שתף קטע נבחר

הרב הודיע למתפללים: אני הומוסקסואל

גיל שטיינלוף, הרב הראשי של בית הכנסת "עדת ישראל" בוושינגטון, החליט לצאת מהארון אחרי נישואים של 20 שנה - ושלושה ילדים משותפים. "זה ריפוי עבורי", כתב

מתפללי בית הכנסת "עדת ישראל" בוושינגטון בוודאי לא ציפו לשמוע בשורות מרעישות במייל שקיבלו מהרב שלהם, גיל שטיינלוף, שבישר להם ישירות כי החליט לצאת מהארון ולהתגרש מאשתו ב-20 השנה האחרונות ואם שלושת ילדיו. הרב קיבל גיבוי מהקהילה וממנהיגי בית הכנסת, שכינו את הצעד שלו "דבר שכולנו צריכים ללמוד ממנו", כך דווח ב"וושינגטון פוסט".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 • מיוחד: בואו להיות אושפיזין בסוכה של ynet

   

  בית הכנסת שנוסד לפני 146 שנה קיבל את מעמדו הרם בשל מספר האח"מים המתפללים בו. מדובר בבית כנסת קונסרבטיבי של התנועה המסורתית, שבו התפללו ביום כיפור שני שופטי בית המשפט העליון, רות גינזבורג ואלנה קגן, חברי קונגרס, ואישים מוכרים כמו מרטין אינדיק, ואליו משתייך גם שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו. ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל, חגג במקום את בר המצווה לבנו יובל, וגם גולדה מאיר פקדה את המקום לא פעם.

   

  עוד בערוץ היהדות  - קראו:

   

  שטיינלוף בן ה-45 הפיח רוח מחודשת בבית הכנסת בשש השנים שבהן הוא מכהן כרב הראשי שלו. את ההודעה הוא שלח ל-1,350 בתי אב, וכתב בכנות למתפללים: "בהרבה כאב ודמעות, יחד עם אשתי האהובה, הגעתי להבנה שאני יכול להתחזק עם השלום הגדול ביותר בלבי, עם ריפוי שלם, כשהגעתי לבסוף להכרה שאני גאה".

   

  בילדותי נאבקתי בתחושה השונה שלי ומיהרתי להתחתן עם אישה מתוך מחשבה שזה מה שטוב בשבילי". הרב גיל שטיינלוף ורעייתו בתיה ()
  בילדותי נאבקתי בתחושה השונה שלי ומיהרתי להתחתן עם אישה מתוך מחשבה שזה מה שטוב בשבילי". הרב גיל שטיינלוף ורעייתו בתיה

   

  "התכחשתי לעצמי"

  שטיינלוף סיפר כי המהלך נעשה בתיאום עם אשתו הרבנית בתיה. "בילדותי נאבקתי בתחושה השונה שלי ומיהרתי להתחתן עם אישה מתוך

  מחשבה שזה מה שטוב בשבילי. העובדה שגדלתי באזור שלא מקבלים בו את השונה, גרמה לי להתכחש לחלק הזה בעצמי", אמר הרב.

   

  "פגשתי את בתיה והתאהבתי בה, והיא קיבלה אותי כמו שאני. יחד בנינו בית חם ואוהב עם ילדינו, שמבוסס על היהדות. בתיה הייתה מודעת למאבק המתחולל בי במשך שנים, והבלבול הגדול שאיתו התמודדתי. זה שינוי משמעותי בחיי, אבל הוא מקבל תשומת לב נוספת בגלל תפקידי כרב של 'עדת ישראל' ובשל מעמדי. אני מודה למנהיגי בית הכנסת על התמיכה בי ובמהלכיי וקבלתם".

   

  הצעד של הרב שטיינלוף זכה לתמיכה מצד נשיא בית הכנסת, ארני פודגורסקי, והוא ציין כי בית הכנסת חזק דיו בשביל להכיל אותה. "יש אצלנו מקום לכולם", אמר פודגורסקי. "יש להבין כי החלטתו היא תוצאה של מאבק ארוך שנים, והוא עדיין אוהב את בתיה ואת ילדיו. יש לי הערכה עצומה לאנשים שיכולים לבצע שינויים בחייהם בכנות וביושרה. כולנו צריכים ללמוד מהם".


 •  

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הגעתי להכרה שאני גאה". הרב גיל שטיינלוף
  מומלצים