שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פורמולה 1: לואיס המילטון ניצח במונזה
  נהג קבוצת מרצדס ניצח במירוץ הפורמולה 1 האיטלקי, וצמצם את הפער מבן קבוצתו ניקו רוזברג שסיים שני. שלישי סיים פליפה מאסה במכונית קבוצת וויליאמס

  הקרב על האליפות. לואיס המילטון הבריטי, נהג קבוצת מרצדס ואלוף העולם לשעבר, ניצח במירוץ הפורמולה 1 שנערך היום (א') במסלול מונזה שבאיטליה. המילטון ניצל מה שנראה כמו שתי טעויות בלימה קשות של בן קבוצתו ומוליך טבלת האליפות, ניקו רוזברג, חלף על פניו ולא התקשה לנצח. רוזברג ניסה אמנם, אך לא הצליח לסכן את הבריטי. שלישי סיים פליפה מאסה בוויליאמס המצוידת במנועי מרצדס, לפני בן קבוצתו ולטרי בוטאס - בתצוגת תכלית אדירה נוספת של המנועים הגרמנים.

   

  ארבע המכוניות שסיימו ראשונות, קבעו שלא במפתיע גם את הזמן המהיר ביותר במהלך מקצי הדירוג שנערכו ביום שבת. המילטון היה המהיר מכולם, לפני רוזברג, בוטאס ומאסה. אלא שהמילטון כשל בזינוק, ונאלץ לעבוד קשה עד שמצא עצמו שוב על זנבו של רוזברג. מה שנראה היה כקרב שימשיך עד דגל השחמט, התברר כהצגת יחיד של המילטון ותצוגת נהיגה לא משכנעת של רוזברג. פעמיים מצא עצמו הנהג הגרמני בבעיה בכניסה האיטית לשיקיין הבעייתי, ובפעמיים אלה נאלץ לוותר על הפניה ולהמשיך ישר בין המחסומים המלאכותיים.

   

  הוא לא היה היחיד לעשות כך, אבל בהחלט היחיד לאבד את ההובלה ואת הסיכוי לנצח במירוץ. בפעם השנייה ששגה רוזברג, או שתקלה טכנית מנעה ממנו לבלום כהלכה, ניצל המילטון את המצב ועבר להוביל, תוך שהוא אינו שומט את ההובלה עד הסיום.

   

  מאחורי השניים התנהלו מספר קרבות עזים, למעט פליפה מאסה שמצא עצמו לאחר החלפת הצמיגים היחידה ללא כל איום מאחור, ולפחות במסלול האיטלקי המאד מהיר, ללא כל סיכוי להדביק את צמד מכוניות המרצדס שלפניו. בוטאס נאלץ לפלס דרכו בין נהגי קבוצות רד-בול, פורס אינדיה, מקלארן ופרארי, אך תפס לבסוף את המקום הרביעי והוסיף לעצמו נקודות אליפות חשובות.

   

  ומה עם פרארי, אשר צמד נהגיה זינקו ממקומות נמוכים יחסית על הגריד במירוץ ה"ביתי"? אלונסו שבדרך כלל מצליח להוציא מהמכונית האיטלקית 110%,

  זינק אמנם מהמקום ה-7 לאחר מקצה דירוג מרשים, אך במירוץ עצמו נכנע לתקלה טכנית שמנעה ממנו להלחם על מקומות 5-7 ריאליים, בן קבוצתו, קימי רייקונן, זינק אמנם רק מהמקום ה-11 אך נראה לא רע בשלבים רבים של המירוץ. לקראת סיום קבע הפיני זמנים טובים, אשר היו יכולים לאפשר לו - אם המירוץ היה נמשך עוד מספר הקפות - לתקוף את שלוש המכוניות שלפניו, עם ג'נסן באטון, סרג'יו פרז וסבסטיאן וטל (ששוב נעקף על-ידי בן קבוצתו, דניאל ריקיארדו).

   

  אלא שלא כך קרה. הפרארי הראשונה סיימה במקום ה-10 בלבד, ועלתה מקום אחד עקב "קנס של 5 שניות" שהוטל על קווין מגנוסן.

   

  דירוג הנהגים

  1. ניקו רוזברג, מרצדס, 238 נקודות

  2. לואיס המילטון, מרצדס, 216 נקודות

  3. דניאל ריקיארדו, רד-בול, 166 נקודות

  4. ולטרי בוטאס, וויליאמס, 122 נקודות

  5. פרננדו אלונסו, פרארי, 121 נקודות

   

  דירוג קבוצות

  מרצדס, 454 נקודות

  רד-בול, 272 נקודות

  וויליאמס, 177 נקודות

  פרארי, 162 נקודות

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים