שתף קטע נבחר

לפני החג: אזהרה לישראלים מטרור באירופה

בסקירה לקראת החגים של המטה ללוחמה בטרור נמסר כי קיים חשש לפיגועים נגד יעדים ישראליים ויהודיים בעולם, בעיקר במערב אירופה. בישראל חוששים מפעולות "בוגרי דאעש" השבים לארצות מוצאם. אזהרת מסע חמורה לסיני והמלצה להימנע מנסיעה לטורקיה

המטה ללוחמה בטרור פרסם היום (ב') תמונת מצב עדכנית של אזהרות המסע לקראת החגים והוא מציין כי קיים חשש לפיגועים נגד יעדים ישראליים ויהודיים ברחבי העולם בדגש על מערב אירופה. במטה אומרים כי החשש נובע בעיקר מגורמי ג'יהאד עולמי (כולל דאעש), בעיקר "בוגרי סוריה ועיראק" השבים לארצות מוצאם.  

 

על פי מידע שבידי המטה ללוחמה בטרור, ממשיכים להתקיים איומי נקם בישראלים בחו"ל, ובמיוחד כלפי אנשי עסקים ובכירי המערכת הממלכתית לשעבר. החשש הוא מפני רציחתם או חטיפתם. 

 

החשש לפיגועים באירופה גבר לאחר הפיגוע בבריסל ב-4 במאי. כמו כן נמשך האיום מצד איראן וחיזבאללה על יעדים ישראליים ויהודיים ברחבי העולם בדגש על יעדים "רכים" - תיירות וסמלים יהודיים (רבנים, ראשי קהילות, בתי חב"ד).

 

אזהרת המסע החמורה לסיני עדיין בתוקף נוכח המציאות הביטחונית בזירה ופעילות הטרור בדגש על ארגון אנסאר בית אל-מקדס. גם לגבי טורקיה קיימת אזהרת מסע ובמטה ללוחמה בטרור ממליצים לציבור להימנע מנסיעות לא חיוניות. כמו כן גבר האיום לפיגועים נגד תיירים ונגד חברות עסקיות ישראליות באפריקה לנוכח המשך פיגועי הארגון הסומלי א-שבאב בעיקר בקניה ופיגועי בוקו חראם בניגריה. עוד נמסר על איום פוטנציאלי מתמשך במרוקו, ועל איום קונקרטי גבוה מאוד בדרום תאילנד. 

 

"אזהרות המסע מבוססות על מידע מוצק ומהימן המשקף איום ממשי, בהסתמך על תמונת המודיעין", נמסר. במטה ללוחמה בטרור ממליצים לישראלים לנקוט משנה זהירות בכל נסיעה:  

א. לגלות רגישות וערנות גבוהות.

ב. להימנע לחלוטין משהייה במדינות שעליהן חלות אזהרות מסע.

ג. לדחות כל הצעה מפתה ובלתי צפויה, בתחום העסקי או בבילויים.

ד. לדחות הזמנות בלתי צפויות לפגישות, בעיקר במקומות נידחים ובשעות החשיכה.

ה. להמנע מלהכניס לחדר במלון או לחדר המגורים מבקרים חשודים או בלתי צפויים.

ו. בשהייה ממושכת בחו"ל ממליצים לשבור שגרה באמצעות שינוי מסלולי נסיעה שגרתיים, מסעדות, אתרי בילוי ובתי מלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
מקום הפיגוע בבריסל
צילום: EPA
מומלצים