שתף קטע נבחר

התחזה למומחה קבלה. העונש: 45 חודשי מאסר

מעשיו של יינון עמרני מנתניה, שגבה מאות אלפי שקלים מקורבנותיו, הוגדרו ע"י השופט: מכוערים, ציניים ומניפולטיביים. הוא גם ישלם 620 אלף שקל

מחיר המרמה וההונאה: ינון עמרני מתניה, שהציג עצמו כמומחה לקבלה וגבה מאות אלפי שקלים מקורבנות תמימים תמורת "כישופים" שהיו אמורים לסייע להם, נידון לאחרונה בבית משפט השלום בנתניה ל-45 חודשי מאסר בפועל ולקנס של 620 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

 

הפרשה נחשפה ב-2013 בתוכנית "כלבוטק". עמרני הודה בכתב האישום שהוגש נגדו ופירט את דפוס הפעולה שבו נקט, ובמסגרתו נטפל לחלשים והפגועים, הפחיד אותם, והערים עליהם כדי שיאמינו לו שירפא ויציל אותם.

 

האישום הראשון התייחס לקורבן העיקרי של עמרני, אדם שפגש ביוני 2013 במהלך תפילה, שבסיומה חשף בפניו שבנו נפגע בתאונה ונמצא בתרדמת. עמרני הציע לסייע לו תמורת סכום שבסופו של דבר הסתכם ב-714 אלף שקל. את הכספים סיפר עמרני שיפקיד בספרי קודש עד להסרת הכישוף, שאם לא כן - גם בנותיו של האיש התמים תסבולנה: האחת תמות והשנייה לא תמצא זיווג.

 

כדי לשכנע אותו באמיתות דבריו, סייר עמרני עם האיש בבתי קברות ברחבי הארץ, שם שתל מבעוד מועד מיני חפצים וסימנים שיחזקו את הפחד בלב הקורבן: נשל נחש, עצם בעל חיים ובתוכה סכין, קלפים מספר תורה ותחבושת מוכתמת בדם.

 

הסדר הטיעון עם עמרני לא כלל הסכמה לרכיב העונש. המדינה ביקשה להטיל עליו חמש שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס ופיצוי למתלוננים. מנגד ביקש סנגורו מאסר מתון ללא קנס והציג אותו כאדם נורמטיבי שנקלע לחובות אדירים וביצע את העבירות מתוך לחץ ועל מנת להגן על אשתו וילדיו מפני נושים.

 

עמרני עצמו הביע חרטה על מעשיו, אמר שהוא מתבייש בהם ומתכוון להחזיר את כל הכספים שגזל.

 

"בזוי ומכוער ביותר"

השופט חגי טרסי הצהיר על הסלידה שמעוררים בו מעשי הנאשם, הקשים והמכוערים, והבהיר שהתירוץ הכספי אינו גורע מאשמתו.

 

לדברי השופט, "באופן ציני ומניפולטיבי ניצל הנאשם את פגיעותם של המתלוננים בנקודות התורפה האנושיות ביותר והבסיסיות ביותר: דאגת הורה לשלומם ובריאותם של ילדיו ובני משפחתו, התקווה לשובו של בן צעיר ואהוב מתרדמת ארוכה, הנכונות להתגייס ולסייע בהצלת חיי אדם וכו'".

 

השופט הדגיש את המחשבה והמאמצים שהשקיע הנאשם במעשיו, את הפחד והאימה שזרה בלב המתלוננים ואת הפגיעה הקשה בנפשם, בפרטיותם ובשלוותם, תוך אדישות מוחלטת לגורלם.

 

לפיכך נקבע שמדובר במעשים המצויים "ברף הבזוי והמכוער ביותר" וגזר על הנאשם 45 חודשי מאסר בפועל, בנוסף ל-12 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של 620,550 שקל לחמישה מהמתלוננים.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ הנאשם: עו"ד אלי כהן
  • ב"כ המאשימה לא צוין בגזר הדין
  • עו"ד ארז טובי עוסק במשפט פלילי
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים