שתף קטע נבחר

האצן אוסקר פיסטוריוס הורשע בהריגת זוגתו

האצן הדרום אפריקני קטוע הרגליים שזוכה מרצח בכוונה תחילה הורשע בהריגת בת זוגו ריבה סטינקאמפ וגם בירי במסעדה. הוא עלול לרצות 15 שנות מאסר

יממה לאחר שזוכה מרצח בת זוגו, ריבה סטינקאמפ, הורשע הבוקר (יום ו') האצן הדרום אפריקני אוסקר פיסטוריוס, בהריגתה כמו גם בירי במסעדה הומה. הוא עלול לרצות 15 שנות מאסר בפועל בגין הרשעה זו. בית המשפט בפרטוריה קבע כי הוא ישוחרר בערבות ויוגבל לבית דודו. גזר הדין בעניינו יינתן ב-13 באוקטובר. 

 

השופטת טוקוזיל מאסיפה אמרה במהלך הקראת הכרעת הדין כי פיסטוריוס הפר את החוק גם בתקרית אחרת שבה ירה באמצע מסעדה הומה. עם זאת, הוא לא הורשע בהחזקת תחמושת. בזמן הקראת האישומים שבהם הורשע, ביקשה השופטת מהנוכחים באולם לעמוד. ב"גרדיאן" דווח כי פיסטוריוס עמד בשקט כשידיו חבוקות.

פיסטוריוס בזמן הקראת פסק דינו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פיסטוריוס בזמן הקראת פסק דינו(צילום: AFP)

בצילום מזירת הרצח כפי שפורסם לאחר ההרשעה  (צילום: EPA) (צילום: EPA)
בצילום מזירת הרצח כפי שפורסם לאחר ההרשעה (צילום: EPA)

האקדח ששימש להריגה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
האקדח ששימש להריגה(צילום: EPA)

זירת הרצח  (צילום: EPA) (צילום: EPA)
זירת הרצח (צילום: EPA)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

התביעה מסרה כי היא מאוכזבת מפסק הדין וכי תחליט אם לערער עליו לאחר שיינתן גזר הדין. בצד האולם שבו ישבו חברים ובני משפחתה של סטינקאמפ נרשמה אכזבה גדולה מהעובדה כי האצן לא הורשע ברצח בכוונה תחילה. חברתה של הדוגמנית ג'ינה מאיירס נראתה יושבת ומחזיקה בטלפון הנייד שלה ודמעות זולגות על לחייה. 

 

ראשית הפרשה שהסעירה את העולם ב-14 בפברואר בשנה שעברה. ריבה סטינקאמפ, זוגתו של פיסטוריוס ודוגמנית מפורסמת בדרום אפריקה, נורתה למוות בדירתם המשותפת על ידי אוסקר שנעצר עוד באותו היום. כבר למחרת הוגש נגדו כתב אישום בגין רצח.

פיסטוריוס בשחזור ()
פיסטוריוס בשחזור

מאז מותה של סטינקאמפ ועד היום, פיסטוריוס דבק בגרסתו על פיה מדובר היה בתאונה וכי ירה בה כי חשב שמדובר

 בפורץ שנכנס לדירתו. עם זאת, כתב האישום ייחס לו רצח בכוונה תחילה, והתביעה טענה שהמניע היה ויכוח שפרץ בין בני הזוג. השופטת מאסיפה קבעה כי פיסטוריוס פעל בצורה הגיונית מחשש שפורץ עומד לתקוף אותו. לדבריה, האצן האמין שחברתו נמצאת בכלל בחדר השינה ושהפורץ בחדר האמבטיה ולא סביר שהוא ימציא כל כך מהר את הגרסה שבה דבק לאורך כל המשפט.

 

פיסטוריוס נחשב לספורטאי הפראלימפי המפורסם אי פעם. רגליו של פיסטוריוס נקטעו בהיותו תינוק, אולם הוא זכה לתהילה עולמית כ"בלייד ראנר", בשל הרגליים התותבות שבהן הוא משתמש לצורך הריצה על המסלול. אחרי שזכה במדליות זהב במשחקים הפראלימפיים בבייג'ינג ובלונדון, הוא הדהים את העולם כשעלה לחצי הגמר בריצה ל-400 מטרים באולימפיאדת לונדון, שם התמודד עם אצנים שאינם סובלים מנכות.


פורסם לראשונה 12/09/2014 08:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים