שתף קטע נבחר

החשוד המרכזי בפרשת הכת: "דוד הכי טוב"

הותר לפרסם כי דוד דבש, המוכר בכינוי המפורסם, הוא החשוד המרכזי בפרשת הכת, שלפי החשד סרסרה בנשים "למען הגאולה". חברו סיפר: "דוד לא דופק חשבון". אביו של החשוד המרכזי השני: "בני עדין כמו מרגרינה"

פרשת הכת המשיחית: בית משפט השלום בירושלים התיר הבוקר (ב') לפרסם את שמות שני החשודים המרכזיים בפרשה שנחשפה אתמול, שלפיה כת סרסרה בנשים "למען הגאולה". החשודים הם דוד דבש, בן 60, וגבר בן 46 מאשקלון בשם גד. השניים חשודים בעבירות סרסרות, החזקת נשים בתנאי עבדות, אונס ואספקת סמים.

 

עוד בחדשות:

אחת מנשותיו של גואל רצון: בימ"ש נתן רישיון לסחור בנשים

התרסקות מסוק תועדה לעיני המצלמות

 

מעצרם של השניים הוארך אתמול עד ליום חמישי. דבש הוא דמות מוכרת באזור חברון וקריית ארבע ובעיקר התפרסם בשל כינויו "דוד הכי טוב", שלו זכה בעקבות שיר שלו. דבש תבע לפני כשבע שנים את חברת הביטוח "9000000" ואת משרד הפרסום שלה בטענה שביססו על דמותו את הקמפיין הפרסומי הידוע.

 

המשטרה חושדת שמדובר בקבוצה שפעלה ככת משיחית שניצלה נשים לזנות בטענה שהן "מצילות את עם ישראל ומקרבות את הגאולה" כשהן מקיימות יחסי מין עם גברים שאינם יהודים. על פי המשטרה, יחסי מין עם לא יהודים כונו במסגרת הקבוצה "ניצוצות". בשלב זה הותר לפרסום על אודות שישה חשודים וחשודות שנעצרו בפרשה. שתי נשים המעורבות בפרשה שוחררו בערבות של 3,000 שקל והן יישארו במעצר בית עד יום שלישי.

 

החקירה נפתחה לפני כארבעה חודשים בעקבות תלונה רשמית של אחת הקורבנות. על פי החשד הם הציגו את עצמם כחסידי ברסלב והציעו לסייע לנשים המתקרבות לדת - אך למעשה סרסרו בהן. הם הטיפו להן לקיים יחסי מין עם לא יהודים ועל ידי כך "להביא את הגאולה". שני מנהיגי הכת הפעילו אישה נוספת שתפקידה היה לאתר נשים במצוקה.

 

"לא דופק חשבון לאף אחד". דוד דבש המוכר כ"דוד הכי טוב" (צילום: Moti1980) (צילום: Moti1980)
"לא דופק חשבון לאף אחד". דוד דבש המוכר כ"דוד הכי טוב"(צילום: Moti1980)

דבש נשוי לשתי נשים - אחת מבת עין ואחת מחברון והוא אב לילדים משתיהן. אחד ממכריו תיאר את דבש כאדם שהוא "One Man Show" (הצגה של אדם אחד). "זה אדם שלא דופק חשבון לאף אחד. יש לו עוצמות ואנרגיות אדירות והוא יושב שנים במערת המכפלה".

 

החשוד השני הוא אב לשתי בנות מנישואיו הראשונים וסב לשניים. גד היה נשוי לאישה עד שהכיר חברה שלה, שלימים הפכה למתלוננת וככל הנראה הייתה זו שסיפקה לחוקרים את המידע הנרחב בפרשה לגבי סרסורן של 10-5 נשים והחזקתן בתנאי עבדות. בנוסף, היא סיפקה להם מידע על עשרות מקרים שבהם הן נאלצו לקיים יחסי מין עם גברים ממגזרים שונים, בעיקר לא-יהודים.

הארכת מעצר של שני חשודים נוספים היום (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
הארכת מעצר של שני חשודים נוספים היום(צילום: גיל יוחנן )

גד עזב למען המתלוננת את אשתו וחי איתה במשך תשע שנים. לדבריה, לפני חמש שנים הוא וחבריו נהגו לבעול אותה כשהיא תחת השפעת סמים ואלכוהול ועשו זאת במשך שנתיים. אביו של גד, שלום, הבהיר כי המשפחה אינה מאמינה לחשדות נגד הבן. "אימא שלו כמעט התעלפה", סיפר. "גד היה ילד טוב ושקט שלמד בבית הספר של חיל הים והיום הוא יושב ולומד תורה בלי הפסקה".

 

"הוא עדין כמו מרגרינה שלא מחזיקה דקה בשמש", הוסיף האב. "ואני לא אומר את זה כי הוא הבן שלי. הוא לא יודע לריב, מפחד מהצל של עצמו. אם תפגע בו - הוא יגיד לך תודה", כך שלום שטען כי בנו סובל מבעיות נפשיות, שבגללן שוחרר מהצבא ולכן גם לא עבד לפרנסתו מעולם. על בת זוגו של בנו אמר האב: "היא נכנסה אליו הביתה כדי שיעזור לה להתקרב לדת, אבל היא רצתה רק לקחת אותו מאשתו. כבר ארבע שנים הם לא ביחד ואני לא יודע מה היא רצתה ממנו עכשיו".

 

פרקליטו של גד, עו"ד דוד ברהום, טוען כי מדובר בסך הכול בסכסוך בין בני זוג לשעבר שיצא מפרופורציות והחלטת האישה להגיש תלונה נגד מרשו שנים לאחר ביצוע העבירות לכאורה תוכיח זאת.

 

לדברי ברהום, גד סובל מ-100% נכות נפשית והדבר אף נמסר על ידו למשטרה במהלך חקירתו, אך זו לא התייחסה לכך ולא עשתה דבר כדי לבדוק זאת ולהחליט כיצד היא נוהגת בו. בסיום הדיון אישר בית המשפט את בקשת עו"ד ברהום לשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Moti1980
חשוד בסרסור נשים במסגרת כת. דוד דבש
צילום: Moti1980
צילום: גיל יוחנן
סנגורו של גד, עו"ד דוד ברהום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים