שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דודו טסה: "צ'יץ' היה משמעותי בחיי"

  התלמיד דודו טסה שנא להגיע לבית הספר בדרום תל אביב, ונהג להבריז כדי לנגן במרכז הקהילתי. ביקור אחד של ראש העירייה דאז שלמה להט (צ'יץ'), שינה את חייו לגמרי. "אני חייב לו את ההצלחה שלי"

  שלמה (צ'יץ') להט שהלך לעולמו השבוע בגיל 86, תרם רבות לחיי התרבות בתל אביב כשיזם בין היתר קוצרטים פתוחים, פסטיבלי אמנים ולהקות, מופעי מחול וזמר ובתקופתו נפתח גם הסינמטק בעיר. כעת מתברר שלתרומתו התרבותית נוסף עוד חותם קטן  שהשאיר אחריו - חצה את גבולות העיר ונגע גם באנשים פרטיים, דוגמת המוזיקאי דודו טסה, שאמר ל-ynet: "צ'יץ' היה משהו מאוד משמעותי בחיים שלי".

    

  "היה משמעותי בחיי", דודו טסה על שלמה ( צ'יץ') להט (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
  "היה משמעותי בחיי", דודו טסה על שלמה ( צ'יץ') להט(צילום: טל שחר)

   

  טסה בן ה-37 שנולד וגדל בדרום תל אביב מספר על ילדות לא קלה בכל הקשור להתנהגותו בין כתלי מוסדות החינוך. "הייתי בעייתי מבחינת משמעת. פעם אחת השעו אותי לשבועיים מבית הספר, והלכתי למרכז הקהילתי, בית דני כדי לנגן שם", הוא מספר.  "בזמן הזה, צ'יץ' הגיע לבקר שם וצפה בנו מנגנים. אחרי שההופעה נגמרה הוא התחיל לשאול אותי שאלות, למה אני לא בבית ספר ומה אני עושה כאן. סיפרתי לו שאני מושעה", נזכר טסה.

   

  צ'יץ' לא ויתר לטסה והציע לו הצעה שבדיעבד - שינתה את חייו מקצה אל קצה. "אני זוכר שהוא היה עם העוזר שלו ואמר לי 'תשמע, יש בית ספר עירוני א' במרכז תל אביב, תלך לשם'. הופתעתי כי לא יצאתי מדרום תל אביב, כלומר הסתובבתי רק שם, ולא ידעתי מה קורה מחוץ לשכונה שלנו. אמרתי לו שהציונים שלי לא טובים והוא אמר לי 'יהיה בסדר'".

    

  השפיע גם על אנשים. שלמה (צ'יץ') להט (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  השפיע גם על אנשים. שלמה (צ'יץ') להט(צילום: יריב כץ)

   

  טסה יודע שאלמלא צ'יץ', הוא ודאי היה ממשיך לנדוד בין מגמות חשמל ומכניקה בבית הספר בדרום תל אביב. "את המבחנים המוזיקליים בעירוני א' עברתי, אבל לגבי הציונים  - נתנו לי להיות על תנאי. כלומר הייתי צריך לשפר את הציונים שלי עד לסוף השנה. זה היה רגע מאוד משמעותי בחיים שלי ובבגרות שלי. בית הספר הזה עשה לי דברים טובים שלא קרו לי לפני כן. הסיכוי שבלי צ'יץ' הייתי מגיע לאן שהגעתי היה נמוך יותר. אני חב לו מאוד ומעריך את הדרך שבה התייחס לשכונות האלה ומה שעשה בתל אביב".

   

  טסה שהתחתן ביום שלישי האחרון עם בחירת ליבו נועה, התעורר למחרת בבוקר וגילה על מותו של צ'יץ'. גם הזמר שמרבה לומר כי הוא לא מעניק משמעות מיוחדת לצירופי מקרים - לא נשאר אדיש לכך. "זה כן סמלי באופן מסוים. אני יכול לומר שבנקודה מסוימת בחיי, מאוד משמעותית, צ'יץ' היה שם ושינה את האירועים".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ינאי יחיאל, יריב כץ
  דודו טסה שלמה להט
  צילום: ינאי יחיאל, יריב כץ
  לאתר ההטבות
  מומלצים