שתף קטע נבחר

סטיבן הוקינג קובע: אין אלוהים

האסטרו-פיזיקאי הבריטי המפורסם הדגיש בראיון ל"אל מונדו" כי "דתות מאמינות בנסים, אך אלה אינם מתיישבים עם עקרונות המדע"

"אין אלוהים, ולדעתי גם אין מימד מציאותי וריאלי מעבר ליכולת התפישה של המוח האנושי". כך אמר השבוע סטיבן הוקינג, האסטרו-פיזיקאי הבריטי המפורסם.

 

בראיון לעיתון הספרדי "אל מונדו", הוסיף הוקינג כי "לפני שהבנו מדע, טבעי היה להאמין כי אלוהים יצר את היקום, אך כעת המדע מציע הסבר משכנע יותר".

 

הוקינג נדרש לכתבי עבר שלו והסביר כי התבטאותו באשר להבנה אנושית של הידע האלוהי הייתה למעשה ניסוח מורכב לכך שהאנושות תדע כל מה שאלוהים היה יודע - אם היה אלוהים. "דתות מאמינות בנסים, אך אלה אינם מתיישבים עם עקרונות המדע", הדגיש.

 

הוקינג, בן 72, חולה ב-ALS, מחלת ניוון שרירים חשוכת מרפא. הוא התפרסם בזכות ספרו "קיצור תולדות הזמן: מהמפץ הגדול ועד לחורים השחורים", ספר מדע פופולרי שהפך לרב-מכר ב-1988. את ספרו האחרון, "תוכנית-אב", כתב ב-2010.

 

הוקינג משתמש בכיסא גלגלים מ-1970 ונזקק לטיפול רפואי צמוד מאז חלה בדלקת ריאות ב-1985. הוא נעזר במחשב ומכשור מיוחד כדי להפיק קול מתנועות של לחיו הימנית. חיישן שהוצמד למשקפיו חש בתנועות, שבאמצעותן בוחר הוקינג מילים שמוקרנות על מסך מחשב. מכשיר קול מבטא את המילה. הפקת משפט שלם עשויה להימשך כעשר דקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים