שתף קטע נבחר

מכת יידויי אבנים אל הרכבת הקלה בירושלים

אלמונים יידו אבנים אל הקרונות בעיקר בשכונת שועפט. בארבעה מקרים נגרם נזק לחלונות. המשטרה תגברה את היערכותה לאורך תוואי הרכבת הקלה

אבנים הושלכו אמש (שבת) אל הרכבת הקלה בחמישה מקרים שונים. בארבעה מהם נגרם נזק לחלונות הרכבת. איש לא נעצר עד כה.

 

אלמונים יידו אבנים אל הקרונות בשכונת שועפט ובין תחנת א-סהל לגבעה הצרפתית. בחלק מהמקרים היו מאבטחים על הרכבת הקלה. בתקופה האחרונה תוגברה האבטחה בקרונות וגם לאורך תוואי הרכבת הקלה. בחלק מהמקרים הצליחה המשטרה ללכוד את מיידי האבנים.

 

 

בתגובה לפניית ynet אישר דובר "סיטיפס" עוזאל ותיק כי ארבע רכבות נפגעו אמש בכמה מקרים של יידוי אבנים לעבר הרכבת הקלה בשכונת שועפט. לשאלה אם לפגיעות הללו תהיה השפעה על תדירות הרכבות מחר, חול המועד סוכות, השיב ותיק כי הדבר בבדיקה וייתכן שתהיה לכך השפעה: "לפי התכנון שלנו למחר אמור להיות תגבור של התדירות ברוב שעות היום בשל ההמונים שצפויים לנסוע ברכבת בחול המועד. כעת, בשל הפגיעה ברכבות, אנחנו מתכננים את העבודה מחדש. נעשה כל מאמץ להוציא את מקסימום הרכבות בבוקר, אבל בשום שלב לא נתפשר על בטיחות".

 

יידויי האבנים ובקבוקי התבערה בחודשיים האחרונים הפכו שגרתיים למי שנוסע מדי יום בתחנות שועפט ובית חנינא. מנתוני הרכבת עולה כי מאז פרוץ המהומות בתחילת חודש יולי נרשמו כ-100 אירועים כאלה, רובם מתרחשים במהלך הלילה, לפעמים שלוש פעמים בשעה. בחלקם נגרם נזק לקרונות, ומוציאים אותם זמנית משימוש. בחודשיים האחרונים אומדן הנזק עומד על חצי מיליון שקל.

 

שתי נערות נפצעו ונזק נגרם לרכב שיודו לעברו אבנים בא-טור (צילום: חדשות 0404) (צילום: חדשות 0404)
שתי נערות נפצעו ונזק נגרם לרכב שיודו לעברו אבנים בא-טור(צילום: חדשות 0404)

צבע ואבנים על אוטובוס תלמידים בירושלים ()
צבע ואבנים על אוטובוס תלמידים בירושלים

הפח"ע העממי שצבר תאוצה הוביל את המשטרה להכניס לקרונות הרכבת גם את הימ"ס - יחידת המסתערבים. אנשיה עולים על הרכבת כשאר הנוסעים, ובמקרה של זריקת אבנים לעבר הרכבת בתחנות, אחת ממשימותיהם היא למהר החוצה ולנסות לתפוס את מיידי האבנים.

 

אבנים יודו בתקופה האחרונה גם לעבר רכבים ואוטובוסים בירושלים. לפני כשבוע וחצי נפצעו שתי נערות באורח קל מיידוי אבנים על רכב שבו נסעו בשכונת א-טור בעיר. הרכב שנרגם שייך לבעלה של אישה שהסיעה את התלמידות לביתן שבאזור. כתוצאה מיידוי האבנים נגרם נזק לשמשות הרכב. הנהגת לא נפצעה, ושתי הנערות פונו על-ידי מד"א לבית החולים שערי צדק. נערה שלישית שנסעה ברכב לא נפגעה. בעלה של הנהגת פינה את הרכב לתחנת המשטרה, לצורך הגשת תלונה.

 

לפני כשבועיים נרגם באבנים ובבקבוק צבע גם אוטובוס "אגד" שהסיע תלמידים בעת שעבר סמוך לכיכר ראס אל-עמוד. נזק נגרם לשמשת האוטובוס. שבוע קודם לכן הושלכו אבנים גם על אוטובוס תלמידות מהדרום שנסע סמוך לנבי סמואל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נזק לרכבת הקלה בירושלים. ארכיון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים