שתף קטע נבחר

נאנסת סוחבת את המזרן "עד שהתוקף ייענש"

סטודנטית בניו יורק שהותקפה לפני כשנה פתחה במחאה על כך שהחשוד במעשה עדיין לומד עמה: היא נושאת עמה לכל מקום את מזרן מיטתה שעליו הותקפה, עד שהאוניברסיטה תסכים לסלקו

שנה חלפה מאז שאמה סולקוביץ', סטודנטית באוניברסיטת "קולומביה" בניו יורק, התלוננה על אונס - והחשוד במעשה עדיין מתהלך במסדרונות המוסד החינוכי. לצעירה נמאס והיא פתחה במחאה: היא התחייבה לסחוב עמה לכל מקום את המזרן שעליו נאנסה עד שהתוקף שלה ייענש ויסולק מהלימודים.

 

סולקוביץ' התלוננה כי נאנסה לפני שנה, ביום הראשון של שנתה השנייה באוניברסיטה. היא דיווחה על כך לאוניברסיטה כעבור כמה חודשים, יחד עם עוד שתי סטודנטיות שסיפרו כי הותקפו על-ידי אותו האדם. אולם בבדיקה שערכה הנהלת המוסד לא הוכחה אשמתו. סולקוביץ' ערערה והפסידה.

אמה והמזרן. "טעון רגשית עבורי" ()
אמה והמזרן. "טעון רגשית עבורי"

 

"נאנסתי במיטה שלי בחדר המעונות", היא סיפרה לעיתון האוניברסיטה "קולומביה ספקטטור", "ומאז החלל הזה נהיה טעון רגשית עבורי. אני מרגישה מאז שאני סוחבת יחד איתי את הכובד של מה שאירע לכל מקום שאני הולכת אליו".

 

במסגרת התזה שלה, החליטה סולקוביץ' לתרגם תחושה זו למיצג אמנותי שכותרתו "לשאת את העול". לדבריה, היא מתכוונת לסחוב את המזרן בעודה ממשיכה בשגרת יומה, "כל עוד אני פוקדת את אותו מוסד לימודים כמו האנס שלי".

 

סולקוביץ' גם הגישה תביעה נגד האוניברסיטה על האופן שבו היא מטפלת בתלונות על תקיפות מיניות בקמפוס, ומאז הפכה להיות פעילה בולטת בנושא. לפי הדיווח ברשת CBC, הנהלת "קולומביה" פרסמה בתגובה הודעה ולפיה היא עדכנה את המדיניות שלה בתחום ומעבירה שיעורים ייעודיים לסטודנטים חדשים.

 

"גם במדיניות החדשה יש עדיין חורים", התלוננה פעילה אחרת. "מה שאמה עושה מאלץ אנשים להתמודד עם המציאות הזו. זו הייתה החוויה הפרטית שלה במשך יותר מדי זמן, ובעצם זו המציאות של החברה כולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים