שתף קטע נבחר

לא רק בישראל - עובדי העולם רוצים רילוקיישן

מחקר חדש מגלה כי כשני שליש מהעובדים בעולם היו שמחים לעבור לחו"ל בשביל עבודה. היעדים המועדפים: ארה"ב, בריטניה וקנדה

64% מהעובדים בעולם מוכנים לעבור לחו"ל בשביל עבודה. כך עולה ממחקר חדש שעשו במשותף The Boston Consulting Group, אחת מחברות הייעוץ המובילות בעולם בתחום הניהול, ו-The Network, המאגד יותר מ-50 אתרי גיוס משאבי אנוש מובילים. כך דווח בסוכנויות הידיעות.

 

לכתבות נוספות בערוץ קריירה

 

המחקר סקר יותר מ-200 אלף משיבים ב-189 מדינות, בנושא מוביליות גלובלית והעדפות תעסוקה.  הנתונים מגלים כי שיעור העובדים שמוכנים לעבור לחו"ל בשביל עבודה, הינו גבוה במיוחד במדינות שעדיין מתפתחות מבחינה כלכלית או שחוות אי-יציבות פוליטית. עם זאת, יש רמת מוכנות גבוהה לעבוד בחו"ל גם במדינות שאין להן אתגרים כאלו.

 

בתוך כך, יותר מ-75% מהמשיבים בשוויץ, יותר מ-80% מהאוסטרלים ויותר מ-90% מההולנדים אמרו כי הם ישקלו לעבור לחו"ל בשביל עבודה. לעומת זאת, בבריטניה ובגרמניה רק 44% מהעובדים אמרו כי הם מוכנים לעבוד בחו"ל.

 

היעד המועדף לעבודה בחול היא ארצות הברית, עם 42% מהמשיבים, ואחריה בריטניה עם 37% וקנדה עם 35%. עם זאת, העובדים לא חושבים רק במונחים של מדינות, אלא של ערים - עם לונדון בתור היעד הפופולרי ביותר, אחריה ניו יורק ופריז.

 

המקצועות שבהם העובדים נוטים יותר לשקול עבודה בחול הם מהנדסים ועובדים בתחומים טכניים, בעוד שהתחומים כי פחות ניידים הם עבודה סוציאלית ורפואה.

 

"אנחנו חיים בעולם שבו כבר יש פחות ופחות גבולות גיאוגרפיים מבחינת העסקה, לרבות אצל העובדים המשכילים והכישרוניים ביותר", אמר ריינר סטארק, שותף בכיר ב-BCG ואחד מעורכי המחקר. "מצב זה פותח אפשרויות משמעותיות לאינדיבידואליים ולמדינות רבות וחברות בינלאומיות העומדות מול מחסור בעובדים מוכשרים מסוג זה או אחר".

 

קרסטן פון דר לינדן, מנהל ב-BCG, מסר כי "הניידות הגדלה בכוח העבודה העולמי והשינוי בהעדפות של העובד, מובילים להשלכות משמעותיות... אם לא נצליח להבין את המתרחש, קובעי מדיניות ומנהלי משאבי אנוש בחברות בינלאומיות עשויים למצוא את עצמם במצב בו העובדים הטובים שלהם מהגרים מבלי לשוב. עדיף מאוד להיות בצד השני של המשוואה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כדור הארץ ארץ גלובוס עולם גלובל גלובלי גלובאלי רילוקיישן
צילום: shutterstock
מומלצים