שתף קטע נבחר

בקרוב: ישראלים לא יצטרכו ויזה לבלארוס

ההודעה ניתנה במהלך כנס של לימוד FSU בעיירת הולדתו של אליעזר בן יהודה

שגריר ישראל בבלארוס, יוסף שאגאל, הודיע בסוף השבוע על ביטול הצורך באשרות הכניסה בתשלום למדינה. ההחלטה התגבשה במהלך החודשים האחרונים. הודעת השגריר ניתנה במהלך ערב הפתיחה של כנס "לימוד FSU", שהתקיים באולם התיאטרון המרכזי בעיר ויטבסק בבלארוס, בנוכחו 700 משתתפים, ביניהם נציגי ממשלת בלארוס, נשיא הקהילה היהודית ברוסיה הלבנה בוריס גרשטיין ומייסד ויו"ר לימוד FSU חיים צ'סלר. השגריר שאגאל הודה לארגון "לימוד FSU" על תרומתו לחיזוק קשרי התרבות והתיירות בין העולם היהודי למדינה.

 

משתתפי הכנס בבלארוס ()
משתתפי הכנס בבלארוס

 

למעלה מ-600 משתתפים בגילאי 20-40, רובם יהודים מרחבי בלארוס והסביבה וממדינות נוספות כולל ישראל, התכנסו אתמול (יום ו') בעיר ויטבסק, עיר הולדתו של האומן היהודי הנודע, מארק שאגאל, לכנס לימוד FSU. שרת התרבות של מחוז וויטבסק, לריסה אולנסקייה, ציינה שבעיר צמחו האמנים הגדולים, מארק שאגאל והמורה שלו יהודה פן ורבים אחרים. היא העלתה על נס את תרומתם של יהודים רבים מרוסיה הלבנה לתרבות העולמית ולהתפתחותה של מדינת ישראל, כגון מחיה השפה העברית, אליעזר בן יהודה.

 

חיים צ'סלר, מייסד לימוד FSU, אמר כי ההחלטה לבטל את הצורך באשרת כניסה לבלארוס עבור ישראלים, תחזק את הקהילה היהודית המקומית ותתרום לחיזוק הקשר שלה עם ישראל והעם היהודי.

 

כנס לימוד FSU הוא מאירועי התרבות היהודיים הבולטים כיום במדינות דוברות רוסית בעולם, ומשמש למעשה כפסטיבל של לימוד יהודי הכולל בתוכו הרצאות בנושאים שונים, דיונים סביב שולחן עגול, מוסיקה ומגוון רחב של אירועי תרבות ברוסית, באנגלית ובעברית. בכנס בבלארוס, שמאורגן כולו על ידי מתנדבים מקרב הקהילה היהודית המקומית, מתקיימות כ-100 הרצאות, סדנאות, כיתות אומן, בתי מדרש ומופעי תרבות שיעסקו ביהדות ובישראל, עם דגש מיוחד לאמנות ותרבות. במסגרת הפסטיבל יתקיים ביום שני הקרוב אירוע אזכרה רשמי לכבוד ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל, ששני הוריו עלו לישראל מבלארוס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים