שתף קטע נבחר

צעיר מהצפון ש"שירת בדאעש" נהרג בעיראק

משפחתו של אחמד חבשי בן ה-23 מהכפר אכסאל התבשרה שבנה שפעל בשירות ארגון המדינה האיסלאמית נהרג בקרב יריות בעיראק. קרובים ניחמו: "אללה ירחמק בן דוד"

אחמד חבשי, בן 23 מהכפר אכסאל הסמוך לנצרת שפעל ככל הנראה בשירות דאעש, נהרג בקרב יריות בעיראק - כך התבשרה היום (שבת) משפחתו.  

 

קרובי משפחה סיפרו שהמשפחה קיבלה שיחת טלפון מגבר ערבי-ישראלי שהצטרף אף הוא לדאעש וזה הודיע להם שבנם נהרג. לבית המשפחה בכפר אכסאל הגיעו עשרות חברים וקרובים לנחם אותם.

אחמד חבשי שנהרג בעיראק  ()
אחמד חבשי שנהרג בעיראק

קרובי משפחתו כתבו ניחומים בפייסבוק "אללה ירחמק בן דוד". תושב אכסאל אמר ל-ynet: "שמענו מזמן על הבחור ממשפחת חבשי שחדר לסוריה. כולם שמרו על שתיקה כדי לא לפגוע בבני משפחתו שכנראה לא היו מרוצים מהצעד הזה. כולם בכפר מדברים עליו. בשבילם זה אירוע חריג ביותר".

 

קרובי משפחתו סיפרו כי אחמד הסתנן לסוריה והצטרף למורדים בכדי להילחם נגד משטרו של בשאר אסד: "הוא נהג להתקשר לבני משפחתו ולדבר איתם. רק לפני כמה ימים התקשר והודיע שהוא בריא ומאוד מתגעגע למשפחה". עוד אמרו: "עדיין לא ידוע לנו איך הגיע לעיראק. אנחנו ידענו שהוא נמצא בסוריה. ההודעה על מותו הייתה מאוד קשה". תושב אכסאל שמכיר את ההרוג אמר שאחמד היה "אדם חכם עם הרבה שאיפות. בכל פעם שישבנו איתו הוא דיבר על התוכניות שלו לבנות לעצמו עתיד טוב ומוצלח. לא הרגשנו שהיו לו מחשבות להגיע לסוריה. אפילו לא דיבר על הנושא בכלל".

 

איש דת, תושב אזור הצפון, אמר: "לצערי, בתקופה האחרונה שומעים על הרבה צעירים ואנשי דת מהמגזר תומכים בדאעש. לא מבין איך הם חושבים. זה ארגון שצריך להגדיר אותו כארגון טרור מדרגה ראשונה". איש הדת קרא לעצור כל תומך בדאעש, "כי הם אנשים מאוד מסוכנים. היום הם תומכים בארגון ומחר אולי יקבלו הוראות לרצוח אזרחים ויעשו אסונות בתוך המדינה".

 

אחמד חבשי הגיע לסוריה עם אחמד שרבג'י, תושב אום אל-פחם בשנות ה-20 לחייו, ששב לישראל והורשע באחרונה בגין יציאה שלא כדין לסוריה והשתתפות באימונים צבאיים אסורים בשורות ארגון המדינה האיסלאמית.

 

ארגון המדינה האיסלאמית השואף להקים ח'ליפוּת איסלאמית חוצת מדינות במזרח התיכון הצליח לסחוף גם תומכים בישראל. מאז הודיע משרד הביטחון שארגון דאעש הוא "התאגדות בלתי מותרת", ניכרת ירידה בתמיכה הגלויה בארגון בפייסבוק - אולם הזירה הווירטואלית אינה היחידה והוויכוחים בין תומכים למתנגדי ארגון הטרור הגיעו אפילו למסגד באזור העמקים שבו התפתחה קטטה בין מתפללים, לאחר שאחד המתפללים אמר: "דאעש הם היחידים היכולים להקים מדינה איסלאמית, וטוב שהם מענישים אנשים. אני מקווה שהם יגיעו לארץ".

 

מתפללים התנפלו עליו וקיללו אותו: "אתה טרוריסט וזבל, ואין לך מה לדבר איתנו. תעוף מכאן, לא רוצים לראות אנשים מגעילים כמוך". רק לאחר שתושבי המקום התערבו, נרגעה האווירה המתוחה.

 

משטרת נצרת הורידה לפני כחודש שלטים שעליהם נכתבו פסוקים מהקוראן ולצידם איומים. ממלא מקום מפקד תחנת נצרת, רב-פקד שלומי כהן: "הורדנו שלט גדול שהיה עליו סמל של דאעש לצד אמירות מאוד פוגעניות ומסיתות, למשל, 'כופרים שלא יקבלו את דת האיסלאם - ייקטעו איברים מגופם'. אחרי זמן קצר נתלו שם שלטים חדשים, שבהם אין איומים". הוא פנה לראש העיר והסביר לו ש"לא יכול להיות שרוצים להחזיר את התיירים לעיר, ויש שלטים פוגעניים. רבים תמכו בצעד זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים