שתף קטע נבחר

זוועה באינדיאנה: רוצח סדרתי ו-7 גופות נשים

גופת נערה בת 19 הובילה למעצרו של אדם בן 43 מהעיר גארי במדינת אינדיאנה. הוא הודה במעשה והוביל את חוקרי המשטרה לשש גופות נוספות

הודה ברצח אחד והוביל את השוטרים לשש גופות נוספות: גבר בן 43 נעצר על ידי הרשויות במדינת אינדיאנה, והוא נאשם ברצח של שבע נשים במדינה, וייתכן שרצח נשים נוספות במדינות אחרות בארצות הברית.

 

עוד חדשות בעולם :

יפן: התפטרו שתי שרות שהואשמו בשחיתות

תואר ראשון בבורות. מצרים נכשלת בחינוך

קייט סובלת בהיריון, הארמון חושף: מתי תלד?

 

זה החל במציאת גופה של נערה ביום שישי במוטל בעיירה האמונד. יום למחרת, בשבת, נעצר החשוד ברצח, דארן דיון ואן תושב העיר גארי הסמוכה לשיקגו. העצור הודה בביצוע שלושה מעשי רצח נוספים של נשים, והוביל את חוקרי המשטרה לגופות הנרצחות בבתים נטושים. כעבור יום נוסף נמצאו שלוש גופות נוספות, שתיים מהן באותו בית שבו נמצאה קודם לכן אחת הגופות. על פי הדיווחים בארה"ב, החשוד ברצח הוא אפרו-אמריקני וייתכן שכל הנרצחות הן אפרו-אמריקניות.

 

גופתה של הארדי (משמאל) נמצאה ראשונה, גופת ג'ונס נמצאה לאחר שנעדרה במשך כ-10 ימים ()
גופתה של הארדי (משמאל) נמצאה ראשונה, גופת ג'ונס נמצאה לאחר שנעדרה במשך כ-10 ימים

הכיר את הנרצחות? דארן דיון ואן (צילום: AP) (צילום: AP)
הכיר את הנרצחות? דארן דיון ואן(צילום: AP)
 

בית נטוש שבו נמצאו שלוש גופות נשים בעיר גארי (צילום: MCT) (צילום: MCT)
בית נטוש שבו נמצאו שלוש גופות נשים בעיר גארי(צילום: MCT)

שבע גופות הנשים נמצאו בארבעה מקומות שונים, כמה מהן זוהו על ידי המשטרה, והחשוד ברצח "ממשיך לספק מידע על מיקום הגופות וגם על מקומות אחרים בצפון-מערב המדינה". כך אמרה ראשת העיר גארי, קרין פרימן-וילסון, בראיון לרשת CNN. האם וואן רצח נשים נוספות? "אנחנו באמת לא יודעים", אמרה ראשת העיר גארי. "כשמתמודדים עם מישהו כזה קשה לדעת".

 

הגופה הראשונה שנמצאה הייתה של אפריקה הארדי בת ה-19. הארדי נחנקה למוות וגופתה התגלתה ב"מוטל 6" בהאמונד בצד הכביש המהיר I-80. "חברה של הנרצחת התקשרה אלינו והייתה מודאגה מכך שהארדי לא ענתה לטלפון שלה", סיפרה משטרת האמונד. "נשלחו לשם ומצאנו אותה מתה".

 

כאן נמצאה גופה נוספת של אישה (צילום: MCT) (צילום: MCT)
כאן נמצאה גופה נוספת של אישה(צילום: MCT)

כאן נמצאה גופה אחת (צילום: AP) (צילום: AP)
כאן נמצאה גופה אחת(צילום: AP)

מקום מציאת הנרצחת הראשונה, נערה בת 19. מוטל 6 בעיירה האמונד (צילום: AP) (צילום: AP)
מקום מציאת הנרצחת הראשונה, נערה בת 19. מוטל 6 בעיירה האמונד(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

שבע הגופות נמצאה בארבעה מקומות שונים (צילום: AP) (צילום: AP)
שבע הגופות נמצאה בארבעה מקומות שונים(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

לאחר מציאת גופתה הצליחו חוקרי משטרה להגיע ולעצור את החשוד ברצח הנערה. וואן הודה במעשה, והוביל את החוקרים לכמה בתים נטושים שבהם נמצאו כאמור גופות נוספות של נשים שאותן רצח. שלוש גופות נמצאו כאמור בשבת ועוד שלוש אתמול. נרצחות נוספות ששמותיהן הותרו לפרסום הן אניט ג'ונס, בת 35 שנעדרת מאז 8 באוקטובר, כריסטיאן ויליאמס בת ה-43 וטרייה בייבי. 

 

במשטרה המקומית מסרבים בשלב זה להגדיר את וואן רוצח סדרתי, אבל בתקשורת האמריקנית נודע כי האיש הורשע בעבר בעבירות מין בעיר אוסטין במדינת טקסס. הרשויות באינדיאנה לא מסרו אם החשוד הרצח הכיר את הנשים הנרצחות, מה הניע אותו לרצוח והאם הוא הודה ברצח כל שבע הנשים שגופותיהן נמצאו. 

 

גארי הייתה בעבר עיר פלדה משגשגת שבה חיו 178 אלף תושבים, ואלפים מהם עבדו במפעלי הפלדה. אלא שבעשורים האחרונים היא נאבקת על קיומה ואוכלוסייה ירדה ל-78 אלף תושבים ושיעור העוני בה עומד על סביבות 40 אחוזים. אלפי בתים בעיר נטושים וברבים מהם מכסה צמחיה רבה את שבילי הגישה והמדרכות. ליד אותן בתים מוזנחים ניתן למצוא בתים מסודרים ומטופחים.

 

תושבי העיר מתקשים לעכל את הזוועה שהתגלתה באזורם. "זה מחריד. זה חולני", אמר ג'יי ג'קסון, עובד בריאות בן 25 שביקר אישה חולה שגרה במרחק כמה בתים מאחד הבתים הנטושים שבו נמצאה גופת אישה. "כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה להתפלל למען העיר ולקוות לשיקומה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
בית בעיר גארי שבו נמצאו שלוש גופות נשים
צילום: MCT
מומלצים