שתף קטע נבחר

"ההתאחדות אחראית על כך שהנבחרת משחקת בשבת"

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל גילה באיחור שהשחקנים של אלי גוטמן ישחקו בקפריסין אחרי כניסת השבת: "מדובר בלא פחות משערוריה חמורה. זה מבטא את הזלזול העמוק בשומרי המסורת והשבת". ההתאחדות בתגובה: "אם השר אריאל היה עוקב אחרי עולם הספורט בכלל והכדורגל בפרט באופן קצת יותר סדיר, הוא ודאי היה יודע שההתאחדות לכדורגל עשתה כל שלאל ידה כדי לא לקיים את משחקי הנבחרת במועדי ישראל, בערבי שישי או בכל יום לאומי אחר"

עם פרסום לוח המשחקים של מוקדמות יורו 2016 הבהירה אופ"א כי לא ניתן לשנות את שעות פתיחת המשחקים. בעקבות כך הפנימו בהתאחדות לכדורגל כי נבחרת ישראל תיאלץ לשחק בשבת, כאשר כבר את ההופעה הראשונה שלה, מחר (ו', 21:45)  מול נבחרת קפריסין, הציבור הדתי לא יוכל לראות.

 

 

מי שגילה את הנושא קצת באיחור הוא שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, שכתב בפייסבוק: "אינני עוקב באופן קבוע אחרי אירועי הספורט השונים, ועל כן הופתעתי לפני החג לגלות שנבחרת ישראל, האמורה לייצג בין היתר אותי וכן רבים וטובים משומרי המסורת בישראל, משחקת מחר בערב שבת קודש במשחק רשמי".

 

נבחרת ישראל. השר אריאל: "הופתעתי לגלות שישראל משחקת בערב שבת קודש" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
נבחרת ישראל. השר אריאל: "הופתעתי לגלות שישראל משחקת בערב שבת קודש"(צילום: אורן אהרוני)

 

השר אריאל גם מצא את האשמים: "מדובר בלא פחות משערוריה חמורה שאחראים לה ראשי ההתאחדות לכדורגל שלא מנעו את הדבר.אני בטוח שניתן היה להקדים את המשחק לפני כניסת השבת או לאחרו ביממה לפחות והעובדה שהדבר לא נעשה מבטא את הזלזול העמוק בשומרי המסורת והשבת כפי שמתבטא בענפים נוספים בספורט הישראלי".

 

לסיום כתב השר: "בכוונתי לפנות לשרת התרבות והספורט ולדרוש כי תפעל באופן תקיף שאירוע שכזה לא יישנה שוב". יש לציין כי גם משחק החוץ מול בוסניה שמתוכנן ל-12 ביוני 2015 ייערך ביום שישי אחרי כניסת השבת.

 

אורי אריאל. ההתאחדות תוקפת בחזרה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אורי אריאל. ההתאחדות תוקפת בחזרה(צילום: מוטי קמחי)

 

"אופ"א - התאחדות הכדורגל האירופית עבור מי שלא מזהה ראשי תיבות"

תגובת ההתאחדות לכדורגל: "אם השר אריאל היה עוקב אחרי עולם הספורט בכלל והכדורגל בפרט באופן קצת יותר סדיר, הוא ודאי היה יודע שההתאחדות לכדורגל עשתה

כל שלאל ידה כדי לא לקיים את משחקי הנבחרת במועדי ישראל, בערבי שישי או בכל יום לאומי אחר. אופ"א - התאחדות הכדורגל האירופית עבור מי שאולי לא מזהה את ראשי התיבות - היא הגוף היחיד, הסוברני לקבוע את המועדים, אלא אם השר אריאל מציע שנוותר על השתתפות בטורנירים בינלאומיים".

 

"לפיכך, אופ"א נמנעה מלשבץ משחקים ביתיים של ישראל בימים האמורים, אבל לא התאפשר לה לסייע מעבר לכך. רגע לפני שהוא תוקף את אופ"א, כדאי שהשר אריאל יזכור שבמהלך מבצע "צוק איתן", התגייס ארגון הכדורגל האירופי להגן על הכדורגל הישראלי וסייע להתאחדות לכדורגל בדחיית המשחק הביתי של הנבחרת נגד בלגיה, זאת למרות שהיו גורמים לא מעטים שביקשו את רעתנו. ההתאחדות, כמו השר אריאל, בטוחה שניתן וכדאי לבדוק את הדברים בטרם העלאת פוסט מיותר ערב משחק הפתיחה נגד קפריסין. נבחרת ישראל מייצגת את כלל אזרחי ישראל ואת המדינה, ואין לנו ספק כי גם השר אריאל רוצה בהצלחת הנבחרת מחר ובהמשך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי מור יוסף
אורי אריאל
צילום: שי מור יוסף
מומלצים