שתף קטע נבחר

צעד קטן: 3 סיבות להגיע למצעד למען בע"ח

יש סיבות רבות לצאת לדרוש צדק וחמלה כלפי בעלי-חיים. לקראת מצעד בעלי החיים שיתקיים במוצאי השבת ב-20:00 בערב בכיכר רבין בת"א, אליו אמורים להגיע אלפי משתתפים, סיון פרדו-רנוויק עם שלוש סיבות טובות לצאת מהבית

במוצאי שבת יצעדו זה לצד זה אלפי אנשים במצעד בעלי החיים, ביניהם אסף אמדורסקי, שי גולדשטיין ומשתתפי העונה האחרונה של "האח הגדול" - טל גלבוע, אחי נתן, אלדד גל-עד ואורטל בן דיין. 

 

רבים מסכימים שהמטרה חיובית וחשובה, אבל למקרה שאתם לא לגמרי בטוחים מדוע כדאי להתנתק מהטלוויזיה או מהמחשב ולהגיע לצעדה, הנה שלוש סיבות טובות:

 

 

1. אתם תעזרו לפרוץ את הדרך 

לכל מהפך חברתי יש נקודת התחלה שנפתחת עם פורצי דרך: אלו האנשים שמזהים את חוסר הצדק והעוולות ופועלים למען תיקונם.

 

אם גם אתם מרגישים שהמתתם של כלבים בהסגרים ובמכלאות אינה צודקת, אם גם לכם הלב נשבר כשהתוודעתם להשמדתם של אלפי אפרוחים מדי יום.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

אם גם אתם חושבים שההתעללות בבעלי-חיים במעבדות הקוסמטיקה פשוט אינה מוסרית, הצעדה היא ההזדמנות שלכם לעמוד לצד רבים אחרים במפגן כוח על מנת לאותת למקבלי ההחלטות שהדרך הזאת אינה מקובלת עוד, ואנו מבקשים ביחד לפתוח בדרך חדשה. 

 

 

2. אתם תסייעו להעלות את סבלם של בע"ח לסדר היום הציבורי 

בישראל יש ציבור גדול שאכפת לו מבעלי חיים, והגיע הזמן שיספרו אותנו. כדי שבמשטרה יחשבו פעמיים לפני שסוגרים תיקים למתעללים בחיות, כדי שיאיר לפיד לא ימהר לאשר הטבות של מיליונים לתעשיות הללו.

 (צילום: אנונימוס) (צילום: אנונימוס)
(צילום: אנונימוס)

 

כדי שבפעם הבאה שוועדה בכנסת תתכנס לקבל החלטה שתשפיע על מיליוני יצורים חיים, היא תראה לנגד עיניה את מבטיהם של האווז, העגל, החתול והאפרוח.

 

הגיע הזמן שקולם של בעלי החיים יישמע. הגיע הזמן שיהיה ברור שלתמיכה בהתעללות בבעלי חיים יש מחיר פוליטי.

 

 

3. כי אתם הקול

בעלי החיים אינם מסוגלים להילחם אל מול התעשיות, המכונות והכלובים שבנינו לניצולם. הם אינם מסוגלים להתאגד, ואינם מסוגלים לזעוק בצורה שתשנה את מר גורלם; בין אם זה החתול הרעב ברחוב, העגל שהופרד מאמו בתעשיית החלב, או הכלב ברשימת ההמתה של המכלאה.

 

 (צילום: ארז ארליכמן) (צילום: ארז ארליכמן)
(צילום: ארז ארליכמן)

בחודשים האחרונים סבלם של בעלי החיים הגיע לשיא הפריים-טיים, וגל המודעות הזה צפוי להביא אל הצעדה אלפי אנשים שיקראו יחדיו: די לסבל, די להתעללות, די לשעבוד בעלי החיים.

 

המצעד שייצא במוצ"ש בשעה 20:00 מכיכר רבין ויסתיים בעצרת בגן מאיר, יאפשר לנו ערב אחד להשמיע את קולם. עוצמת הקריאה תלויה רק בנו. למידע נוסף

 

סיון פרדו רנוויק היא מנהלת אתר התוכן האינטרנטי "The Vegan Woman" העוסק בטבעונות ולייף סטייל טבעוני, ומתנדבת בפרויקט "אתגר 22+" של עמותת "אנונימוס"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים