שתף קטע נבחר

המשבר בדואר: הוכרז סכסוך עבודה

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מימש את האיום אותו השמיע הבוקר בוועידת כלכליסט: הכריז על סכסוך עבודה בכל שירות המדינה עקב דרישת האוצר לקלוט עובדי קבלן ועובדים ארעיים בדואר במקום 1,500 עובדים מן המניין

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מימש אחר הצהריים (ג') את האיום אותו השמיע הבוקר בוועידה הלאומית של "כלכליסט" והכריז על סכסוך עבודה בכל שירות המדינה עקב המבוי הסתום במשא ומתן על תוכנית ההבראה של הדואר. הסכסוך מאפשר להסתדרות לנקוט בעיצומים בכל משרדי הממשלה, ביטוח לאומי ושירות התעסוקה תוך שבועיים.

 

העיצומים בדואר מחריפים: סניפי ת"א יושבתו

הרפורמה בדואר: פחות חלוקה וצמצום תורים

עובדי הדואר מפגינים; במי פוגעת השביתה? 

 

לדברי ניסנקורן, הסיבה לסכסוך היא דרישת משרד האוצר לפטר כ-1,500 עובדים נוספים, מעבר לפיטורים ופרישה של כ-1,000 עובדים שהוסכם עליו בעבר, ולקלוט במקומם עובדים ארעיים או עובדי קבלן. בין העילות להכרזת הסכסוך, ההסתדרות מלינה על התנהלות חד צדדית של המדינה בכל הנוגע לרפורמות ושינויים מבניים, תוך התעלמות מוחלטת מהעובדים, כרסום במעמדם ופגיעה בעבודה המאורגנת. לסכסוך צורפה עילה נוספת הרלבנטית לכל שירות המדינה שהיא הדרישה לקלוט עובדי קבלן המועסקים כתף אל כתף עם עובדים מן המניין. בהסתדרות דורשים להעסיקם כעובדים מן המניין דרך ההסכמים הקיבוציים.

 

ניסנקורן אמר בוועידה הבוקר כי העסקת עובדי קבלן היא אחת הרעות החולות של המשק הישראלי כי היא יוצרת עובדים שקופים, לדבריו, ומרחיבה את הפערים החברתיים ואת העוני בקרב עובדים.

 

עובדי הדואר, שהפגינו היום מול הוועידה, ישביתו מחר את הסניפים בירושלים בין השעות 10:00-14:00, לאחר שהיום הושבתו למספר שעות הסניפים בתל אביב. כמו כן, מחר יהיה היום השלישי ברציפות בו מושבת שירות הדואר הנע בפריפריה, למעט בעוטף עזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אבי ניסנקורן
צילום: עידו ארז
מומלצים