שתף קטע נבחר

yapQ - אפליקציה שרוצה להפוך למדריך

יש שלל אפליקציות מדריכי טיולים. אך יוזמי yapQ אומרים כ האפליקציה שלהם ייחודית, ותוכל להדריך אתכם באתרים ברחבי העולם, ובמוזיאונים שהתקינו שבבים מיוחדים

אפליקצית yapQ תקריא לכם מידע על הבניין העתיק שנמצא מולכם, או על יצירת האומנות שאתם צופים בה, ללא צורך להקליד קוד, לסרוק או אפילו לצלם שום דבר.

 

  

בשטחים פתוחים האפליקציה מזהה את המיקום שלכם לפי ה-GPS ומשיגה מידע רלוונטי מוויקיפדיה, ובעתיד ממקורות נוספים, מבטיחים היזמים, ישראל ארז, ויוסי ניימן. כאשר תטיילו בדרך השלום בתל אביב, למשל, תוכלו לקרוא או לשמוע מידע על תחנת הרכבת באזור, הסינרמה ואתרים סמוכים נוספים. אם תסעו לעיר אחרת, האפליקציה תתעדכן באופן אוטומטי ותעבור להציג את מה שנמצא בדרך, גם במהלך הנסיעה.

 

הכסף יגיע, לפי היזמים ממקבצי מדריכים מוכנים מראש. כלומר, מי שלא ירצה לשלם על חבילת גלישה בחו"ל, יוכל להוריד בעלות של דולרים בודדים מדריכים מקובצים לפי יעד. כל המידע יישמר במכשיר, ועדיין יוכל להופיע באופן אוטומטי בהתאם למיקום.

 

כשנמצאים בשטח סגור - נניח מוזיאון, האפליקציה מזהה את המיקום לפי שבבים מיוחדים שמוסתרים בחדר לצד יצירת האומנות. כך למשל יהיה אפשר לשים שבב בלובר, ליד המונה ליזה, וכאשר תגיעו אליה האפליקציה תציג לכם את היצירה, ויצירות אחרות בחדר, באופן אוטומטי, ויהיה אפשר לשמוע או לקרוא מידע שהמוזיאון יספק. נכן לעכשיו היזמים נמצאים במגעים עם מספר מוזיאונים, לשילוב הטכנולוגיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים