שתף קטע נבחר

האקר מדגים: משחק Doom על מדפסת

מניפולציה שערך האקר במדפסת של קנון איפשרה לו לשחק בגירסה מוקטנת של משחק האקשן Doom, על המסך הזעיר במדפסת

האקר בשם מייקל ג׳ורדון (לא להתבלבל עם הכדורסלן), מחברת Context Information Security, זיהה פרצת אבטחה במדפסת מסדרת ה Pixma של קנון, אחת מסדרות המדפסות הפופולריות בעולם והדגים אותה באמצעות משחק המחשב Doom על מסך המדפסת.

 

  

הפירצה מאפשרת גישה חופשית לממשק המדפסת לכל מי שרוצה בכך, והוא עשה את מה שהאקרים כמוהו בדרך כלל עושים בשביל להדגים את הבעיות בפירצה – מעלים אליה את המשחק הנוסטלגי Doom ומדגימים כיצד ניתן להפעיל אותו על גבי המדפסת. 

  

האקרים בדרך כלל עולים לכותרות כשהם גונבים סיסמאות ופרטים אישיים של גולשים או תמונות חושפניות פרטיות של ידוענים וידועניות, אבל יש גם סוג אחר של האקרים אתיים, שמחפשים פרצות אבטחה במוצרים ובשירותים שונים, לא כדי לנצל אותם בצורה זדונית, אלא כדי להתריע בפני החברות שאחראיות למוצרים הללו, ולעזור להן לתקן את אותן פרצות אבטחה. 

 

עוד ב-IOPanel

 

נכנס דרך הדפדפן

ג׳ורדון, האקר מהוסג הזה ככל הנראה, גילה כי למדפסת יש ממשק משתמש מבוסס רשת (כזה שניתן להכנס אליו באמצעות דפדפן), שלא מוגן באמצעות שם משתמש או סיסמה, מה שמשאיר אותה חשופה כמעט לחלוטין לידיו של כל האקר. ג׳ורדון השתמש בממשק של המדפסת כדי להעלות גרסת קושחה מהונדסת שלו, שאיפשרה את העלאת המשחק.

 

ג׳ורדון הסביר  ״אם אתה יכול להפעיל את המשחק Doom על גבי המדפסת, אתה יכול לעשות דברים רעים הרבה יותר איתה, במיוחד כשהיא נמצאת בסביבת עבודה עסקית או ארגונית, שכן מי כבר יחשוד במדפסת תמימה?״. קנון מצידה הגיבה לתקשורת ואמרה שתפעל לתיקון במהרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים