שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  בין פנטזיה למציאות: סוד היסודות
  מה סוד ההצלחה של מדונה? כמה רחוק אפשר להגיע כשאנחנו מנהלים את חיינו בעולם וירטואלי? ואיך לשמר את אש האהבה? שלי רום מציעה את דרך המלך לאיזון על פי תאוריית "ארבעת היסודות" ומבטיחה הצלחה בכל תהליך

  המציאות הגלובלית הפכה את החיים שלנו לסוג של סרט ולעיתים אנו עלולים להתבלבל בין דמיון למציאות. התפיסה החזותית השתנתה ואם תחשבו על זה רגע, כמה אנשים נראים במציאות כמו שהם נראים בתמונת פרופיל? האם כל חדשה שאנחנו שומעים מתבררת כ'אמת'? הכל נסוב סביב השאלה איזה משקפיים אנחנו בוחרים לשים בבוקר - ורודים או שחורים?

   

  איזון שמוביל לתוצאה מוקפדת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  איזון שמוביל לתוצאה מוקפדת(צילום: shutterstock)

  האם כמו בפרסומת גם במציאות בר רפאלי רוקדת על עמודים? כמה מהאשליה היא אמת? השבוע קראתי על בחורה שלמדה עיצוב גרפי וסיפרה בפייסבוק שהיא נוסעת לחופשה בתאילנד. היא הציגה בפני כל החברים תמונות מדהימות שלה בנופים מרהיבים. התמונות נראו אמינות ואף אחד לא חשד שזה פוטושופ וכי הכל היה סוג של משחק. היא, כמו רבים אחרים, רצתה לבדוק כמה רחוק אפשר להגיע כשאנחנו מנהלים את חיינו בעולם וירטואלי שכזה.

   

  שינוי בין העידנים

  לא ניתן למנוע או להאט את הקצב מבלי לשנות את כיוון האבולוציה האנושית ואת דפוסי ההתנהגות הישנים שאנחנו כל כך מורגלים

  אליהם. במעבר לעידן הבא, הבריאה עוברת תהליך של שינוי. העידן החדש, עידן האש והאוויר, שונה לחלוטין מהעידן הישן, עידן האדמה והמים, המבוסס על אדמה ומים כבדים, המתפתחים לאט. בניגוד אליו, העידן החדש מושתת על יסודות אש ואויר, יסודות מהירים והמחייבים דיוק בעשייה ובמחשבה.

   

  בשנת 2012 נכנסנו לעידן חדש - עידן הדלי, שבו תגובת היקום מהירה. המעבר בין מחשבה לתוצאה מהיר אף הוא. תהליך ההשתנות מוביל אותנו דרך המעבר בין הקטבים. הספינים התקשורתיים, מלמדים שעלינו לקחת אחריות על החיינו. אין לנו פריבילגיה להפסיק רגע את החיים ולקחת פסק זמן לחופש ארוך מידי, למחשבה ארוכה מידי או כל דבר אחר, ישנה תובענות שדורשת מאיתנו קצב אחר.

   

  הסוד הוא ביסוד

  "ארבעת היסודות" היא תאוריה טרום־מדעית שנועדה להסביר את מבנה החומר ואת התהליכים הפועלים בעולם. ידוע, שכבר ביוון העתיקה, במאה החמישית לפני הספירה, הפילוסוף אמפדוקלס פרץ דרך עם הגילוי שאוויר הוא למעשה חומר. ולכן, התאוריה טוענת כי העולם מורכב מארבעה יסודות: אוויר, מים, אדמה ואש, כאשר לכל יסוד איכויות ייחודיות משלו, ויחד הם מרכיבים את השלם.

   

  למעשה, אנו עברים ממימד דחוס למימד שאין בו זמן ותנועה. הקטבים שיוצרים את השדות האלקטרומגנטיים משתנים, המעבר בין החלקים מקשה עלינו גם פיזית וגם תסריטית. ברמה האישית אנו צריכים לקחת אחריות גם על התחומים הגשמיים וגם על שינויי הזמן. עלינו להתרגל שהיסודות השולטים בעידן הם קלים ומהירים יותר.

   

  אנו נפרדים מעידן האדמה והמים - עידן הדגים - ובו יסוד האדמה שנחשב לכבד וחסר תנועה, ואילו יסוד המים שמבטא את הזרימה גם הוא איטי ודביק יחסית ליסודות החדשים, אש אויר, שיסוד האש נחשב לאנרגטי ומהיר ויסוד האויר (רוח) נחשב לקל.

   

  לא סתם ילד קטן אומר בפרסומת ״את לא מחליטה עלי״. ילדי העידן החדש מונעים מאש מהרצון הבסיסי. בעצם כולנו מושפעים מהאש שבאוויר, מהפלסטיני שזורק עלינו פצצות, שגם עליו אף אחד לא מחליט ועד הילד הקטן שכבר לא ממש מקשיב. החוכמה היא ללמוד לקחת אחריות אישית ולהבין שיש לנו מטרה אחת כוללת - ללמוד לחיות עם היסודות החדשים. העולם ילמד אותנו, גם על דרך השלילה, לקחת אחריות אישית ולדעת שיש לכל דבר מחיר.

   

  בתקופת המעבר בין העידנים, צפוי שיא בפעילות השמש (שימו לב לשינויים בעונות השנה) במקביל לאירועים קוסמיים אחרים, המובילים לשינוי בשדה המגנטי של כדור הארץ. היקום עובר תהליך עצבי המסמל את התפרצות האש. השילוב של אש ואוויר עשוי להעביר את המוח האנושי לתדר של גלי "אלפא" ולכן חשוב שלפני שאתם פועלים תשקיעו מחשבה. ההיגיון הבריא הוא זה שישמור אתכם מהאש המשתוללת באוויר ומהמים שמתייבשים.

   

  היקום עובר תהליך עצבי המסמל את התפרצות האש (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  היקום עובר תהליך עצבי המסמל את התפרצות האש(צילום: shutterstock)

   

  להתרגל ליסודות החדשים

  יסוד האש: (מזל טלה, מזל אריה, מזל קשת ) - היסוד הראשון בכל תהליך המייצג את הרצונות. יש בו את הכוח להניע את גלגלי העולם. ה'רצון', הוא הניצוץ הראשוני של הפעולה, מבטא את התשוקה שמפעילה אותנו. האש נדלקת ויוצרת פעולה. היסוד רוצה "כאן עכשיו ומיד" הוא פועל באופן אימפולסיבי וחושב קודם כל על עצמו ועל רצונותיו ודבר לא יעצור אותו מלהשיג את רצונו. זו הדרך להתחיל את כל ההתחלות החדשות בחיים.

   

  כאשר היסוד מאוזן הוא יאפשר את ההתלהבות והאנרגיה להתחיל, כאשר היסוד אינו מאוזן יהיו כעסים, אימפולסיביות, חוסר יכולת לדחות סיפוקים איבוד עניין ואפילו שריפת תהליך.

   

  יסוד האוויר: (מזל תאומים, מאזניים ודלי) היסוד השני בתהליך, מייצג את המחשבה וההיגיון. השכל הישר, ההיגיון הקר והחשיבה המדוייקת, הם אלה שמגיעים אחרי האש ומסייעים לנו לתכנן את התהליך. האובייקטיביות של האדם, היא האוויר.

   

  כאשר יסוד האוויר מאוזן תהיה חשיבה הגיונית וסדר פעולה. כאשר הוא אינו מאוזן, תהיה חשיבה קרה ומנוכרת, חוסר רגשות ועד טיפשות.

   

  יסוד המים: (מזל סרטן, עקרב ודגים) היסוד השלישי בתהליך, מייצג את המשך הזרימה ואת ה'דבק האנרגטי' שמחבר את היסודות ואת האנשים. עולם ההבעה, הרגשות והצבעים, הגוונים והתחושות. אנרגיית המים, עוזרת לנו להתקדם מההתלהבות הראשונית המואצת להמשך הזרימה של התהליך. לכל אדם יש את הגוון שלו, את הרגש שלו ואת אופן ביטוי ההוויה שלו.

   

  כאשר היסוד מאוזן נמצא זרימה, שמחה, התרגשות ויכולת ללכת הלאה, בלי להסתכל או להיתקע בעבר. כאשר היסוד אינו מאוזן יופיעו פחדים, חוסר בטחון, חוסר אמונה, תקיעות בעבר ויובש.

   

  יסוד האדמה: (מזל שור, בתולה וגדי) היסוד האחרון בתהליך, מסמל את התוצאה בעולם החומר - האדמה. מימוש עולם הרוח בחומר מוביל לתוצאה נכונה ב'אדמה'. העולם התיאורטי איננו מספיק, החוכמה היא ליישם אותו בדרך נכונה בעולם החומר. לאחר ההתלהבות של האש, תכנון ומחשבה של האויר, זרימה ורגש של המים, הגענו לתוצאה! איך נחבר את שלושת היסודות הראשונים לתוצאה מוחשית?! זוהי החוכמה של השליטה ביסודות.

   

  האדמה היא השורשים של האדם, התמורה החומרית ועולם המימוש. כאשר האדם מאוזן ביסודות נגלה אדם מאוזן בחייו. כל תוצאה מלווה במחשבת תחילה והתוצאה תהיה בהתאם.

   

  כאשר יסוד האדמה מאוזן, יש תוצאה מספקת בחומר. כאשר היסוד אינו מאוזן הרי שנמצא אדם עקשן, חרדתי. מחסור בכסף ומשאבים נובעים מיסוד אדמתי לא מאוזן.

   

  כשאנו רואים את שינויי העולם ואת הקצב החיים המהיר, חשוב שנאזן את עצמנו לפני שאנחנו ממהרים לתהליך. התהליכים בעידן החדש עלולים להישרף מהר. אהבה כבה במהירות, אומן מצליח שורד על הבמה לתקופה קצרה. רק אדם שמצליח לשלוט ביסודות – למשל מדונה - יזכה להצלחה לאורך שנים. כל תהליך אצלה מחושב וכל תוצאה מוקפדת. זהו תהליך נכון של ארבעת היסודות.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים