שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

פבלו רוזנברג: "אני מדבר עם אלוהים"

הזמר פבלו רוזנברג סיפר לשולי רנד על תהליך הגיור הקשה שעברה אמו, על הכינוי "שיקסע" שזכתה לו ממשפחת אביו, ועל הדיאלוג עם אלוהים: חורה לי מאוד שאנחנו מערימים קשיים דווקא על אנשים שרוצים להתקרב ליהדות". צפו בראיון - ובדואט המשותף: "אלוהים אחד"

 

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים    (ערוץ 20)

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים    (ערוץ 20)

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

"עלינו מארגנטינה כשהייתי בן 6 והגענו ישר לבית שאן. בשונה מארגנטינה כאן מסביבנו היה הכול דת ומסורת וזה הדליק אותי חזק", מספר הזמר פבלו רוזנברג על ילדותו לשולי רנד, בערוץ 20. "קניתי כיפה בצבע תורכיז עם נצנצים, והלכתי איתה במשך חצי שנה".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו >>

 

אימו של רוזנברג שבאה ממשפחה קתולית, הכירה את אביו בארגנטינה והחליטה להתגייר. לדברי רוזנברג, משפחתה קיבלה את הצעד שלה ולא הערימה קשיים, אך דווקא מצד אביו התנגדו. "אמרו לאבא: מה אתה מביא את השיקסע? זה חורה לי מאוד שאנחנו מערימים קשיים דווקא על אנשים שרוצים להתקרב ליהדות. הגיור באופן כללי מאוד קשה".

 

אך למרות זאת מציין פבלו, כי בילדותו בארגנטינה הוא לא חווה את היהדות האורתודוקסית. "בתור ילד היינו חוגגים את ליל הסדר אבל זה היה כמו טקס, כשהיינו מסיימים את הסעודה היינו מפנים וממשיכים לחיות רגיל". לפני שנתיים אימו רצתה לבקר את משפחתה אותה לא ראתה 37 שנים ופבלו הצטרף אליה לראות שוב את בית ילדותו. "נחרדתי. הרגשתי ממש לא קשור וגם אמא שלי היא רצתה לחזור לארץ. הספיק לה".

 

"שולי רנד מארח" בערוץ 20 (ערוץ 20) (ערוץ 20)
"שולי רנד מארח" בערוץ 20(ערוץ 20)

 

בתוכנית "שולי רנד מארח", נפגשים אמנים ישראליים לשיחה אינטימית על יצירה, השראה, ויהדות, כשבמהלכה מבוצעים שירים מובילים מהתרבות הישראלית בביצועים מיוחדים. במהלך הראיון שישודר הערב עם רוזנברג, הוא חושף כיצד מותו הפתאומי של אביו ריסק אותו לחלוטין. "עזבתי הכול. את אשתי, את חברת התקליטים, את הילדים. חשבתי שאני מאצ'ו וחזק אך מסתבר שלא".

 

וכאן: לעמוד הפייסבוק של ערוץ 20

 

כששולי רנד שואל את רוזנברג מה החיבור שלו לאלוהים, הוא עונה: "אני מדבר עם אלוהים. הוא נמצא אצלי בלב בתוך האנשים שאני אוהב, בתוך הילדים שלי, בתוך העלים שעל העצים, בציפורים, בשמי הבוקר. כל הבריאה הזאת. אני מדבר איתו שכיף לחיות - זאת האופציה היותר טובה".

 

התכנית "שולי רנד מארח" משודרת בימי שלישי בשעה 21:00 בערוץ 20. לחצו כאן לשידור החי

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערוץ 20
"קניתי כיפה בצבע תורכיז"
ערוץ 20
ערוץ 20
שולי רנד מארח
ערוץ 20