שתף קטע נבחר

בול ממלכתי לזכר הרב עובדיה: "אדם, פוסק, מנהיג"

במלאת שנה לפטירתו של מי שכונה פוסק הדור" - יוצא דואר ישראל במארז הנצחה סביב דמותו של הרב עובדיה יוסף, הכולל לצד הבולים - גם חוברת על דמותו ופועלו, תמונות בלעדיות מהארכיון המשפחתי, דף הנצחה - ודברי הספד שכתבה כלתו

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק בול המוקדש ל"פוסק הדור" הספרדי, הרב הראשי לישראל ומנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, במלאות שנה למותו . הוא רואה אור יחד עם מארז מזכרת יוקרתי להנצחת "מרן", ובו תמונות ומסמכים נדירים מתקופות שונות בחייו – תחת הכותרת "אדם, פוסק, מנהיג".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

עיצוב הבול, בעריך 2 ש"ח, כמו גם שולי גיליון הבולים, מבוסס על תצלום של האמן ישראל ברדוגו מביקורו האחרון בבית הרב, שבועות ספורים לפני פטירתו, שבו הוא נראה שקוע בלימוד תורה בחדרו בשעת לילה מאוחרת (ראו וידיאו). לצד התמונה מופיעים שמות של חלק מהספרים שחיבר. מעטפת היום הראשון עוצבה על פי תמונה שצילם מאיר אשל.

 

קראו עוד בערוץ יהדות :

 

בעלון שצורף לערכה נכתב על הרב יוסף: "היה מנהיג מסור, אהוב ונערץ, אשר הקדיש את חייו למען עם ישראל, והתפלל כל ימיו על גאולת הכלל והפרט. רוחו תנשב בין דפי ההיסטוריה כמי שהותיר חותם בל יימחה על המדינה והחברה. דמותו, מורשתו והנהגותיו מלווים את המוני תלמידיו ומעריציו ההולכים לאורו".

 

 (צילום: ישראל ברדוגו) (צילום: ישראל ברדוגו)
(צילום: ישראל ברדוגו)

 

לגיליון הרשמי, הכולל 9 בולים בהנפקה מיוחדת, צורפה חוברת על דמותו, חייו ופועלו של הרב, ובה תמונות בלעדיות מהארכיון המשפחתי, כתבי יד היסטוריים מתקופת חייו, מסמכים נדירים הרואים אור לראשונה, "דף הנצחה" מיוחד בהטבעת ובעיטור זהב יוקרתי הנושא את חתימת הרב - וברכה לחיילי צה"ל בכתב ידו - לתלייה או להעמדה על שולחן. מחיר המארז בסניפי הדואר: 36 ש"ח – פעמיים ח"י.

 

צפו: כך צולם הבול ההיסטורי 

 

עוד מדברי ה"הספד" לרב עובדיה, כפי שנכתבו על ידי כלתו, יהודית יוסף, ומופיעים בעלון המצורף לבולים: "בשנות פעילותו כרב ראשי הכריע בעניינים הלכתיים וחברתיים בעלי תהודה לאומית ומשמעות היסטורית... ראשי ממשלה ונשיאים עלו למעונו לבקש את פסיקתו ועצתו במגוון נושאים מדיניים וביטחוניים.

 

 (צילום: ישראל ברדוגו) (צילום: ישראל ברדוגו)
(צילום: ישראל ברדוגו)

 

"נר לרגלו הייתה גישתו ההלכתית ללכת בדרכי בית הלל ולהקל ככל האפשר במסגרת ההלכה. בעיות הלכתיות סבוכות מכל קצוות

תבל הופנו אל שולחנו של 'גדול הפוסקים'... הוא חיבר למעלה מחמישים ספרים, אשר הפכו לנכסי צאן ברזל בעולם התורני, ובהם התייחס לשאלות אקטואליות שהתעוררו בעקבות הטכנולוגיה המודרנית".

 

"בפטירתו התעטף העולם היהודי בארץ ובתפוצות באבל כבד. קרוב למיליון איש ליוו אותו למנוחות בלוויה הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל. על מצבתו נכתב נוסח פשוט וצנוע, המבטא את אופיו ואישיותו של המהפכן הדתי והחברתי, אשר זכה להערצת המונים, אך לא החזיק טובה לעצמו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל ברדוגו
הבול לזכר הרב עובדיה - במלאת שנה לפטירתו
צילום: ישראל ברדוגו
צילום: ג'ון סטיטס
הנציח את הרב שבועות ספורים לפני פטירתו. ישראל ברדוגו
צילום: ג'ון סטיטס
מומלצים