שתף קטע נבחר

חראם על ההסכם: ארגון הטרור שוב חטף נשים

צבא ניגריה הודיע ביום שישי שעבר כי הגיע להסכם עם הארגון האיסלאמיסטי שבמסגרתו ישוחררו כל 219 התלמידות שעדיין בשבי. רשת BBC מדווחת: יום לאחר ההודעה תקף "בוקו חראם" שני כפרים וחטף עשרות נשים ונערות

קלף המיקוח הבא של ארגון הטרור? ביום שישי שעבר הודיע צבא ניגריה כי הגיע להסכם עם הארגון האיסלאמיסטי "בוקו חראם" שכחלק ממנו ישוחררו כל 219 התלמידות שעדיין בשבי. רשת החדשות הבריטית BBC מדווחת היום (יום ה') כי יממה אחת בלבד לאחר ההודעה על ההסכם הדרמטי חטף "בוקו חראם" עשרות נשים ונערות משני כפרים במדינת אדמאווה (צפון-מזרח).

 

עוד חדשות בעולם :

מכסיקו: ראש עיר ואשתו הורו להעלים עשרות

מהפכת האיראניות: מתגרשות וחוגגות את זה

התאסלם וסולק ממסגד. זה הטרוריסט הקנדי  

פרץ לבית הלבן והוכנע בידי כלבי האבטחה

 

הרשויות עדיין לא אישרו את דבר החטיפה ההמונית, אבל תושבי הכפרים וואגה מאנגורו וגארטה אישרו כי היא התרחשה בשבת שעברה. שני הכפרים סמוכים לערים מדגאלי ומיצ'יקה שזה כמה שבועות נמצאות תחת שליטת ארגון הטרור האיסלאמיסטי.

 

על פי התושבים, קבוצה גדולה של חמושים תקפה את שני הכפרים וחטפה נשים ונערות.

 

התקשורת עם האזור המרוחק קשה, ומסיבה זו קשה לאמת דיווחים על מתקפות טרור ואירועים מסוג אחר שמתרחשים בו.

 

הצבא הניגרי התקשה לנצח במערכה נגד האיסלאמיסטים, שהחלו ב-2009 בסדרה ארוכה של פיגועים. בחלק הארי של אותה תקופה אותם פיגועים לא הגיעו לכותרות עיתוני העולם, אבל פעולה אחת - חטיפת 276 תלמידות צעירות מבית הספר הממשלתי בצ'יבוק ב-15 באפריל, בעת שנבחנו בבחינות סיום השנה - הובילה לזעם עולמי. 57 מהתלמידות הצליחו להימלט כשקפצו מהמשאיות הפתוחות שבהן הובלו ונתלו על ענפי עצים.

 

ההסכם בין בוקו חראם לבין ניגריה נחתם בזמן שהארגון האיסלאמיסטי ספג מכה קשה בקרבות בקמרון. שר ההגנה הקמרוני מסר לא מזמן כי 107 מאנשי בוקו חראם נהרגו בקרבות בצפון המדינה, ביחד עם שמונה חיילים מצבא קמרון. בתקופה האחרונה הגבירו האיסלאמיסטים את המתקפות בשטח קמרון, כחלק מניסיונם להקים מדינה איסלאמית בצפון מזרח ניגריה.

 

בוקו חראם, שכינויו בשפת האוסה הוא "החינוך המערבי הוא חטא", נוסד לפני כעשור כתנועה דתית שהתנגדה להשפעה המערבית, שלטענת מייסד הארגון מוחמד יוסוף הרעילה את נפשות הצעירים נגד האיסלאם.

 

הארגון מפרסם לעתים נדירות הודעות לתקשורת, אולם במעט שהוא אמר באופן פומבי הוא דיבר על רצונו להשיב לניגריה את ימי הזוהר שלה. בשנה שעברה מסר הארגון הקיצוני שהוא רוצה להחיות מחדש את החליפות מהמאה ה-19 של השייח האיסלאמי עוסמאן דאן פודיו ושהוא רוצה להחיל בניגריה את חוקי השריעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
עדיין לא שוחררו. הנערות החטופות מניגריה
צילום: AFP
מומלצים