שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת השופט: עמיתיו ידעו על החשדות?
  לאחר ההודעה על פתיחת חקירה פלילית נגד נשיא ביהמ"ש המחוזי יצחק כהן בגין עבירות מין, המשטרה בודקת אם שופטים, בהם סגנו של כהן תאופיק כתילי, ידעו ולא דיווחו. כתילי צפוי להיות מוזמן למתן עדות

  ההסתבכות של השופט הבכיר: המשטרה תבדוק אם עמיתיו לכס השיפוט ידעו כי נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן, כי הוא הטריד מינית פרקליטה. בין השופטים שייתכן כי ידעו על המתרחש נמצא גם סגנו של כהן, השופט תאופיק כתילי, שצפוי להיות מוזמן למתן עדות.

   

  עוד בחדשות:

  הטענות וההפרכות: כך הורשע האב בטלטול

  סוכן סמוי מנע חיסולים בעולם התחתון

  האיש שחולם על נשיאות תמך בישראל והושפל

   

  אם הדבר יתברר כנכון, במשטרה יבדקו מדוע אותם שופטים לא דיווחו על מה שאירע. הפרקליטה שלכאורה הוטרדה מינית על ידי השופט סיפרה, כך לפי עדותה של פרקליטת מחוז צפון מירית שטרן, כי לאחר המקרה הייתה כה נסערת עד שסיפרה עליו לסגנו של כהן השופט כתילי.

   

  שרת המשפטים ציפי לבני מקיימת בימים אלה פגישות עם צמרת מערכת המשפט כדי לעדכן על כוונתה לבדוק את הפרשה בשתי המערכות - פרקליטות ובתי המשפט. לבני נפגשה עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שוחחה עם נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, נפגשה עם נציבת הביקורת על הפרקליטות, השופטת בדימוס הילה גרסטל וצפויה להיפגש עם פרקליט המדינה שי ניצן.

  קיבל הודעה על ביטול מועמדותו לעליון. יצחק כהן (צילום: אתר בתי המשפט) (צילום: אתר בתי המשפט)
  קיבל הודעה על ביטול מועמדותו לעליון. יצחק כהן(צילום: אתר בתי המשפט)

  ההתפתחות האחרונה בפרשה מגיע לאחר שאחר הצהריים (ה') הודיע יהודה וינשטיין על פתיחת חקירה פלילית נגד כהן בגין עבירות מין, מס ומרמה.  

   

  היועץ המשפטי לממשלה הודיע על פתיחתה של חקירה פלילית נגד נשיא המחוזי בנצרת לאחר דיון שהתקיים עם פרקליט המדינה שי ניצן, ראש אגף החקירות ניצב מני יצחקי וראש יחידת להב 433 ניצב רוני ריטמן. וינשטיין קיבל את המלצתם לפתוח בחקירה פלילית. ההחלטה לפתוח בחקירה לאחר שהגיעו עדויות תומכות וכן אחת הנשים שלכאורה הוטרדה מינית על ידי כהן הביעה נכונות להגיש תלונה רשמית נגד השופט.

   

  מה שהקשה על המעבר בין בדיקה לחקירה היה העדר תלונה רשמית מצד נשים שלכאורה הוטרדו מינית על ידי השופט, מקרים שעליהם לא חלה התיישנות. קבלת חומר, מידע ועדויות תומכות, שבמרכזן לפחות חמש נשים שלגביהן עלה חשד כי הוטרדו מינית על ידי השופט או בוצעו בהן מעשים מגונים הוביל לפתיחת החקירה.

   

  כעת מקווים ברשויות החוק כי המעבר לחקירה פלילית נגד כהן תקל על הנשים ולאחר שהראשונה תתלונן, היתר יצטרפו אליה.

   

  בעקבות פתיחת החקירה, שרת המשפטים ציפי לבני ונשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס החליטו לבטל את מועמדותו של כהן לכהונה בעליון. לצד כך, גורמי משפט בכירים הבהירו כי השופט לא יחזור לכס השיפוט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים