שתף קטע נבחר

 • חומרה - צילום דיגיטלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מצלמים באקסטרים: GoPro Hero 4 Black

  קטנה ואיכותית מאי פעם - מצלמת האקסטרים המזוהה ביותר בעולם חוזרת בגרסה רביעית ומצליחה להוכיח פעם נוספת למה היא הטובה ביותר

  מה שהתחיל כפתרון לצילום תת מימי עבור אחד, הפך לאימפריה ענקית של ציוד צילום, אביזרים ומוטות סלפי שכולנו מכירים כ-GoPro. המצלמה החדשה בסדרה, Hero 4 Black קטנה וקלה יותר מבעבר, וכעת מסוגלת לצלם וידאו ב-Ultra HD - פי ארבעה יותר פיקסלים מב-Full HD.

   

  גו פרו הירו 4 Black    (צילום ועריכה: שחר שושן)

  גו פרו הירו 4 Black    (צילום ועריכה: שחר שושן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מצלמת הגו פרו - ברירת המחדל בכל הקשור לצילומי אקסטרים וזוויות יצירתיות, מגיעה בשלוש גרסאות: Hero, Hero Silver, ו-Hero Black. השלוש נבדלות בעיקר ברזולוציית החיישן ובפונקציות המתקדמות יותר, אך בבסיסן כולן מסוגלות לצלם לפחות ב-Full HD. אנחנו בדקנו את גרסת ה-Black המתקדמת ביותר.

   

  Go Pro Hero 4 Black

  הבלאק היא מצלמה קטנת ממדים בעלת חיישן 10 מגה פיקסל המסוגלת לצלם וידאו ב-3840x2160 או UHD (הידוע כ-4K למרות שמדובר בשני דברים שונים).

   

  המצלמה מגיעה עם מארז קשיח המגן עליה מחבטות כשהוא עמיד בעומק של עד 40 מטר.

   

  Ultra HD בכיס

  איכות התמונה טובה מאוד, במיוחד בהתחשב בגודל החיישן המזערי המובנה בה. התמונה חדה וחלקה, כשניתן להבחין בפרטים קטנים בקלות. אך אולי התכונה החשובה ביותר ב-Hero 4 Black היא הצילום בתקן UHD בגודל 3840x2160 פיקסלים. היכולת הזו הוצגה גם בגרסה הקודמת, איך היא הייתה יותר גימיק בגלל קצב הפריימים הנמוך שהיה ניתן לצלם מה שגרם לסרטים להראות פחות טובים. כעת ניתן לצלם וידאו ב-Ultra HD ב-30 פריים לשנייה, ואפילו 120 פריים לשנייה ב-Full HD, אך במצב זה, הרגישות לאור יורדת דרסטית ובתאורה נמוכה מתקבלת תוצאה רועשת למדי.

   

  למרות שהשנה הוצג שיפור ניכר בחדות ובאיכות התמונה, לא מדובר במצלמת ה-4K הטובה ביותר שראינו, אך היא בהחלט המנצחת במחיר שלה. אין בכך לומר שמישהו יהיה מאוכזב, אך הרזולוציה מעולם לא הייתה העיקר במצלמות המזעריות האלו.

   

    

  מאוזן ואחיד

  הטווח הדינמי - החלק שמשווה בין הנקודה הבהירה והכהה ביותר בתמונה ברגע נתון - מרשים מאוד. מה זה אומר? גם אם תשבו בחדר מתחת למנורה, שניכם תצאו חשופים בצורה מאוזנת ותראו טוב - דבר מאוד נדיר במצלמות עם חיישן כל כך קטן. צילומי הלילה לא רעים בכלל, כשדגם זה מתמודד הרבה יותר טוב מהדגם הקודם עם תאורה חלשה - חשבו על צילום בערב או מתחת למים - שם זה מאוד יעזור. כעת התמונה נשארת איכותית ונקיה למדי עד רמת תאורה נמוכה, אך מאותה נקודה מופיע הרבה רעש בתמונה.

   

  מעטות המצלמות שיכולות להסתכל ישירות על מנורה ועדיין לחשוף בצורה מאוזנת (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
  מעטות המצלמות שיכולות להסתכל ישירות על מנורה ועדיין לחשוף בצורה מאוזנת(צילום: שחר שושן)

   

  על מסוקים, אופנועים ומתחת למים 

  המצלמה מיועדת לחובבי האקסטרים על כל סוגיו, וגם לאוהבי התיעוד שרוצים וידאו איכותי, עם ציוד קומפקטי במיוחד שנמכר בנפרד. המצלמה הקלילה ניתנת להתקנה כמעט בכל סיטואציה. ניתן לחבר את המצלמה למתקן ייעודי תחת הקוואדקופטרים של חברת DJI שגם מייצב את המונה, אפשר להתקין אותה על קסדת האופנוע, לכידון של האופניים, למכסה המנוע של הרכב, וגם מתחת למים על ראש הצוללן, באמצעות רצועה מיוחד.

   

   (צילום: יח"צ)
  (צילום: יח"צ)

   

  למעשה, גו פרו עצמה משווקת כשישים אביזרים שונים המאפשרים לחבר ולמתקן את המצלמה לנקודות ומשטחים מגוונים מאוד, מה שהופך אותה מעוד מצלמה, למכשיר רב שימושי. גו פרו מציעה את ההירו 4 במקביל לגירסה הרגילה, במהדורת גלישה המכילה מקבע לגלשן או במהדורת מוזיקה המגיעה עם מתאם לסטנד מיקרופון.

   

  שליטה בשלושה כפתורים

  כפתור הפונקציה בצד המכשיר, שהופיע כבר בגרסה השלישית של המצלמה, איפשר את שינוי מבנה התפריט המוצג על הצג הקדמי, והפך אותו למשמעותית יותר פשוט. כעת ניתן לגשת להגדרות החשובות ברגע, מבלי ללחוץ שוב ושוב על אותו כפתור כדי לעבור בין האפשרויות השונות. הממשק המובנה שתמיד היה ארוך ומבלבל, צומצם וסודר מחדש כדי לאפשר שליטה נוחה יותר. כל אותן פונקציות זמינות דרך שלושת הכפתורים המובנים ודרך האפליקציה.

   

   (צילום: יח"צ)
  (צילום: יח"צ)

   

  היות שהמצלמה לרוב לא נגישה בזמן הפעילות מאחר שהיא מונחת על הראש, על הגלשן, או הרחק באוויר, נוצר מצב שבו יש עודף חומר גלם שחלקים נרחבים ממנו אינם מעניינים. עתה ניתן לסמן תוך כדי הצילום נקודות זמן בווידאו - למשל הרגע שבו עשיתם סיבוב באוויר עם הסקייטבורד. כך שכשמגיעים לשלב העריכה, אפשר לקפוץ ישר לאירוע. עם זאת, הסמנים האלה זמינים אך ורק בתוכנת העריכה של גו פרו, ולא מופיעים בתוכנות עריכה חיצוניות.

   

  שליטה בעייתית מהסמארטפון

  אחד האתגרים בשימוש במצלמות שאינן מוחזקות ביד אלא מותקנות על מתקן כלשהו, הוא כיוון המצלמה. לדגם זה אין מסך מובנה, וגם אם היה, את המצלמה לעיתים מתקינים על קסדה כך שלא נתין לראות כיצד זה נראה על הראש. לשם כך גו פרו הוציאה כבר בגרסה הקודמת את האפשרות לשדר חי מהמצלמה דרך Wi-Fi אל הסמארטפון, ולשלוט בה משם.

   

   

  האפליקציה לסמארטפון של החברה מאפשרת שליטה מלאה במצלמה ותצוגה חיה לשם כיוון הפריים, אך ברגע שתלחצו על כפתור ההקלטה, התצוגה החיה תפסק כך שלא ניתן להשתמש בטלפון כמסך חיצוני. בנוסף יש להתחבר אל המצלמה כל פעם מחדש דרך תפריט ה-Wi-Fi במכשיר. השידור החי מהמצלמה נטה להתקע כל 15 שניות ללא סיבה ברורה לעין, מה שהיה דבר מתסכל ביותר. בנוסף, לא היה ניתן לצפות בקבצי ה-4K.

   

   

  כיוונון מקצועי

  בכל מצב צילום ישנה אופציה בשם ProTune שדרכה ניתן להגדיר את המקסימום ISO, פרופיל הצבע, חדות, איזון לבן ופיצוי חשיפה. בגרסה החדשה, דחיסת הווידאו משמעותית יותר טובה מבגרסאות הקודמות, שם היה לרוב צורך לעבד מחדש את הקובץ כדי לערוך אותו בצורה חלקה.  

   

   (צילום: יח"צ)
  (צילום: יח"צ)

   

  זמני הקלטה

  על כרטיס 32 גיגה תוכלו לצלם כ-66 דקות של וידאו ב-UHD, או 86 דקות ב-Full HD, כשהסוללה מחזיקה כשעה וקצת וניתן להחליף אותה דיי בקלות. גו פרו כמובן מוכרת סוללות גדולות יותר למי שרוצה להפעיל את המכשיר לזמן ארוך.

    

  בין כסף לשחור

  ההבדלים המרכזיים בין גרסת הבלאק לסילבר, היא רזולוציית הצילום וקצב הפריימים, כשהבלאק תצלם UHD ב-30 פריים לשנייה, 2.7K ב-50 פריים לשנייה ו-1080P ב-120 פריים לשנייה, מה שמאפשר לבצע הילוך איטי מבלי לוותר על איכות התמונה. גרסת הסילבר תצלם ב-1080P ב-60 פריים לשנייה, ואילו ההילוך האיטי ב-120 פריים לשנייה מתאפשר ב-720P - שזה גם לא רע בכלל.

   

   

  למה לא אחרת?

  הגו פרו הוא קצת כמו אייפון. מכשיר ממותג שרבים אוהבים, יש לו מתחרים, אפילו מצויינים כמו הפנסוניק A500 שגם מצלמת ב-4K אך בכל זאת לא זוכה לכזאת תשומת לב. כמו תמיד, לא מדובר רק ביכולת לצלם, אלא בתדמית של הצלם. גו פרו היא ברירת המחדל עבור רבים ולא בטעות. זהו מכשיר מצוין, אמין, שיש לו מגוון עצום של אביזרים המאפשרים להגדיל את השימושיות ולהפוך את המכשיר הקטן הזה ליעיל במיוחד.

   

  הגו פרו Hero 4 מגיעה עם האביזרים הדרושים כדי למתקן את המצלמה לקסדה או משטח חלק אחר, ומחירה 2,599 שקלים. ניתן להשיגה ברשת באג עם שנתיים אחריות של היבואן DAA. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים