שתף קטע נבחר

במקום מחנה 80: שכונה עם 1,200 דירות

אחרי כשש שנים של דיונים, אישרה הוועדה לדיור לאומי הקמת שכונת מגורים חדשה בדרום פרדס חנה-כרכור, במקום מחנה 80. זאת במסגרת התוכנית לפינוי בסיסי צה"ל לטובת מגורים אזרחיים. במחנה הצבאי, המוכר כבסיס טירונות, יוקמו בתי דירות עד 7 קומות, בתים צמודי קרקע ומבני ציבור ומסחר

שכונה מגורים חדשה במקום מחנה 80 יוצאת לדרך: אחרי כשש שנים של דיונים, הוועדה הארצית לדיור לאומי (וד"ל) החליטה היום (ג') לאשר את קידומה של תוכנית להקמת שכונה חדשה בדרום פרדס חנה-כרכור, שתכלול 1,200 יחידות דיור בשטח מחנה 80 שאמור להתפנות, בחלק מתוכנית רחבת היקף לפינוי בסיסי צה"ל לטובת מגורים אזרחיים. כעת יוזמי התוכנית - רשות מקרקעי ישראל - ממתינים לקבלת היתרי בנייה מהרשות המקומית.

 

פינוי בסיסי צה"ל - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

התוכנית מתפרשת על פני שטח של כ-300 דונם ותכלול חוץ מדירות מגורים גם שטחים למבני ציבור, מסחר ושטחים פתוחים. שטחי המגורים מחולקים לבנייה רוויה של בתי דירות בגובה של עד 7 קומות, מבנים בגובה 3 קומות ומספר מועט של יחידות דיור צמודות קרקע. בתוכנית הוקצו 25% עבור יחידות דיור קטנות שיהיו מיועדות לזוגות צעירים, בהתאם לקבוע בחוק הווד"לים.

מחנה 80. יהפוך לשכונת מגורים, כחלק מפינוי בסיסי צה"ל (צילום: מור כוכבי) (צילום: מור כוכבי)
מחנה 80. יהפוך לשכונת מגורים, כחלק מפינוי בסיסי צה"ל(צילום: מור כוכבי)
 

השכונה החדשה תמוקם בסמוך לשכונות בנויות ומתוכננות בפרדס חנה-כרכור, ובקרבת כביש ואדי עארה (מספר 65) המוביל לעמק יזרעאל ודרך הנדיב (כביש מספר 652) המוביל לזכרון יעקב.

 

בוועדה הארצית הסבירו היום כי "התוכנית מתווה מערכת דרכים שתיתן מענה ברמה השכונתית וברמה הכלל-עירונית, על ידי התוויית ציר ראשי שיחבר בין פרדס חנה לכרכור, ויהווה שדרה עירונית שתכלול פרט לתנועת הולכי רגל וכלי רכב, גם בתי קפה, קיוסקים ומגרשי משחקים".

 

התוכנית להקמת השכונה בשטח של מחנה 80 הגיעה לוועדות התכנון עוד בשנת 2008, אז הוכנה כתוכנית שלד, ובשנת 2009 הושגו הסכמות עם נציגי משרד הביטחון לפינויו של הבסיס הצבאי, המוכר בעיקר כבסיס טירונות. ב-2011 הוחלט לבנות כ-1,700 דירות בשטח המחנה, אולם כאמור בסופו של דבר אושרה הקמה של 1,200 דירות.

 

יו"ר הוועדה, מנכ"ל משרד הפנים ד"ר שוקי אמרני, ציין בישיבה כי "מדובר בתוכנית המהווה נדבך חשוב להמשך התפתחותה של פרדס חנה-כרכור, אשר מקדמת גם תוספת משמעותית של יחידות דיור באזור".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים