שתף קטע נבחר

הרב לאו בראיון חג: ‫"גל החקיקה חסר אחריות"‬

על החקיקה הליבראלית: "גם בביטחון לא שואלים אנשי מקצוע?" על חוק רב ראשי אחד: "יש עומס אדיר, בעיות יהדות העולם מתנקזות לכאן", ועל הייחוס המשפחתי: "אני נסיך, אבל עבדתי קשה". במלאות שנה לכניסתו לתפקיד, מבקש הרב דוד לאו: "אל תשפטו אותנו עדיין", ויש לו בקשה לטוקבקיסטים

 

הרב הראשי דוד לאו מקפיד תמיד לשוות לרבנות תדמית ממלכתית ומאחדת - אם תרצו, הגרסה הדתית של מוסד הנשיאות - אבל לא תמיד זה הולך. לצד מחמאות אישיות על התרת עגונות ומסורבות גט, מפגינים אזרחי ישראל שוב ושוב אי-אמון וחוסר שביעות רצון כלפי מוסד הרבנות שבראשותו. לא מספיק? בחודשים האחרונים מוצא עצמו הרב הראשי מתפלש במגרש הפוליטי, בניסיון לבלום את גל החקיקה בנושאי דת ומדינה - וגם רשימת הרבנים שסרחו לא מוסיפה כבוד למקצוע.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

בראיון חג ל-ynet, במלאות שנה לכניסתו לתפקיד, מבקש הרב לאו וגם מבטיח: "אל תשפטו אותנו עכשיו, תנו את הזמן, אנחנו בדרך", ובמבט לאחור (אולי לעבר קודמו בתפקיד, הרב יונה מצגר, המסובך בפלילים), הוא דווקא אופטימי: "הרבנות נמצאת במקום טוב הרבה יותר ממה שהייתה עד לא מזמן".

 

הצטרפנו אליו ליום עבודה, ושמענו ממנו הכל: על ההתנגדות לחקיקה הדתית-ליברלית ("גם בביטחון לא שואלים את אנשי המקצוע?") על הכהונה כדיין ללא הסמכה פורמלית ("אני רב של העם, לא סגור במגדל השן"), על העומס האדיר על הרבנות ("רב ראשי אחד? בעיות יהדות מכל העולם מתנקזות לכאן"), וגם על הייחוס המשפחתי ("אני נסיך, אבל עבדתי קשה. מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך").

 

ראש השנה איז אין דה האוס:

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
"לא סגור במגדל השן". הרב דוד לאו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים