שתף קטע נבחר

התלמידים רצו את ברק

לאחר ניצחונו של אהוד ברק בבחירות בבית הספר בליך ברמת-גן, המשיך ראש הממשלה לזכות לתמיכה בתיכונים נוספים. יריבו שרון הפנים את תקרית אילאיל קומיי: בביקור בתיכון חדש לא לקח הפעם שרון סיכון וביקש מראש את השאלות שיישאל. התלמידים קיבלו אותו בקריאות בוז, וכעסו אחרי שסירב להשיב לחלק מהשאלות

המגמה החיובית שפתחה את יומו של ראש הממשלה אהוד ברק, עם הניצחון בבחירות שהתקיימו בתיכון בליך, נמשכה גם בהמשך היום (ג'), בעת ביקורו של ברק בתיכון 'חדש' בתל אביב. אריאל שרון, מועמד הליכוד, שהגיע ל'תיכון חדש' לפני ברק, התקבל שם בקריאות בוז.

אחרי אילאיל, שרון לא לוקח סיכונים

לקראת הביקור בתיכון חדש היום, ואחרי התקרית עם הנערה אילאיל קומיי, דרש מטה שרון מהנהלת תיכון חדש, לקבל את השאלות שיישאל המועמד על ידי התלמידים. מנהלת תיכון חדש, חיה שוהם, אישרה כי השאלות הועברו לשרון לפי דרישת המטה וכי היא הסכימה, משום שלא ראתה בכך טעם לפגם. עומרי שרון, בנו של שרון, סירב להתייחס לדברים.
שרון התקבל בקריאות בוז בקרב תלמידי תיכון חדש. הוא נשאל שאלות רבות, רובן נוגעות למלחמת לבנון, עליהן סירב לענות. שרון הסכים לומר כי "יש לי הרבה מה לומר על מלחמת לבנון וגם על המלחמות האחרות. זה לא המקום והזמן לעסוק בנושאים אלה". כמו כן הוסיף כי "אנשים צעירים מביטים קדימה על מנת לראות כיצד לטפל במצב החמור שברק הביא אותנו אליו".
שרון הותקף על ידי התלמידים על כך שהוא מתחמק ממתן תשובות, וחלקם אף ביקשו לצאת מהאולם כאשר התחמק משאלותיהם. בשלב מסוים אף סגרה הנהלת בית הספר את המיקרופון של התלמידים.
שרון הסביר לתלמידים כי ברק מנסה לעצב דעת קהל על ידי תעמולה שקרית, וכי מה שצריך להעסיק עכשיו את האזרחים הם "מקרי הרצח, ילדים קטועי רגליים בשטחים שנוסעים לבית ספר כמוכם. עם כל החשיבות לעבר, צריך להביט קדימה ולתת תשובות לביטחון". בנושא הסכם השלום עם ירדן, אליו התנגד, כפי שהודגש בתשדירי התעמולה של ברק אתמול, אמר שרון כי "בהסכם השלום עם ירדן נמנעתי כי לא חשבתי, כפי שאני לא חושב היום, לתת לגורם זר כלשהו מעמד בהר הבית".
עוד אמר שרון כי התבטאויותיו של אביגדור ליברמן לא מקובלות עליו, וכי הוא לא עוסק כעת בחלוקת תיקים ובהרכבת הקואוליציה. בנושא תוכניתו למיגור הטרור אמר כי "צריך למצוא דרכים לטיפול במי שפוגע בנו, כשהעקרונות לכך הם העקרונות לפיהם הצלחתי בעזה. צריך להפריד בין מי שפוגע בנו לבין אוכולוסיה אזרחית שרוצה לחיות כמונו".

ברק מתקבל בתשואות בתיכון חדש

בבוקר הגיע ברק לביקור בתיכון דור בהרצליה. לביקור הצטרפה גם אשתו של ברק, נאוה. אחרי הביקור בבית הספר, יצאה נאווה ברק לביקור תנחומים אצל משפחתו של הנער אופיר רחום ז"ל, וראש הממשלה בא לביקור בבית הספר תיכון חדש בתל אביב, יחד עם יו"ר מרצ, יוסי שריד.
בתיכון חדש התקבל ברק בתשואות אדירות, רמות בהרבה מהתשואות בהן התקבל המבקר הקודם בבית הספר, אריאל שרון. שלא כמו שרון, לא ביקש ברק מראש את השאלות שיישאל. מהתלמידים התומכים בו ביקש ברק שינסו לשכנע את חבריהם, תומכי שרון, לשנות את דעתם. הוא הזכיר כי הדרך לכך היא "לא באלימות, רק בדיבורים".
אחד התלמידים, שחר מכיתה י"ב, אמר לברק בשלב מסוים כי "ראיתי בטלוויזיה את הילדה אילאיל קומיי קמה מול שרון ומטיחה בו האשמות". אנשי ברק נדרכו. "אני רוצה לעשות בדיוק ההפך. אני רוצה להודות לך שהוצאת את צה"ל מלבנון".
שר החינוך לשעבר, יוסי שריד , שהתלווה לברק, אמר לתלמידים כי תגובתו של שרון לדברי הילדה אילאיל, היתה לא נכונה. "אני לא הייתי מגלגל את האשמה לפתחו של יצחק רבין. זו גסות ועזות מצח. לו הייתי אתמול באשל הנשיא, הייתי קם, הולך לנערה הזו, מחזיק בידה, מחבק אותה, ואומר לה שאני מזדהה עם הכאב שלה, שאני מצטער ואני מתנצל", אמר שריד.

ברק - ראש ממשלת בליך

אהוד ברק ניצח בבחירות בבית הספר "בליך" ברמת גן. ברק זכה ב-57.7%, לעומת שרון, שזכה ב-42%. בעבר ניבאו תוצאות הבחירות ב"בליך" שלושה מתוך ארבעה מהפכים פוליטיים שהיו בישראל. בעקבות זכייתו בבליך אמר ברק ל-ynet כי "הנוער רואה כנראה טוב יותר מהסוקרים מה צריך לעשות". הוא הוסיף: "אני מאמין שהצעירים ישכנעו את המבוגרים".
בתגובה על הבחירות בבליך אמרו במטה שרון כי הם מברכים "על חגיגות הדמוקרטיה בבליך ועל מעורבות התלמידים". במטה ביקשו להזכיר כי ערב הבחירות בשנת 1996 ניצח מועמד העבודה, שמעון פרס, את יריבו מועמד הליכוד, בנימין נתניהו, בבחירות שהתקיימו בבליך. "כזכור ראש הממשלה הנבחר היה בסופו של דבר נתניהו", ציינו במטה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
ברק בבליך. לא באלימות, רק בדיבורים
צילום דודו פריד
צילום דודו פריד
שרון. קריאות בוז
צילום דודו פריד
מומלצים