שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  FDA אישר: קסדת לייזר המצמיחה שיער לקירחים

  לאחר שהוצגו בפני הארגון מחקרים תומכים, אישר לראשונה ה-FDA את שיווקה של קסדה ביתית המבטיחה להגביר את צמיחת השיער בעשרות אחוזים תוך 16-10 שבועות. המחיר: 700 דולר, והיצרנים מבטיחים: השיער לא צמח? כספכם יוחזר

  בשורה למתקרחים: מתקן חדש מבטיח להגביר את צמיחת השיער בעשרות אחוזים תוך מספר חודשים, בעזרת תאורת LED ולייזר. בחברת אפירה מציגים נתונים מרשימים למדי לגב פעולת המכשי,שיעלה כ-700 דולר.

   

  מדובר בקסדה בשם iGrow, שאותה חובשים על הראש למשך כחצי שעה. היא מכילה דיודות LED ולייזר אדום, המפיחות, על-פי המחקרים שהציגה יצרנית הקסדה, "אנרגיה מחודשת" בזקיקי השיער ובכך מעוררת אותם להגביר את קצב צמיחת השיער.

   

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  עוד על התקרחות ונשירת שיער :

  ראש מלא: 10 דרכים למנוע נשירה והתקרחות

  להתרחק מהקרחת: 4 עצות נגד נשירת שיער

  16 שינויים קטנים שיסייעו במניעת נשירת שיער 

   

  לא גדל שיער? תקבלו החזר כספי

  בחברה טוענים כי מחקרים הראו צמיחת שיער כבר תוך עשרה עד 16 שבועות, ומבטיחים כי אם לא יושגו תוצאות תוך חצי שנה של שימוש, יוחזר הכסף למשתמש. עוד מבטיחה החברה המשווקת כי לשימוש בקסדה אין כל תופעות לוואי.

   

  הקסדה כוללת גם אוזניות Mp3 ומאפשרת להאזין למוזיקה לבחירת המשתמש במהלך השימוש.

   

  הקסדה משווקת כבר בעשרות מדינות, בהן מקסיקו, קנדה, ארצות המזרח הרחוק, מדינות אירופה וכעת גם בארצות הברית, לאחר אישור ה-FDA - ללא מרשם רופא. בינתיים לא ידוע אם ומתי תשווק הקסדה בישראל, אולם ניתן להזמינה דרך אתר החברה.

   

  ההתקרחות הגברית, הקרויה גם Androgenetic Alopecia, היא נשירת שיער הנובעת משילוב של גורמי תורשה ושל השפעות הורמונליות. היא מתבטאת תחילה ב"מפרצים" בקדמת הקרקפת או בקודקוד, אך אלה הולכים ומתפשטים וכוללים בסופו של דבר את מרבית הראש, מלבד העורף - עובדה חשובה המנוצלת להשתלות שיער.

   

  בניגוד לסברה שלפיה בניו של אב מקריח יסבלו אף הם מהקרחה, לתורשה חוקים משלה: הקידוד הגנטי הקובע את נשירת השיער עשוי לעבור הן מהאם והן מהאב. האשם העיקרי בהקרחה הגברית הטיפוסית הוא האנזים 5 אלפא-רדוקטאז, אשר פעילות יתר שלו מביאה לעלייה ברמת ההורמון DHT, המקצר את שלב צמיחת השיער וגורם לניוון זקיק השערה. התוצאה: השיער הופך דק, קצר ובהיר יותר, עד שהוא נושר כליל, ובמקומו לא צומחת שערה חדשה.

  המפרצים מתפשטים - וכוללים את רוב הראש בסופו של דבר (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  המפרצים מתפשטים - וכוללים את רוב הראש בסופו של דבר(צילום: shutterstock)
    

  שלבי ההקרחה הגברית

  ההקרחה הגברית מתרחשת בשלבים הקרויים "סולם המילטון":

  שלב 1: פיזור השיער נראה תקין ונסיגת השיער בשלב הזה עדיין אינה בולטת, או שהיא מעטה באזור הקדמי ובצדי הראש.

   

  שלב 2: ניתן כבר להבחין בנשירת השיער: הגבול הקדמי של השיער באזור הרקות ובקדמת הראש מתחיל בנסיגה שנראית כשטחי משולש. אלה הם ה"מפרצים".

   

  שלב 3: התקרחות ממש - קיימת נסיגת שיער בקדמת הראש, ברקות ובצדי הראש. גם קודקוד הראש דליל בשיער, ואזור זה מכונה "כתר".

   

  שלב 4: נסיגת השיער עמוקה יותר הן בקדמת הראש, הן באזור הרקות והן בקודקוד.

   

  שלב 5: ההתקרחות נמשכת בכל האזורים, אם כי אזור קודקוד הראש (ה"כתר") עדיין נפרד מקדמת הראש.

   

  שלב 6: התקרחות מתקדמת: גבול השיער שהפריד בין ההתקרחות בקודקוד הראש לבין ההתקרחות בקדמת הראש הולך ונעלם, והשטחים הולכים ומתאחדים. ההתקרחות הולכת ומתקדמת גם בקדמת הראש וגם בקודקוד.

   

  שלב 7: השלב הסופי של ההתקרחות הגברית: נותרת רצועת שיער שנראית במבט מלמעלה כפרסה, שמתפשטת מהצדעיים ועד לעורף. גם השיער שנותר הפך לדק ודליל.

   

  כנגד הקרחה גברית גנטית ניתן לטפל רפואית בתרסיסי מיניקסידיל המצמיחים אצל כשליש מהמשתמשים פלומה דקה, בתרופה פרופסיה המביאה לעצירת הנשירה ולהצמחת שיער, או בהשתלת שיער. שאר הכדורים והטיפולים בשוק טרם הוכחו כיעילים.

   

  מתעניינים בעוד פיתוחים רפואיים? היכנסו לטכנומדיק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הקסדה אמורה להפיח "אנרגיה מחודשת" בזקיקי השיער
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים