שתף קטע נבחר

השוטרים בזימבבואה מחייכים. בפקודה!

לא לרשום עוד דו"חות תנועה, לא להגביר את הסיורים בשכונות הפשע, לא להפלות בין לבנים לבין שחורים ולא לקבל שוחד: את כל אלה לא דורשת זימבבואה מהשוטרים שלה. אז מה היא כן מבקשת מהם? "להשתחרר" ולחייך - וכמה שיותר.

 

עוד חדשות בעולם :

רישיון להרוג: ציידי הציפורים שֶׁבָּזים לחוק

סקנדל המין ששינה את הפוליטיקה בארה"ב

לראשונה: הדבקה באבולה מחוץ לאפריקה

המורה שהפכה ללוחמת בדאעש וערקה. צפו

 

"חיוך יכול לשנות הרבה", אמר זייאמבי זייאמבי, סגן שר הפנים של זימבבואה. בחודש שעבר הוא אמר לפרלמנט כי "הסוכנות להסברת פנים" במדינה האפריקנית תעביר לשוטרים שיעורים ותלמד אותם להיות חברותיים יותר כלפי אנשים, בעיקר כלפי תיירים זרים.

 

לא עוד שוטרים חמורי סבר (צילום: AP) (צילום: AP)
לא עוד שוטרים חמורי סבר(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

תיירים שמבקרים בזימבבואה ונוסעים בכבישי המדינה נתקלים לעתים קרובות במחסומים ובשוטרים זעופי פנים. בשעה שכלכלת המדינה במצב קשה, הממשלה המקומית מבקשת להחיות את ענף התיירות כדי להכניס לקופת האוצר כסף רב.

 

דוברת המשטרה, צ'אריטי צ'ראמבה, אמרה בשיחת טלפון עם סוכנות הידיעות AP שהיא לא יכולה למסור פרטים על "תוכנית החיוכים". "אבל אני יכולה לספר לכם שאני מחייכת", היא אמרה.

 

כמה תושבים בזימבבואה סקפטיים לגבי מדיניות החיוכים, ואמרו כי הבעיה הגדולה שצריכה להיפתר היא השחיתות המשטרתית ולא הסברת הפנים לתיירים. "הדבר היחיד שיכול לגרום לשוטר לחייך זה כסף", אמר תושב עיר הבירה הרארה, ויליאם שופיי, בהתייחסו לשוחד שמקבלים השוטרים המקומיים כדי לעצום עין מעבירות על החוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הסבר פניך לתייר. שוטר בזימבבואה
צילום: AP
מומלצים