שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יבואנית קורקינטים לא חוקיים - עמותת חינוך חרדי

  מכולה שיועדה לעמותה חרדית באשדוד, אמורה הייתה להכיל ריהוט לבית כנסת וציוד גן. בפועל נמצאו בה חמישה קורקינטים חשמליים האסורים בייבוא לישראל וכלי רכב נוספים. חסיד בקהילה נעצר ושוחרר בערבות

  במקום ריהוט לבית כנסת, קורקינטים חשמליים לא חוקיים. מכס אשדוד בשיתוף חוקרי מכס תל אביב והמרכז, נדהמו לגלות בתוך מכולה מספר מכובד של כלי רכב שונים, בהם טרקטורונים, אופנועים זעירים, באגי וקורקינטים חשמליים. הסיבה להפתעה: לפי מסמכי הייבוא שהוגשו למכס לצורך שחרור המכולה, הוצהר כי היא מכילה רק ריהוט לבית כנסת ולגנים. בבדיקה נוספת התברר כי גם אם היו מצהירים על כלי הרכב כחוק, ומשלמים עליהם את המס הנדרש, את הקורקינטים החשמליים אסור לייבא ארצה כלל, שכן הם אינם עומדים במגבלות ההספק שקבע המחוקק.

   

  בדיקה נוספת שערכו חוקרי המכס, העוסקים דרך קבע בבדיקת מסמכי יבוא כוזבים, העלתה כי העמותה אשר ייבאה את המכולה המסקרנת היא "עמוד חסד ע"ש אברהם אבינו". עמותה זו עוסקת בחינוך חרדי לבני הקהילה ברובע ט' שבאשדוד. בין פעילותיה שאינן קשורות כלל ועיקר לקורקינטים, או כלי רכב מסוגים אחרים, יש בית ספר לבנות, בית מדרש וגני ילדים. לאחר גילוי המוצרים המוברחים, נעצר - ושוחרר לאחר מכן בערבות - חסיד בקהילה החרדית באשדוד הנחשד במעורבות בהברחה.

   

  בסך הכל נמצאו במכולה מלבד כלי גינה גם באגי לנסיעת שטח, שישה טרקטורונים, שני אופנועים זעירים ושני אופניים חשמליים החייבים כולם באישור שלא ניתן. בכל הנוגע לחמשת הקורקינטים החשמליים, אומרים במכס כי המפרט שלהם מלמד שאינם מותרים כלל בייבוא, שכן הם מצוידים במנוע חשמלי בעל הספק מרבי גבוה מהמותר, המאפשר רכיבה במהירות גבוהה ומייצר סכנה בטיחותית. כבוד השופט שמעון שטיין בבית משפט השלום בראשון לציון, הורה על שחרור החשוד בתנאים מגבילים, בין היתר איסור יציאה מהארץ.

   

  יש לציין כי יבוא ומכירה של קורקינטים חשמליים עושים כבר שנים "כאב ראש" רציני לרשויות החוק בישראל. מאז החלה התופעה עלו על כבישי ישראל - בהערכה צנועה לפי מומחים - אלפי כלים לא בטוחים לרוכביהם ולסובבים אותם. למרות מספר החרמות מתוקשרות היטב, אם על-ידי המשטרה או על-ידי משרד התחבורה, לא הצליחה המדינה לעצור או אף להאט את התופעה.

   

  הקורקינטים הלא חוקיים, המצויידים במנועים חזקים במיוחד ומגיעים למהירויות של עשרות קמ"שים, אינם מצויידים במערכות בטיחות המאפשרות להם להתמודד עם מהירויות אלה או עם תנאי הכביש הבעייתיים בישראל. הם אינם מציעים בולמי זעזועים ראויים או מערכות בלימה הולמות, קשים לשליטה ואינם מאפשרים להתמודד כראוי עם התנועה. במהלך השנים נהרגו מספר רוכבי קורקינט, ונפצעו עשרות רבות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות חוקרי מכס תל אביב והמרכז
  לא חוקי - קורקינט במקום ציוד לבית כנסת
  באדיבות חוקרי מכס תל אביב והמרכז
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים