר אחד המשתתפים במחאה המקוונת. גולש אחר, אמריקני ממוצא לובי, הסכים: "לפעמים חייבים לצחוק, להמעיט מערכם. כי לפעמים זה הפחד הכי גדול של האויב שלך".

 

זו לא הפעם הראשונה שהגולשים מנסים להשיב מלחמה לפעילות של דאעש ברשת. אחרי הפצת התיעוד של ההוצאה להורג של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי, קראו רבים בטוויטר וברשתות חברתיות נוספות להטיל חרם על הארגון ולהתעלם לחלוטין מהודעותיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
לוחם דאעש בסוריה. "בכית בסרט?"
צילום: AP
מומלצים