שתף קטע נבחר

למען שמשון: עשרים אמנים על במה אחת

איציק אשל, האחים גת, טל שגב, עמירן דביר, חיים ישראל וישי לפידות הם מקצת האמנים שיחלקו כבוד לשמשון דלבקוביץ', המוזיקאי חבר "אוף שימחעס" המיתולוגית, שנפטר לאחר מחלה קשה. מי ששימח חולים ללא תמורה, היה ודאי שמח לשמוע על קרן צדקה שהוקמה על שמו - ומופע שמוקדש כולו לחסד

לציבור הרחב הוא נודע בתור החבר עם הזקן הצמוד מלהקת "אוף שימחעס", מחלוצות המוסיקה החסידית-אלקטרונית, אבל מכריו יודעים כי בשקט-בשקט, לצד פועלו כזמר וכיוצר (ואולי לפניו), הוא היה איש חסד. כעת, חצי שנה לאחר שנפטר בדמי-ימיו ממחלה קשה, מנציחים חבריו של שמשון דלבקוביץ' את זכרו באמצעות שתי האהבות הגדולות שלו – קרן צדקה על שמו, ומופע התרמה למענה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"עשרת ימי תשובה" שבין ראש השנה ליום הכיפורים, אינם נוחים ומתאימים להופעות "רגילות", אבל למען שמשון יתייצבו השבוע (יום ד') על במת היכל התרבות בפתח תקווה רבים וטובים מחבריו, לשיר ולהתרים לזכרו - למען הנזקקים, לקראת החגים.

 

קראו עוד בערוץ יהדות :

 

באירוע יופיעו, בין היתר: איציק אשל, אמנון פאר, האחים גת, דדי גראוכר, טל שגב, ננסי ברנדס, מנדי ג'רופי, צמד רעים, עמירן דביר, דב הלר, חיים ישראל, ישי לפידות, יוסי וידר, ישי ריבו, מועצת השירה היהודית, מנחם טוקר, להקת "הקינדרלך" וכמובן אותה "אוף שימחעס" - כולם (כמו גם אנשי הבמה וההפקה) בהתנדבות מלאה.

 

האיש שרקד והרקיד חולים

דלבקוביץ', בן 47 במותו, לקה בעודו ילד במחלת דם נדירה, והוריו כבר "התבשרו" כי לא יגיע לגיל בר-מצווה. במשך טופל כל חייו בבתי חולים בארץ ובעולם בתרופות ובמנות דם אחת לכמה שבועות, נשא אישה והביא לעולם ארבע בנות.

 

חבריו של שמשון מספרים כי אף ש"הזדכך בייסורים מגיל ינקות", לא פחתו האנרגיה, האופטימיות והשמחה של האיש, שרקד והרקיד

ברחבי העולם שנים רבות. הוא בלט במיוחד כמתנדב בעמותות חסד אשר תומכות ומסייעות לחולים קשים ובני משפחותיהם, ונהג להופיע בפניהם ולשמחם - כמובן ללא תמורה.

 

לא רק המדינה מכירה ברכישת הכרטיסים למופע ההתרמה כהוצאה פטורה ממס, אלא גם הרבנים, שקבעו כי ניתן להשתמש לצורך זה מ"כספי מעשר" (10% מההכנסות אותם חייב אדם, על פי ההלכה, להפריש למטרות צדקה).

 

ישי לפידות, חברו לעבודה וחברו בחיים של שמשון דלבקוביץ', וממארגני האירוע, אמר: "בין כסה לעשור (הימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים) יש לכולנו הזדמנות נדירה לזכות במצוות חסד גדולה ואמיתית, המשלבת גם התחזקות והתרוממות רוח ורגש בערב מיוחד ונדיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
גיבור. שמשון דלבקוביץ' ז"ל
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים