שתף קטע נבחר

המשחק בין סרביה לאלבניה פוצץ

שערורייה במוקדמות יורו 2016: המשחק בין סרביה לאלבניה הופסק בעקבות מהומה על רקע פוליטי, לאחר שאוהדים אורחים הטיסו טיסן עם דגל שכלל כיתוב הקורא להעניק עצמאות לקוסובו. לאחר מכן סירבו השחקנים האלבנים לשוב לשחק. המשקיף של אופ"א: "זה מצער, אי אפשר היה להמשיך"

אחת השערוריות הגדולות ביותר בתולדות הכדורגל העולמי התרחשה הערב (ג'), כאשר המשחק בבלגרד בין נבחרות סרביה ואלבניה במוקדמות יורו 2016 פוצץ במצב של 0:0 בעקבות מהומות שפרצו על רקע פוליטי.

 

 

הכל החל בדקה ה-41 של המשחק הטעון, בעקבות הסכסוך בחבל קוסובו שגרם למלחמה ולהפצצת סרביה על ידי כוחות ברית נאט"ו לפני 15 שנה.

 

צפו במהומה בבלגרד

הטיסן שגרם למהומה (צילום: AP) (צילום: AP)
הטיסן שגרם למהומה(צילום: AP)

 

זאת, לאחר שהאוהדים האורחים, שלא הורשו להיכנס לאיצטדיון מסיבות בטיחותיות, הטיסו מבחוץ טיסן עם דגל אלבניה ולצידו כיתוב שקרא להעניק עצמאות לקוסובו. במהומה שהתחוללה בעקבות הפרובוקציה פרצו אוהדים מקומיים למגרש וניסו לפגוע בשחקנים האלבנים, תוך שהשליכו לעברם חפצים.

 

השחקנים מחליפים מהלומות (צילום: AP) (צילום: AP)
השחקנים מחליפים מהלומות(צילום: AP)
 

הסרבי אלכסנדר מיטרוביץ' תפס את הדגל והוריד אותו מהטיסן, עליו ניסו להגן השחקנים האלבנים. בעקבות זאת התחוללה תיגרה בין השחקנים, כאשר האוהדים הסרבים ביציע השליכו חזיזים. בתגובה החליט השופט האנגלי מרטין אטקינסון לשרוק לסיום והשחקנים ירדו לחדר ההלבשה.

 

הסרבי מיטרוביץ' מוריד את הדגל מהטיסן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הסרבי מיטרוביץ' מוריד את הדגל מהטיסן(צילום: רויטרס)

אוהדים סרבים ביציע לאחר הפסקת המשחק (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אוהדים סרבים ביציע לאחר הפסקת המשחק(צילום: רויטרס)

 

האוהדים נותרו ביציע בציפיה לחידוש המשחק. תחילה אכן נמסר שבכוונת השופט לחדש את ההתמודדות, אולם בעוד השחקנים הסרבים חזרו למגרש בכוונה להמשיך לשחק, האלבנים סירבו ונשארו בחדר ההלבשה. בעקבות זאת נמסר רשמית מאופ"א שהוחלט להפסיק את המשחק באופן סופי.

 

אוהדים סרבים. לא הפעם הראשונה שהם מעורבים במהומות (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אוהדים סרבים. לא הפעם הראשונה שהם מעורבים במהומות(צילום: EPA)

 

עוד לפני המשחק דובר על המתיחות הרבה בין שתי המדינות. היה זה הביקור הראשון של נבחרת אלבניה בבלגרד מאז 1967 ומראש נמסר שהאוהדים

שלה לא יוכלו להיכנס לאיצטדיון. המשטרה הסרבית הודיע מראש שהדבר אסור ושכל אוהד אלבני שינסה להפר את ההוראה ייעצר. כאמור, למרות כל אמצעי האבטחה שננקטו המשחק לא עבר בשלום.

 

המשקיף של אופ"א באיצטדיון, הארי בין, הגיב: "זה מצב מצער שנצטרך לדווח עליו - אני, השופט והיועץ הבטחוני. הנסיבות היו כאלה שלא איפשרו להמשיך את המשחק. כולכם ראיתם מה קרה ואני לא יכול להגיד את מי צריך להאשים או לא להאשים".

 

כעת יוחלט בבית הדין של אופ"א מה יעלה בגורל המשחק. כזכור, אין זו הפעם הראשונה שאוהדים סרבים מעורבים בשערורייה. לפני מספר שנים התפרעו אוהדים של הנבחרת הסרבית במשחק חוץ מול איטליה במוקדמות יורו 2012, מה שגרם להם לספוג הפסד טכני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
אוהדי סרביה והשוטרים
צילום: EPA
מומלצים