שתף קטע נבחר

פרשת איקיוטק: עו"ד נועם קוריס במעצר בית

עורך-הדין שמייצג את בן אופק, שאף גבה עבור איקיוטק, נעצר אתמול ונחקר אתמול תחת אזהרה במפלג ההונאה. הוא שוחרר ל-5 ימי מעצר בית, אחרי שנקבעו לו ערבויות כספיות, הפקדת דרכון ואי יצירת קשר עם המעורבים בפרשה. בין סעיפי העבירה בה נחשד: גניבה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. המשטרה: "כמו בן אופק, הוא שותף מלא לכל התהליך"

מעדכון שהובא לידיעת מערכת אתר ynet, הפרקליטות הודיעה ביום 28.10.19 על גניזת התיקים נגד עו"ד נועם קוריס.

 

אחרי המעצר לחקירה של בן אופק, גם עו"ד נועם קוריס נעצר לחקירה בעניין מעורבותו בפרשת איקיוטק. עו"ד קוריס הוא עורך דינו של בן אופק, המסייע לו בניהול מסע הגבייה ובמשטרה מחשיבים אותו כ"שותף לתהליך".

 

 

עו"ד קוריס שוחרר אתמול (א') בערב על-ידי ביהמ"ש השלום בת"א למעצר בית של 5 ימים (עד 9 באוקטובר ב-12:00), אחרי שנתבקש להפקיד במזומן 150 אלף שקל, 500 אלף שקל התחייבות עצמית ו-400 אלף שקל לצד ג' (קרובת משפחה). כמו כן נקבע לו איסור יציאה מהארץ ל-180 יום (נתבקש להפקיד את דרכונו במשטרה עד 7 באוקטובר) ואי יצירת קשר עם אנשים המעורבים בפרשה, בין היתר יותר מ-10 עובדים. קוריס אף הורחק ממשרדו למשך 15 יום.

 

נערך חיפוש במשרדו

החקירה נערכה אתמול בסביבות 16:00. עוד קודם לכן, בבוקר, ערכו שוטרים חיפוש במשרדו ונתפסו חומרים, בין היתר: כ-30 קלסרים ומחשבים.

 

סעיפי העבירה הם: קשירת קשר לעשות פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש הליכי משפט, גניבה, ניהול, החזקה ושימוש של מאגר מידע.

 

"קוריס עשה מיני מהלכים כדי לשבש חקירה"

"עו"ד נועם קוריס נחקר על עבירות של מרמה בנסיבות מחמירות", אמר ל-ynet סגן ניצב דוד מישקין ממפלג ההונאה בת"א.

 

"כמו בן אופק, הוא שותף מלא לכל התהליך. הוא נחקר גם על שימוש בתוכנות אסורות כמו תוכנת אגרון וכן נחקר בנושא של שיבוש חקירה. הוא עשה כל מיני מהלכים כדי לשבש חקירה ולכן הוא נחקר בנושא הזה וכן נחקר על גניבה כי בעצם נגנבו גם כספים. בסופו של דבר יש כאלה ששילמו כבר את הכסף, זה לא ש(איקיוטק מ.ק) רק ניסו לקחת כסף".

 

כמה זמן תימשך החקירה?

 

"החקירה בעיצומה. חקרנו רבים, כולל עובדים, אבל יש עוד הרבה אנשים לחקור".

 

תחקרו גם עורכי-דין שגבו עבור החברה?

 

יש כל מיני עורכי-דין שגבו עבור איקיוטק שהם הצעד הבא. הם אלה שבעצם גובים את החובות. קוריס מבחינתנו חלק מהעניין". 

 

החשדות: "הצגת מצגי שווא", "חובות פיקטיביים"

בן אופק שנעצר ב-21 בספטמבר, נחקר מאז מספר פעמים. אתמול אף נערך חיפוש בביתו ונתפסו מסמכים נוספים. כרגע אין צפי לסיום החקירה. "אפילו החקירה הפרונטלית עוד ארוכה מאוד ויש עוד הרבה אנשים שצריך לחקור", מסביר מישקין.

 

בפרטי העבירה של עו"ד נועם קוריס נכתב כי "1. במהלך השנה האחרונה, הצטברו למעלה מ-700 תלונות כנגד חשוד נוסף, הבעלים של חברת במרום אודישנים ואיקיוטק, המספקות שירותי תוכן בתשלום לסלולר באמצעות שליחת מסרונים.

 

"2. החל מאוגוסט 2013, החשוד יחד עם החשוד הנוסף, החל בשליחת מכתבי התראה למאות אלפי איש בטענה כי מדובר במנויים על שירותי החברה אשר לא שילמו את מלוא חובם.

 

"3. מחומר החקירה עולה כי החשוד קשר קשר יחד עם החשוד הנוסף, להוציא במרמה, תוך הצגת מצגי שווא, מיליוני שקלים מחייבים לכאורה של חברת במרום אודישנים.

 

"4. החשוד החזיק במשרדו וביצע שימוש במאגר מידע לא חוקי בשם 'אגרון' וזאת לצורך איתור החייבים לכאורה וגביית החובות הפיקטיביים".

 

הבקשה לצו איסור פרסום נדחתה

עורך-דינו של נועם קוריס, גיא פלטנר, טען בבית-המשפט כי מדובר באדם העובד כעו"ד מעל ל-10 שנים, ללא עבר פלילי וללא עבר משמעתי. עוד אמר בבית-המשפט כי עו"ד קוריס כבר נחקר באפריל-מאי 2014 ושיתף פעולה באופן מלא. "..בן אופק שהוא החשוד כעבריין עיקרי, לא נתבקש עבורו ולו יום אחד מעצר בית", אמר. כמו כן אמר שדבר החקירה המשטרתית פורסם כבר ב-21 בספטמבר, "כך שאם מישהו היה רוצה לפגוע בחקירה - ניתן היה לעשות כן". בנוסף ביקש צו איסור פרסום על החלטת בית-המשפט.

 

השופטת דנה אמיר, אמרה כי לאחר שעיינה בחומר הסודי שהוצג בפניה, "נחה דעתי כי קיים חשד סביר כנגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו". עוד קבעה כי "קיים חשש שהחשוד ישבש הליכי חקירה".

 

השופטת קבעה כי עו"ד קוריס יורחק ממשרדו למשך 15 ימים. באשר למעצר בית - המשטרה ביקשה 10 ימים, השופטת קבעה כי ישהה במעצר בית למשך 5 ימים (למעט חצי שעה בבוקר וחצי שעה אחר-הצהריים). השופטת קבעה שבעבר נגבתה מקוריס עדות בעניין, אך הוא לא נחקר אז כמו בפעם הנוכחית, חקירה באזהרה. השופטת לא נענתה לבקשתו למתן צו איסור פרסום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים