שתף קטע נבחר

ההצגה הזוכה בפסטיבל עכו: "גן העדן האבוד"

"היצירה היא תחקיר תגובה רחב יריעה החולש על סוגיות פוליטיות, מגדריות ואמנותיות", קבעו השופטים שהעניקו את פרס ההצגה הטובה ביותר ל"גן העדן האבוד". בפרס הבימוי זכתה אילאיל לב כנען על "מקלט 02"

פרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל עכו שננעל היום (ג') הוענק להצגה "גן העדן האבוד". חבר השופטים לפרס הם הסופרת והמחזאית סביון ליברכט (יו"ר), הבמאית נעמי פולני, המחזאי והסטיריקן אפרים סידון, המחזאי התסריטאי והבמאי מאור זגורי, והמחזאי והבמאי אייל וויזר.

 

"גן העדן האבוד הוא תחקיר תגובה רחב יריעה החולש על סוגיות פוליטיות, מגדריות, אמנותיות ואתיות עכשוויות", נימקו השופטים. "זו עבודה שקשורה ומתייחסת למקום שבו היא נוצרת. היא מהווה סמן חשוב להתוויית אופיו העתידי של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר". פרס הבימוי הוענק לאילאיל לב כנען על בימוי ההצגה "מקלט 02", בעקבות הנהגת האנסמבל ועל בימוי ויצירת הצגה מקורית מבריקה ונוגעת ללב המגלה קול ייחודי ורגיש בעולם התיאטרון בן זמננו.

 

"סלים סלים". ג'ורג' אסקנדר זכה בפרס השחקן הטוב ביותר (צילום: יוהן שגב) (צילום: יוהן שגב)
"סלים סלים". ג'ורג' אסקנדר זכה בפרס השחקן הטוב ביותר(צילום: יוהן שגב)
 

 

פרס המחזה הוענק לסתיו פלטי-נגב על המחזה "סלים סלים". "זהו סיפור אנושי הכתוב בכישרון וברגישות ומציב מראה מורכבת של הסכסוך הבלתי פתור באזורנו. זהו מחזה על חוסר תוחלת, חוסר תקווה וחוסר יכולת שיוצרת המציאות האטומה וחסרת הלב של האינדיבידואל מעל מערכות אטומות לב", נימקו השופטים.

 

בפרס השחקן הטוב ביותר לתפקיד ראשי זכה ג'ורג אסקנדר על תפקידו בהצגה "סלים סלים", "בזכות גילום רב עצמה לסיפורו של הגיבור. על עיצוב אמין של דמות הכלואה בין שני צידי המתרס של הקונפליקט הישראלי פלסטיני". בפרס השחקנית הטובה ביותר לתפקיד ראשי זכתה נועה הר ציון על תפקידה בהצגה "אמסטרדם בלוג", בעקבות "ביצוע תפקיד כובש, סוחף ויצרי, וביצוע אינטיליגנטי ואמיץ של כישרון בימתי מבטיח".

נועה הר ציון. זכתה על תפקידה ב"אמסטרדם בלוג" (צילום: יוהן שגב) (צילום: יוהן שגב)
נועה הר ציון. זכתה על תפקידה ב"אמסטרדם בלוג"(צילום: יוהן שגב)
 

פרס עבודת האנסמבל הוענק להצגה "מקלט 02". פרס השחקנית הטובה ביותר לתפקיד משנה הוענק ללני שחף על תפקידה בהצגה "גן העדן האבוד".

פרס השחקן הטוב ביותר לתפקיד משנה הוענק לאריאל בראון על תפקידו בהצגה "מקלט 02".  פרס על שפת במה הוענק להצגה "אני רוצה לרקוד, קייט" בבימוי של ארי טפרברג. פרס עיצוב החלל הוענק לאיריס מועלם על עבודתה בהצגה "גן העדן האבוד".  

 

פרס לעיצוב התלבושות הוענק לג'ואנה ג'ונס על עבודתה בהצגה "אני רוצה לרקוד, קייט".  פרס עיצוב הסאונד הוענק לדגנית אליקים על עבודת הסאונד באירוע "גן העדן האבוד".  פרס התאורה הטובה ביותר הוענק לאורי רובינשטיין על עבודת התאורה בהצגה "אמסטרדם בלוג".

 

"פסטיבל עכו לתאטרון ישראלי אחר" התקיים זו השנה ה-35 ואירח כ-120 אלף מבקרים, שצפו במגוון ההצגות ומופעי הרחוב, בילו ונהנו מחוויית התאטרון הגדולה והוותיקה בישראל. הפסטיבל הקיף השנה במשך ארבעה ימים למעלה מ-540 הרמות מסך של 72 מופעים, בהם השתתפו כ-425 אמנים מרחבי הארץ והעולם, במגוון אירועים ומופעים מכל הסוגים. פסטיבל עכו 2014 מופק ומנוהל על ידי עיריית עכו, כאשר על ניהולו האמנותי ניצח גיל אלון.

 

מנכ"ל הפסטיבל, אלברט בן-שלוש: "אווירת הדו קיום של העיר עכו, לאחר יום הכיפורים ועיד אל אדחא, מינפה את פסטיבל עכו השנה ומעל ל-120 אלף מבקרים שהצביעו ברגליים, הוכיחו בפעם ה-35 את ייחודו , מיקומו ומעמדו של פסטיבל עכו כחשוב ביותר לעולם התיאטרון בישראל".

 

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי: "גם בשנתו ה-35 הוכיח פסטיבל עכו את היותו הפסטיבל החשוב ביותר במדינת ישראל, ועל כך יעידו אלפי המבקרים שפקדו את הפסטיבל ונהנו מחגיגה צבעונית וייחודית. הפסטיבל שלא מפסיק להתחדש, היה מרהיב ביופיו, מגוון, ססגוני וסיפק לשוחרי התרבות חוויה תיאטרלית אחרת - וזאת על רקע אתריה הקסומים של העיר עכו הנמצאת בתנופת פיתוח אדירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוהן שגב
לני שחף מתוך "גן העדן האבוד"
צילום: יוהן שגב
לאתר ההטבות
מומלצים