שתף קטע נבחר

מחיר הפרידה: ייאלץ לספק לאשתו ג'יפ יוקרתי

בעל שנמצא בהליכי גירושים מאשתו מכר על דעת עצמו את מכונית ה-BMW ששימשה אותה. שופטת קבעה שכעת עליו להעמיד לרשותה רכב באותה רמה

במסגרת הליכי פרידה של בני זוג חייב בית המשפט את הבעל להעמיד לרשות אשתו רכב חלופי ברמת זה ששימש אותה בתקופת חייהם יחד: ג'יפ מסוג BMW. את ההחלטה קיבלה השופטת ורד שביט פינקלשטיין מבית המשפט לענייני משפחה במחוז תל אביב במסגרת תביעת מזונות שהגישה האישה, שבה טענה שהבעל לקח את המכונית על דעת עצמו ומכר אותה לאדם אחר.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

מדובר בזוג מהמרכז עם ילדים קטינים. האישה היא כלכלנית בהשכלתה והאב הוא בעליו של עסק פרטי שלטענתו כורע תחת חובות וגרעונות. בבית המשפט הוא טען שרמת החיים הגבוהה של המשפחה הייתה למראית עין בלבד, מאחר שהוצאותיהם היו גבוהות בהרבה מהכנסותיהם, ואביה של אשתו סייע להם תדיר בתחום הכלכלי.

 

לאחר הפרידה עברה האישה עם הילדים לדירה בעיר אחרת, ולטענתה הבחינה בוקר אחד שהג'יפ נעלם מהחניה. אחרי שפנתה למשטרה, ואחרי בירור קצר, הבינה שבעלה היה זה שלקח את המכונית ומכר אותה. למרבה ההפתעה, בזמן שהלכה ברחוב, היא נתקלה במקרה ברכב חונה ברחוב צדדי. היא עלתה על הג'יפ ונהגה לביתה, אולם כעבור כמה שעות הרכב שוב נעלם מהחניה.

 

למחרת, באמצעות עורכי הדין יוסי הרשקוביץ ואוהד הופמן, היא הגישה לבית המשפט בקשה דחופה להשבת הרכב ולצו מניעה שיאסור על הבעל למכור אותו, ולחלופין לחייב אותו בשכירות רכב דומה.

 

על רקע התעקשותו של הבעל שהמכונית כבר נמכרה קבעה השופטת שביט פינקלשטיין: "בהתאם להחלטתי וכחלק מחובות המזונות אני מורה לאב להעמיד לרשות האם רכב חלופי בגובה תמורת הרכב שנמכר, או לשכור לאם רכב חלופי באותה רמה וזאת בתוך שבעה ימים".

 

בית המשפט לענייני משפחה קיבל את עמדת עורכי דינה של האישה וקבע כי רכב אשר משמש בבלעדיות את האם לצורך הסעת ילדים קטינים וקיום חיי השגרה שלהם הינו צורך אינטגרלי מדין מזונות ילדים ממש, ולפיכך הודגש בהחלטה כי החיוב נעשה "כחלק מחובת המזונות של הקטינות".

 

עו"ד הרשקוביץ: "בית המשפט נהג באומץ, ובחוכמה הציב גבול ברור וקבע שלפיו צרכיהם של ילדים קטינים לא מסתכמים בתשלום כסף אלא גם בצרכים פיזיים הנדרשים לקיום רמת החיים. אב שמעלים כלי רכב שמשמש את ילדיו – באחריותו לדאוג לפתרון חלופי הולם באותה הרמה".

 

במקביל נקבע שהאב ישלם לאשתו 4,200 שקל מזונות, ויוסיף את חלקו בדיור ובחינוך של הילדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים